Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc u Jana Pospieszalskiego

 • 15/05/2014 15:06
 • 7

Już dziś (czwartek, 15 maja) o godzinie 22:30 w programie "Bliżej" w TVP Info Jan Pospieszalski będzie gościł Bogusława Owoca, jednego z najbardziej aktywnych członków olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010. Tematem programu będzie szeroko pojęta opcja zerowa w wymiarze sprawiedliwości, o którą od wielu lat walczy Bogusław Owoc.

Przypomnijmy. Bogusław Owoc został zatrzymany 1 października 1985 roku. Po prawie pięciu miesiącach aresztu skazano go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny. Od 1987 r. był członkiem Polskiej Partii Niepodległościowej, szefem okręgu warmińsko-mazurskiego tejże partii i jednocześnie przeciwnikiem obrad Okrągłego Stołu w roku 1989, w związku z czym nie brał udziału w wyborach w roku 1989 i 1990. PPN po raz pierwszy w wyborach do sejmu wystartowała w roku 1991. Rok później PPN wchodzi w skład Ruchu dla Rzeczypospolitej, zaś Bogusław Owoc zostaje przewodniczącym jej struktur wojewódzkich. W 1994 roku Bogusław Owoc został współautorem koalicji ugrupowań centroprawicowych. Warmińskie Forum Centroprawicy staje się tym samym znaczącą siłą w Radzie Miasta w Olsztynie. Bogusław Owoc był członkiem komisji rewizyjnej RM, wskazując na nieprawidłowości gospodarcze, jakie miały w niej miejsce. Był też czlonkiem Zarządu Głównego RdR, a od 27 lipca do 31 grudnia 1998 r. - wicewojewodą warmińsko-mazurskim.

- Moim zdaniem była to próba eliminacji mnie z samorządu - mówi Bogusław Owoc.

Od roku 2002 Bogusław Owoc stał się - jak sam mówi - "etatowym oskarżonym olsztyńskiego wymiaru tak zwanej sprawiedliwości".

Ostatnie najbardziej spektakularne wystąpienie Bogusława Owoca miało miejsce 3 maja podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, kiedy to były wicewojewoda publicznie odmówił przyjęcia jednego z najważniejszych wyróżnień - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Bogusław Owoc stwierdził, że krzyża nie odbierze dopóty, dopóki Polska nie jest krajem demokratycznym.

- Spotkam się z wojewodą i przekażę mu dokumenty, które świadczą o tym, że sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza. Jako więzień polityczny z lat 1985-1986 mogę zdecydowanie stwierdzić, że obecne bezprawie jest równie duże jak w tamtych czasach, a nawet większe. Tylko opcja zerowa pozwoli na naprawę wymiaru sprawiedliwości - mówił m. in. Bogusław Owoc.

Jeśli ktoś z naszych czytelników nie widział jeszcze owego wystąpienia Bogusława Owoca - zapraszamy do obejrzenia filmu!

Zachęcamy również do przypomnienia sobie, w jaki sposób Bogusław Owoc walczył do tej pory o godność i swoje dobre imię:

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-olsztynski-urzad-sk...

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-urzad-skarbowy-zach...

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-ja-baranskiemu-tego...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

kr 13/05/2014 14:09
Przydałoby się przewietrzenie tzw. wymiaru sprawiedliwości, oj przydałoby się.
Zaorać, zbronować. 14/05/2014 09:51
Skoro tak przemodelowano służby specjale, PGR-y itp., nie powinno być problemu z zerową opcją w tzw. sprawiedliwości. Nie powinno, ale jest i będzie. Polska być piękny kraj, na wschodnim skraju UE. PRL "budowała" nieustannie socjalizm, a nawet elementy komunizmu /komizmu?/. Wolna Polska buduje i budować będzie tzw. społeczeństwo obywatelskie. Nieustannie nie osiągając celu, zwykły obywatelu.
I. M. 15/05/2014 02:42
Panie Bogusławie jak zrobić porządek ze zorganizowaną grupą przestępczą grasującą w Spółdzielniach Mieszkaniowych? Bez kontroli od ponad 20 lat. No, chyba, że kontrolę prezesa u kolegi prezesa nazwiemy prawdziwą.
jac 13/05/2014 15:32
Panie Boguslawie niech pan zrobi tak jak pan Zbyszek Stonoga nagrac dowody i puscic w yotube.
Spóldzielcze owoce 14/05/2014 09:40
Nie ujęto w opisie spółdzielczego epizodu P. Owoca. Dawno temu w SM Jaroty jako przewodniczący rady nadzorczej nie dopuścił do utopienia przez zarząd prezesa Przedwojskiego ok. 30 milionów zł w inwestycję w sieć MPEC! Wtedy prezes ściemniał po swojemu, że nie wie, czy spółdzielnia czy MPEC jest właścicielem sieci! Oczywiście oponent został w polskojęzycznej wersji spółdzielczości szybko pozbawiony funkcji i członkostwa w spółdzielni. Po nim nastała dekada nowego przewodniczącego RN, bardzo zgodnego z nadzorczo na papierze podległym mu zarządem. Przy Owocu niemożliwe byłoby skryte wyciągnięcie od zdezorientowanych bi nie informowanych na bieżąco mieszkańców około 8 milionów zł nadpłat ze spłat ocieplenie budynków! Bez Owoca - zaowocowało dodatkową nienależna kasą. Tak przewrotnie realizuje się ustawową zasadę o nieosiąganiu korzyści finansowych przez spółdzielnię kosztem członków. Kto ma finansować przygotowywaną od kilku lat budowę nowej ciepłowni w Olsztynie?
I. M. 15/05/2014 02:35
Pan Bogusław nie wszedł w olsztyński Układ Zamknięty i zapłacił.
ciekawski 15/05/2014 15:29
Czym jest Rotary Club? Kogo zrzesza? Jakie ma cele? Po co w nim jest funkcja mistrza ceremonii? Po co jest utworzony w nim fundusz stypendialny?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Nie daj się oszukać na doładowanie

  Jak działa sprawca? Młody mężczyzna przychodzi do sklepu by kupić doładowanie do telefonu komórkowego za 300 zł. Gdy sprzedawczyni... Zobacz więcej »
  • 02/04/2016 12:22
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Sesja pod znakiem spraw społecznych i kulturalnych

   Radni uchwalili przekazanie 120 tys. zł gminom powiatu olsztyńskiego na wydarzeń kulturalne i sportowe. - Powiat od lat wspiera gminy w... Zobacz więcej »
   • 02/04/2016 10:26
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pierwszy dzień rządowego programu

    W Olsztynie działają dwa stałe punkty przyjmowania wniosków. Dodatkowo - między kwietniem a lipcem - działać będzie kolejnych 14... Zobacz więcej »
    • 02/04/2016 10:18
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Stop wypalaniu traw!

     Choć może wydawać się, że to dobra metoda przygotowania gruntu, dawno już zostało udowodnione, że niesie więcej strat, niż... Zobacz więcej »
     • 02/04/2016 10:10
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Coraz więcej mieszkańców i firm w Gminie Dywity

      Podczas Forum wręczone zostały trzy nagrody Warmianki za wkład w rozwój gminy, promocję i udane przedsięwzięcia gospodarcze... Zobacz więcej »
      • 02/04/2016 09:52
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Tragiczna przejażdżka dwóch nastolatków. Jeden nie żyje

      Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z dróg w gminie Lubawa. Na... Zobacz więcej »
      • 01/04/2016 12:20
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego