Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: - Olsztyński Urząd Skarbowy jest nie jak rodzina Soprano, ale jak gang Olsena

  • 15/04/2014 18:09
  • 16

Często obraz mówi więcej niż słowa. To powiedzenie bez wątpienia sprawdza się i w przypadku sprawy, którą przedstawiamy na naszym filmie. Bohaterem jest Bogusław Owoc, od lat walczący z polskim wymiarem sprawiedliwości. Jego zdaniem, powinno się ów wymiar "wyzerować" i powołać całkiem nowych sędziów czy prokuratorów, bo ci obecni uwikłani są w różnego rodzaju układy, zaś ostatnią rzeczą, którą można im zarzucić jest bezstronność. - Mamy bowiem do czynienia z ostentacyjnym łamaniem prawa i rzekomą niezawisłością. Ja rozumiem, że sąd najchętniej zakopałby mnie żywcem, ale nie pozwolę na to. Będę walczył. Wystarczy, że przez 14 lat ja i moja rodzina żyliśmy w nędzy – nie przebiera w słowach Bogusław Owoc.

Bogusław Owoc sądzi się obecnie z Izbą Skarbową, zaskarżając dyrektora Izby Skarbowej w sprawie podatku dochodowego za 2005 i 2006 rok, po wznowieniu postępowania. - Urząd Skarbowy wymyślił zobowiązanie od którego naliczył podatek dochodowy. Nie było żadnych podstaw, żeby to zobowiązanie powstało. Intencją Urzędu Skarbowego było doprowadzenie mojej rodziny do nędzy, zrobienie ze mnie przestępcy i w konsekwencji wsadzenie mnie do więzienia – mówił kilka miesięcy temu w sądzie Bogusław Owoc, były wicewojewoda olsztyński.

W piątek w Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa. - To sprawa karna po to żeby wyeliminować mnie z życia publicznego mówi Bogusław Owoc. Niewątpliwie najciekawszymi momentami były wystąpienia Bogusława Owoca.

- Działanie olsztyńskiego Urzędu Skarbowego nie jest działaniem przypadkowym. Instytucja państwowa zachowuje się jak element struktury przestępczej. Na szczęście jest to organizacja przestępcza nie w stylu rodziny Soprano, a w stylu gangu Olsena- mówił m. in. Bogusław Owoc.

Przypomnijmy, że piątkowa sprawa jest drugą z kolei. Pierwsza zaczęła się w maju 2009 roku i trwała do października 2012 - ponad 3 lata (!).

- W trakcie tej sprawy - zaznaczam, karnej - sąd I instancji skazywał mnie i dwa razy sąd II instancji uchylał wyrok skazujący, wreszcie za trzecim razem sąd I instancji umorzył postępowanie. Ale to nie był koniec. Urząd Skarbowy wniósł skargę do Sądu Najwyższego, ale w marcu 2013 roku Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Generalnej oddalił wniosek olsztyńskiego Urzędu Skarbowego. I to też nie jest koniec - kontynuuje Owoc. - W tym samym czasie Urząd Skarbowy w Olsztynie przeprowadził kolejną kontrolę i w sierpniu 2011 roku wraz z prokuraturą skierował akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Olsztynie. I znowu powtórka z poprzedniego postępowania - Sąd I instancji skazuje mnie, a sąd II instancji wyrok uchyla, zaznaczając jednocześnie, że Urząd Skarbowy w Olsztynie złamał prawo w czasie przeprowadzania kontroli. Teraz ponownie staję przed Sądem... Jak długo można? pyta Bogusław Owoc.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym i obejrzenia, w jaki sposób człowiek ten walczy o swoje dobre imię, honor i sprawiedliwość.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Orfeusz 15/04/2014 18:33
Brawo AMARK za odwagę !!! Jesteś jedną z niewielu którzy nie boją się pisać o rzeczywistości w olsztyńskich ,, sądach ,, . TAK TRZYMAĆ !!!
czytelnik 15/04/2014 19:02
Potwierdzam, o niesprawiedliwości trzeba pisać i to odważnie . Występuje ona nie tylko w sądach ale też w prokuraturze , wśród komorników są grupy społeczne które , które stoją ponad prawem wzajemnie się asekurując .
I.M. 16/04/2014 01:39
Wspieramy się sądach, jesteśmy obecni na rozprawach kolegów, patrzymy na ręce zorganizowanej grupie przestępczej. Koniecznie monitoring rozpraw. Panie Bogusławie jesteśmy z Panem! Inicj. "Nic o nas bez nas", "Niepokonani 2012", "Platforma Oburzonych - Rzeczpospolita Obywatelska", "Temida". Nie wszyscy prokuratorzy, sędziowie to przestępcy, jednak ciągle za dużo. Działanie przestepców w togach, gdzie prokuratura nazwała przestępstwo po imieniu. Proszę Państwa prezes okłamał prokuraturę, sąd nie ma kredytu, długu, a nasza koleżanka "załatwiona". Zobacz: temidacontrasmmrocznykraj, temidacontrasmsos!!sos!!sos!!, temidacontrasmparalizatoryosłaniałysądowywerdykt
Jerzy Mirski 15/04/2014 19:23
Nie daj się Bogusławie Ta trójka z "Gangu Olsena" za dużo sobie pozwala
bloody mary 15/04/2014 19:27
Niestety to nie jest przypadłość jedynie Olsztyńskich sądów. W całym kraju jest to samo. W większości przypadków sędziowie nie znają podstaw prawnych i konstytucyjnych a instytucja państwowa przeciwko osobie prywatnej jest z góry uważana za stronę, której argumenty są niepodważalne a jej dowody jednoznacznie obciążają oskarżonego.
Orfeusz 15/04/2014 20:03
AMARK - jeśli możesz to podaj w odpowiedzi nazwisko prokuratorki z filmiku , bo ,,sędziego ,, znam i nic dobrego to nie wróży dla Pana Owoca .
CezaryA 16/04/2014 02:46
Nie ma słow na ten wilczy szaniec : kolesi , układowców i ludzi z mocą bycia ponad prawem.
Obrażony wilk 18/04/2014 04:44
Proszę nie obrażać niezwykle uczciwych wilków!!! Nasze prawa są surowe, lecz konsekwentnie i sprawiedliwie przestrzegane. Te stosowane przez istoty dwunożne uważające się za pępek świata - zapętlone w pępowiny raka toczącego ich społeczność.
Express.olsztyn.pl 16/04/2014 11:12
Odpowiadamy Orfeuszowi. Pani prokurator z filmu to Aneta Molga.
Orfeusz 16/04/2014 17:41
Dzięki
ANKA 17/04/2014 10:14
Sprawdzić ile sługusy w togach mają mieszkanek z odzysku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i ich rodziny i kolesie!!!!!!!!!!!!
tata 16/04/2014 11:15
czy to polska czy może afryka? Czy to polski wymiar sprawiedliwości czy niesprawiedliwości?
Orfeusz 16/04/2014 18:50
Pan Owoc winien wpisać w GOOGLE hasło Aneta Molga - PROKURATOR z Olsztyna I dowie się prawdy o tej Pani !!1 Mój komentarz o tej ,, prokurator " będzie jutro .
Orfeusz 16/04/2014 18:02
Panie Adamski - a kim był ten Pan w latach 70-80-tych ? Można prosić o więcej szczegółów ? Samo ,,znam " tego Pana bardzo mało mówi .
CezaryA 17/04/2014 23:29
Tak samo jak to,że prokuratorzy w Olsztynie nawet nie kryją się w sądzie ustawiając wyroki, lub dla nich korzystne orzeczenia... Bowiem czym jak nie powyższym, jest pozostawanie sam na sam z sedzią po posiedzeniu w sądzie? Koleżenskie pogaduchy?
Bolesław Witkowski 19/04/2014 11:35
"Sądy gospodarcze", sądzą bez udziału "oskarżonego"(bo jak jest złe prawo to nie powinno się używać słowa oskarżony), ponadto obwiniony mógłby się bronić a tak jest pozbawiony jakiejkolwiek obrony. Teraz i Izbie Skarbowej? To jest Aparat Ucisku Podatnika i Gang Olsena rzeczywiście. w latach 2000-ych trzepała mnie IS, mnie podatnika, który tą instytucję taż ze swoich danin utrzymuje i co się stało? Po "kontroli" oddano mi nie moje faktury i dokumenty i na mój protest staraszono mnie konsekwencjami. Słusznie pan Owoc POrównuje ich do Gangu Olsena. Ba, są newet lepsi od gangu - tamci byli bardziej honorowi.Ostatnimi czasy narasta agresja "urzędników państwowych"(komorników i odzyskiwaczy długów), ich brutalne i bezwzględne poczynania można porównać do odzyskiwaczy długów rodem z Białorusi. Zachowują się jak bandyci a nie "urzędnicy państwowi. Przeżyłem i komunę i nawet na początku lat 90-ych ci urzędnicy byli bardziej ludzcy, dziś działają jak mafia!!!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Ukradł samochód, zabrał znajomych na przejażdżkę i spowodował wypadek

    Do zdarzenia doszło 28 marca o godzinie 1:00 w nocy na drodze prowadzącej z Witramowa do Waplewa. Kierowca jadący fordem w wyniku... Zobacz więcej »
    • 02/04/2016 12:42
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Nie daj się oszukać na doładowanie

      Jak działa sprawca? Młody mężczyzna przychodzi do sklepu by kupić doładowanie do telefonu komórkowego za 300 zł. Gdy sprzedawczyni... Zobacz więcej »
      • 02/04/2016 12:22
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Sesja pod znakiem spraw społecznych i kulturalnych

        Radni uchwalili przekazanie 120 tys. zł gminom powiatu olsztyńskiego na wydarzeń kulturalne i sportowe. - Powiat od lat wspiera gminy w... Zobacz więcej »
        • 02/04/2016 10:26
        • 0
        • Express.olsztyn.pl

          Pierwszy dzień rządowego programu

          W Olsztynie działają dwa stałe punkty przyjmowania wniosków. Dodatkowo - między kwietniem a lipcem - działać będzie kolejnych 14... Zobacz więcej »
          • 02/04/2016 10:18
          • 0
          • Express.olsztyn.pl

            Stop wypalaniu traw!

            Choć może wydawać się, że to dobra metoda przygotowania gruntu, dawno już zostało udowodnione, że niesie więcej strat, niż... Zobacz więcej »
            • 02/04/2016 10:10
            • 0
            • Express.olsztyn.pl

              Coraz więcej mieszkańców i firm w Gminie Dywity

              Podczas Forum wręczone zostały trzy nagrody Warmianki za wkład w rozwój gminy, promocję i udane przedsięwzięcia gospodarcze... Zobacz więcej »