Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: - Olsztyński Urząd Skarbowy jest nie jak rodzina Soprano, ale jak gang Olsena

 • 15/04/2014 18:09
 • 16

Często obraz mówi więcej niż słowa. To powiedzenie bez wątpienia sprawdza się i w przypadku sprawy, którą przedstawiamy na naszym filmie. Bohaterem jest Bogusław Owoc, od lat walczący z polskim wymiarem sprawiedliwości. Jego zdaniem, powinno się ów wymiar "wyzerować" i powołać całkiem nowych sędziów czy prokuratorów, bo ci obecni uwikłani są w różnego rodzaju układy, zaś ostatnią rzeczą, którą można im zarzucić jest bezstronność. - Mamy bowiem do czynienia z ostentacyjnym łamaniem prawa i rzekomą niezawisłością. Ja rozumiem, że sąd najchętniej zakopałby mnie żywcem, ale nie pozwolę na to. Będę walczył. Wystarczy, że przez 14 lat ja i moja rodzina żyliśmy w nędzy – nie przebiera w słowach Bogusław Owoc.

Bogusław Owoc sądzi się obecnie z Izbą Skarbową, zaskarżając dyrektora Izby Skarbowej w sprawie podatku dochodowego za 2005 i 2006 rok, po wznowieniu postępowania. - Urząd Skarbowy wymyślił zobowiązanie od którego naliczył podatek dochodowy. Nie było żadnych podstaw, żeby to zobowiązanie powstało. Intencją Urzędu Skarbowego było doprowadzenie mojej rodziny do nędzy, zrobienie ze mnie przestępcy i w konsekwencji wsadzenie mnie do więzienia – mówił kilka miesięcy temu w sądzie Bogusław Owoc, były wicewojewoda olsztyński.

W piątek w Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa. - To sprawa karna po to żeby wyeliminować mnie z życia publicznego mówi Bogusław Owoc. Niewątpliwie najciekawszymi momentami były wystąpienia Bogusława Owoca.

- Działanie olsztyńskiego Urzędu Skarbowego nie jest działaniem przypadkowym. Instytucja państwowa zachowuje się jak element struktury przestępczej. Na szczęście jest to organizacja przestępcza nie w stylu rodziny Soprano, a w stylu gangu Olsena- mówił m. in. Bogusław Owoc.

Przypomnijmy, że piątkowa sprawa jest drugą z kolei. Pierwsza zaczęła się w maju 2009 roku i trwała do października 2012 - ponad 3 lata (!).

