Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: - Polski wymiar sprawiedliwości to jedna wielka klika!

  • 21/08/2014 14:04
  • 15

Dziś odbyła się kolejna rozprawa o eksmisję Bogusława Owoca i jego żony. Zaskoczeniem na rozprawie był wniosek oskarżonego o wyłączenie ze sprawy 67 sędziów Sądu Rejonowego i Okręgowego w Olsztynie oraz Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, w tym także sędzi prowadzącej. Po wyczytaniu wszystkich nazwisk, sędzia zarządziła przerwę nie wysłuchawszy krótkiego uzasadnienia wniosku. Najciekawsze jest to, że po sprzeciwie oskarżonego, wezwała do pomocy aż trzech ochroniarzy, aby ci wyprowadzili Owoca z sali.

 

Przypomnijmy, że od roku 2002 Bogusław Owoc stał się - jak sam mówi - "etatowym oskarżonym olsztyńskiego wymiaru tak zwanej sprawiedliwości". W wielu sprawach, jak twierdzi mężczyzna, sędziowie łamali prawo, wydając wyroki urągające zasadom poczucia sprawiedliwości i zdrowego rozsądku.

- Dlatego też podczas dzisiejszej rozprawy złożyłem wniosek o wyłączenie wszystkich sędziów, którzy wcześniej orzekali w moich sprawach - mówi Bogusław Owoc.

Na liście znalazło się aż 67 sędziów Sądu Rejonowego i Okręgowego w Olsztynie oraz Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Do każdego nazwiska znalazło się uzasadnienie, co zresztą było wymogiem sędziego prowadzącego, dlatego też Bogusław Owoc przyjechał z walizką, w której mógł zmieścić podstawowe dokumenty.

Na rozprawie zdążył jedynie przeczytać wszystkie nazwiska z listy. Wysłuchawszy wstępu uzasadnienia, dlaczego także sędzia prowadząca miałaby być wyłączona, zarządziła przerwę. W tym czasie, jak stwierdziła, orzec miała o oddaleniu bądź przychyleniu się do wniosku. Bogusław Owoc odmówił jednak opuszczenia sali. - Jeszcze nie skończyłem czytać uzasadnienia. Sędzia wreszcie sama opuściła salę. Wróciła z trzema ochroniarzami, po czym odroczyła rozprawę na czas nieokreślony.

Dodajmy, że Bogusław Owoc, z pomocą kancelarii w Londynie, przygotowuje wniosek do Parlamentu Europejskiego, jednoznacznie wskazujący, że polskie sądownictwo nie dotrzymuje standardów cywilizowanego kraju. Ma on zostać złożony już we wrześniu.

- Wreszcie doprowadzę do zmiany władzy w Polsce. Nie może dłużej rządzić nami sitwa - mówi Bogusław Owoc. - Zostanie przeprowadzona tzw. opcja zerowa w wymiarze sprawiedliwości, co będzie początkiem przywrócenia Polsce charakteru państwa prawa.

Na czym ma polegać tzw. opcja zerowa? - To powołanie całkiem nowych sędziów czy prokuratorów, bo ci obecni uwikłani są w różnego rodzaju układy, zaś ostatnią rzeczą, którą można im zarzucić jest bezstronność. Mamy bowiem do czynienia z ostentacyjnym łamaniem prawa i rzekomą niezawisłością. Ja rozumiem, że sąd najchętniej zakopałby mnie żywcem, ale nie pozwolę na to. Będę walczył. Wystarczy, że przez 14 lat ja i moja rodzina żyliśmy w nędzy – wyjaśnia Bogusław Owoc.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

Katarzyna 21/08/2014 19:44
Ja z tą sitwa walczylam i walczę,nie ma siły i praw3a na nich,bo to MAFIA.
war 22/08/2014 08:58
Może trzeba by w końcu takich sędziów wymieniać z imienia i nazwiska?
Anna Kosiba 27/11/2014 09:12
Sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) biegłemu oka nie wykole !!!!!!!!!! Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: sędzia biegłemu oka nie wykole? 24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego. http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole
Bogusław Owoc 22/08/2014 22:18
Wszyscy zostali wymienieni z nazwiska w sądzie w dniu wczorajszym . Niedługo te nazwiska zostaną podane do publicznej wiadomości z opisem zasług kompromitujących ich , a przede wszystkim państwo
Orfeusz 23/08/2014 07:50
Czy można znać nazwisko tej ,, sędzi " , bo jej zachowanie może być podstawą do złożenia wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego z artykułu 107 ustawy o ustroju o sądów powszechnych .
Bogusław Owoc 23/08/2014 23:42
Bardzo proszę : Marzena Żywucka . O moralności tej pani świadczy następujący fakt . Kiedy protokolanta nie protokołowała tego co mówię zwróciłem uwagę pani sędzi . Ta mi odpowiedziała , że rozprawa jest nagrywana i nie ma takiej potrzeby . Następnego dnia zadzwoniłem do sekretariatu z pytaniem , kiedy będę mógł odebrać e- protokół tj. płytkę z nagraniem . Pani zdziwionym głosem odpowiedziała , że tu się rozpraw nie nagrywa . Po czyimś pytaniu kto dzwoni ? Owoc ? Odpowiedziała , że rozprawa była nagrywana na dyktafonie , a dyktafon się zepsuł . Kiedy chciałem go obejrzeć odpowiedziała , że wyczerpały się baterie . Nalegam , to chociaż to do wyczerpania baterii co się nagrało . Baterie wyczerpały się na początku ... . No tak dyktafon chodził na wyczerpanych bateriach dlatego się nie nagrało . To jest poziom inteligencji , gdzie przysłowiowa blondynka robiłaby za guru intelektu . Postępowanie dyscyplinarne ? Kro by je prowadził ? Ci ludzie realizują zlecenie polityczne . Trzeba ich wszystkich osądzić . Nastąpi to wkrótce .
I. M. 24/08/2014 19:59
PRZESTĘPSTWA SĄDOWE PRZEZ PRZESTĘPCÓW W TOGACH! NA TYCH UCZCIWYCH LICZY POLAK - DRUGIEJ KATEGORII ! temidacontrasm.infomrocznykraj i in.
Orfeusz 25/08/2014 07:37
Panie Bogusławie , jak się z Panem skontaktować ? Mi się udało doprowadzić do tego że ,, sędzia " dostał naganę . Tylko tyle , ale jednak . Na początek powinien Pan złożyć wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko ,, sędzi " Marzenie Żywuckie do Z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie . Jest nim sędzia Beata Faralisz . Musi Pan dokładnie opisać to co Pan w skrócie napisał w odpowiedzi na moje pytanie . Później zobaczymy co dalej robić .
temida 25/08/2014 15:31
k
temida 25/08/2014 15:37
czekam z niecierpliwością na listę sędziów,w koncu ktos sie za ta mafię wziął,aczkolwiek liczyłam że zrobi to szybciej jakiś ambitny,bez wpływowy dziennikarz z Olsztyna,no ale chyba takich nie ma w tej skorumpowanej miejscowości. życzę Panu powodzenia i martwię się żeby nic się Panu nie stało,bo oni nie będą chcieli żeby prawda na jaw wyszła.i proponuję udać się również do innych gazet i telewizji.
Obserwator 25/08/2014 23:15
Media w Polsce nie są nasze. Właścicielem 98 %? jest Niemiec.
Bogusław Owoc 26/08/2014 15:57
Panie Orfeuszu proszę przesłać ma mój adres mailowy : bogdan.owoc@wp.pl swój numer telefonu . Oddzwonię
Gość 27/08/2014 09:54
Niewolnicy UKŁADU ZAMKNIĘTEGO RP tej ZGNILIZNY, łączcie się........... Pogońcie z naszej Ojczyzny ZDRAJCÓW!!!
kinol 27/08/2014 09:15
Nie ma najmnieiszych szans zeby z nimi wygrac. Sedziowie, prokuratorzy i policja to jeden uklad zyjacy w symbiozie z wladza. Nikt nie ma sily i sodkow zeby ruszyc ten syf. Chociaz z tego co wiem to w Guzji sie udalo z policja. Tam opcja zero wyszla ale u nas? Pamietacie sedziego na telefon Tuska? Przeniesli biedaka i orzeka dalej. Szkoda gadac.
Mama 03/09/2014 18:55
Nie tracmy nadziei - prrawda w koncu zwyciezy

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Ukradł samochód, zabrał znajomych na przejażdżkę i spowodował wypadek

    Do zdarzenia doszło 28 marca o godzinie 1:00 w nocy na drodze prowadzącej z Witramowa do Waplewa. Kierowca jadący fordem w wyniku... Zobacz więcej »
    • 02/04/2016 12:42
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Nie daj się oszukać na doładowanie

      Jak działa sprawca? Młody mężczyzna przychodzi do sklepu by kupić doładowanie do telefonu komórkowego za 300 zł. Gdy sprzedawczyni... Zobacz więcej »
      • 02/04/2016 12:22
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Sesja pod znakiem spraw społecznych i kulturalnych

        Radni uchwalili przekazanie 120 tys. zł gminom powiatu olsztyńskiego na wydarzeń kulturalne i sportowe. - Powiat od lat wspiera gminy w... Zobacz więcej »
        • 02/04/2016 10:26
        • 0
        • Express.olsztyn.pl

          Pierwszy dzień rządowego programu

          W Olsztynie działają dwa stałe punkty przyjmowania wniosków. Dodatkowo - między kwietniem a lipcem - działać będzie kolejnych 14... Zobacz więcej »
          • 02/04/2016 10:18
          • 0
          • Express.olsztyn.pl

            Stop wypalaniu traw!

            Choć może wydawać się, że to dobra metoda przygotowania gruntu, dawno już zostało udowodnione, że niesie więcej strat, niż... Zobacz więcej »
            • 02/04/2016 10:10
            • 0
            • Express.olsztyn.pl

              Coraz więcej mieszkańców i firm w Gminie Dywity

              Podczas Forum wręczone zostały trzy nagrody Warmianki za wkład w rozwój gminy, promocję i udane przedsięwzięcia gospodarcze... Zobacz więcej »