- W trakcie tej sprawy - zaznaczam, karnej - sąd I instancji skazywał mnie i dwa razy sąd II instancji uchylał wyrok skazujący, wreszcie za trzecim razem sąd I instancji umorzył postępowanie. Ale to nie był koniec. Urząd Skarbowy wniósł skargę do Sądu Najwyższego, ale w marcu 2013 roku Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Generalnej oddalił wniosek olsztyńskiego Urzędu Skarbowego. I to też nie jest koniec - kontynuuje Owoc. - W tym samym czasie Urząd Skarbowy w Olsztynie przeprowadził kolejną kontrolę i w sierpniu 2011 roku wraz z prokuraturą skierował akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Olsztynie. I znowu powtórka z poprzedniego postępowania - Sąd I instancji skazuje mnie, a sąd II instancji wyrok uchyla, zaznaczając jednocześnie, że Urząd Skarbowy w Olsztynie złamał prawo w czasie przeprowadzania kontroli. Teraz ponownie staję przed Sądem... Jak długo można? pyta Bogusław Owoc.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym i obejrzenia, w jaki sposób człowiek ten walczy o swoje dobre imię, honor i sprawiedliwość.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Orfeusz 15/04/2014 18:33
Brawo AMARK za odwagę !!! Jesteś jedną z niewielu którzy nie boją się pisać o rzeczywistości w olsztyńskich ,, sądach ,, . TAK TRZYMAĆ !!!
czytelnik 15/04/2014 19:02
Potwierdzam, o niesprawiedliwości trzeba pisać i to odważnie . Występuje ona nie tylko w sądach ale też w prokuraturze , wśród komorników są grupy społeczne które , które stoją ponad prawem wzajemnie się asekurując .
I.M. 16/04/2014 01:39
Wspieramy się sądach, jesteśmy obecni na rozprawach kolegów, patrzymy na ręce zorganizowanej grupie przestępczej. Koniecznie monitoring rozpraw. Panie Bogusławie jesteśmy z Panem! Inicj. "Nic o nas bez nas", "Niepokonani 2012", "Platforma Oburzonych - Rzeczpospolita Obywatelska", "Temida". Nie wszyscy prokuratorzy, sędziowie to przestępcy, jednak ciągle za dużo. Działanie przestepców w togach, gdzie prokuratura nazwała przestępstwo po imieniu. Proszę Państwa prezes okłamał prokuraturę, sąd nie ma kredytu, długu, a nasza koleżanka "załatwiona". Zobacz: temidacontrasmmrocznykraj, temidacontrasmsos!!sos!!sos!!, temidacontrasmparalizatoryosłaniałysądowywerdykt
Jerzy Mirski 15/04/2014 19:23
Nie daj się Bogusławie Ta trójka z "Gangu Olsena" za dużo sobie pozwala
bloody mary 15/04/2014 19:27
Niestety to nie jest przypadłość jedynie Olsztyńskich sądów. W całym kraju jest to samo. W większości przypadków sędziowie nie znają podstaw prawnych i konstytucyjnych a instytucja państwowa przeciwko osobie prywatnej jest z góry uważana za stronę, której argumenty są niepodważalne a jej dowody jednoznacznie obciążają oskarżonego.
Orfeusz 15/04/2014 20:03
AMARK - jeśli możesz to podaj w odpowiedzi nazwisko prokuratorki z filmiku , bo ,,sędziego ,, znam i nic dobrego to nie wróży dla Pana Owoca .
CezaryA 16/04/2014 02:46
Nie ma słow na ten wilczy szaniec : kolesi , układowców i ludzi z mocą bycia ponad prawem.
Obrażony wilk 18/04/2014 04:44
Proszę nie obrażać niezwykle uczciwych wilków!!! Nasze prawa są surowe, lecz konsekwentnie i sprawiedliwie przestrzegane. Te stosowane przez istoty dwunożne uważające się za pępek świata - zapętlone w pępowiny raka toczącego ich społeczność.
Express.olsztyn.pl 16/04/2014 11:12
Odpowiadamy Orfeuszowi. Pani prokurator z filmu to Aneta Molga.
Orfeusz 16/04/2014 17:41
Dzięki
ANKA 17/04/2014 10:14
Sprawdzić ile sługusy w togach mają mieszkanek z odzysku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i ich rodziny i kolesie!!!!!!!!!!!!
tata 16/04/2014 11:15
czy to polska czy może afryka? Czy to polski wymiar sprawiedliwości czy niesprawiedliwości?
Orfeusz 16/04/2014 18:50
Pan Owoc winien wpisać w GOOGLE hasło Aneta Molga - PROKURATOR z Olsztyna I dowie się prawdy o tej Pani !!1 Mój komentarz o tej ,, prokurator " będzie jutro .
Orfeusz 16/04/2014 18:02
Panie Adamski - a kim był ten Pan w latach 70-80-tych ? Można prosić o więcej szczegółów ? Samo ,,znam " tego Pana bardzo mało mówi .
CezaryA 17/04/2014 23:29
Tak samo jak to,że prokuratorzy w Olsztynie nawet nie kryją się w sądzie ustawiając wyroki, lub dla nich korzystne orzeczenia... Bowiem czym jak nie powyższym, jest pozostawanie sam na sam z sedzią po posiedzeniu w sądzie? Koleżenskie pogaduchy?
Bolesław Witkowski 19/04/2014 11:35
"Sądy gospodarcze", sądzą bez udziału "oskarżonego"(bo jak jest złe prawo to nie powinno się używać słowa oskarżony), ponadto obwiniony mógłby się bronić a tak jest pozbawiony jakiejkolwiek obrony. Teraz i Izbie Skarbowej? To jest Aparat Ucisku Podatnika i Gang Olsena rzeczywiście. w latach 2000-ych trzepała mnie IS, mnie podatnika, który tą instytucję taż ze swoich danin utrzymuje i co się stało? Po "kontroli" oddano mi nie moje faktury i dokumenty i na mój protest staraszono mnie konsekwencjami. Słusznie pan Owoc POrównuje ich do Gangu Olsena. Ba, są newet lepsi od gangu - tamci byli bardziej honorowi.Ostatnimi czasy narasta agresja "urzędników państwowych"(komorników i odzyskiwaczy długów), ich brutalne i bezwzględne poczynania można porównać do odzyskiwaczy długów rodem z Białorusi. Zachowują się jak bandyci a nie "urzędnicy państwowi. Przeżyłem i komunę i nawet na początku lat 90-ych ci urzędnicy byli bardziej ludzcy, dziś działają jak mafia!!!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Ratusz vs. FCC. Kolejna rozprawa odroczona bezterminowo

  Sąd uznał, że biegli wypowiedzą się na temat definicji torowiska oraz "kwestii racjonalności zarzutów gminy do koncepcji linii... Zobacz więcej »
  • 25/10/2016 11:27
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .
  • .

  Rozbili samochód i uciekli. Kto siedział za kierownicą? Zobacz film!

  Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w nocy na skrzyżowaniu ulic Warszawska i Tuwima w Olsztynie. Kierowca jadący... Zobacz więcej »
  • 25/10/2016 11:10
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

   Piotr Łazuka ze stowarzyszenia KoLiber w radzie organizacji pozarządowych

   Przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrali skład rady na kolejną kadencję oraz dyskutowali na temat przyszłych działań... Zobacz więcej »
   • 25/10/2016 10:28
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   "Rewolucja olsztyńska" 1956 okiem Pawła Warota

   EO: Co wydarzyło się w Olsztynie w październiku 1956 r.? PW: 60 lat temu, pod koniec października 1956 r. doszło w Olsztynie do... Zobacz więcej »
   • 25/10/2016 09:25
   • 3
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Repolonizację czas zacząć

   Wypranie mózgu spowodowało, że nawet UAM w Poznaniu nadaje Adamowi Michnikowi, kłamcy i manipulatorowi medal między innymi za... Zobacz więcej »
   • 25/10/2016 08:42
   • 5
   • warmiak

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego