Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Kto nie chce pchlego targu na Zatorzu?

 • 12/12/2013 09:45
 • 10

Jerzy Bis, organizator pchlego targu na Zatorzu pisze do prezydenta petycję. Skarży się w nim m.in. że Piotr Grzymowicz interweniuje u właściela stadionu Warmii. Komu zależy, żeby flomark, tak chętnie odwiedzany przez mieszkańców, został zlikwidowany?

-  Prezydent Olsztyna interweniował u właściciela terenu stadionu Warmii czyli PKP Gdańsk, żądając wyjaśnień, nie znam szczegółów pisma, ale już sama interwencja wskazuje na to, że jest niezadowolony z sytuacji na stadionie. Przecież to klub sportowy Warmia jest zarządcą terenu i klub za ten teren jest odpowiedzialny. Prezes klubu z tego powodu czuje się zdezorientowany i nie wiadomo czy PKP nie zabroni dalszej działalności flumarku – wyjaśnia Jerzy Bis.

Pomysłodawca wystosował w tej sprawie petycję z prośbą o wyjaśnienie, co się dzieje i dlaczego jest przeciwny temu, żeby pchli targ działał.

(…) Proszę wyjaśnić dlaczego Pan osobiście tak intensywnie sie angażuje w sprawę pchlego targu na Zatorzu, że interweniował Pan u właściciela terenu stadionu Warmii w Gdańsku z żądaniem wyjaśnień? Analizując całą sytuację można domniemywać, że jest Pan przeciwny istnienia pchlego targu w Olsztynie, a zwłaszcza na stadionie Warmii. W związku z czym proszę o wyjaśnienia, oczekują tego tysiące mieszkańców Olsztyna uczestnicy i zwolennicy pchlego targu. Wspomne, że sam zorganizowalem pchli targ, sam ponosiłem koszty utrzymania imprezy przez dwa miesiące (wpływy z opłat nie pokrywały kosztów dzierżawy terenu). A jak pchli targ rozkręcił się i nabrał popularności, to urzędnicy nagle przypomnieli sobie, ze można pobierać od uczestników opłaty miejskie, wykorzystując do tego ustawę o podatkach i opłatach lokalnych. Jest to conajmniej nieetyczne, szukać pieniędzy (parę zł!!!!) wśród najbiedniejszej warstwy mieszkanców miasta, zwłaszcza że miasto w żaden sposób nie ponosi kosztów utrzymania pchlego targu. - czytamy w piśmie do prezydenta.

Jerzy Bis podaje przyklady jak funkcjonuja pchle targi w innych miastach:
- Krosno 1 zł
- Częstochowa 1 zł
- Wałbrzych - giełda staroci bez opłat targowych
-Chojnice - targowiska miejskie co niedziela - bez opłat
- Łódź - targowiska miejskie co niedziela 0,2 zł/m2
- Piła - co niedziela, targowisko miejskie zadaszone wyremontowane – 4 zł.

- Jak widać, w niektórych miastach pobierane są małe opłaty targowe, ale tam miasta są organizatorem i miasta ponoszą koszty imprezy – dodaje Jerzy Bis.

Oceń
Autor: kng

KOMENTARZE

Kargul 12/12/2013 10:02
Panie Bis - sam zwrócił się pan z prośbą do ZTM o zalegalizowanie targowiska. Proszę więc nie wprowadzać ludzi w błąd. Żaden urzędnik nic nie wyczuł. Jedyną możliwością na tamten czas - kiedy Pan pisemnie zawnioskował - było działanie zgodne z prawem. Czyli pobranie 29 złotych od każdego handlującego. Zaczął Pan głośno krzyczeć. ZTM nie pobrał opłat. Przy pierwszej lepszej kontroli ktoś tam zostanie za to ukarany, a Ekspress będzie się podniecał tym, że urzędnicy nie przestrzegają prawa. Żyjemy w kraju z jakimś porządkiem prawnym. Jeżeli się Panu ten porządek nie podoba to proszę go zmienić, a nie krzyczeć że Panu się coś należy. Proszę również nie opowiadać bzdetów o najbiedniejszej warstwie, bo część z handlujących w sobotę w Dobrym Mieście, a w niedzielę w Olsztynie to zawodowi handlarze. Nie płacący żadnych podatków. Nikomu. Tylko Panu. Jestem za tym, żeby handlujący okazyjnie byli zwolnieni z opłat przez miasto. Ale uważam że Panu również nie powinni płacić za możliwość handlowania. Natomiast zawodowi handlarze powinni płacić słono. Dziękuję za uwagę.
Imię 12/12/2013 12:20
Dokładnie tak! Jak pisałem o tym parę miesięcy temu to mnie zakrzyczeli. A prawda jest taka, że tylko połowa to są osoby, które chcą się pozbyć niepotrzebnych rzeczy, reszta chce zarabiać. I są to permanentni HANDLARZE! Jeszcze pod koniec września żona chciała "przewietrzyć" szafę i pozbyć się nie noszonych ciuchów. I co?! I nie było gdzie przycupnąć, wystarczył by metr kwadratowy. Ale nie, bo ci od pseudo antyków i mebli zajęli większość powierzchni. Panie ze sklepów z używaną odzieżą także rozłożyły się na wielkich powierzchniach. Zrobić ograniczenie maksymalnie 3 metry kwadratowe na osobę i będzie prawdziwy pchli targ, a tak to jest zwykłe targowisko! A takiego mi nie szkoda.
Jerzy Bis 13/12/2013 07:43
Pnie Kargul obszernie odpowiedzialem na Panski taki sam post pod artykulem na Olsztyn.com.pl a swoja droga to ma Pan czas w pracy na czytanie prasy i pisanie <wybielajacych< postow? czy na tym panska praca polega?
Kargul 13/12/2013 08:48
Proszę się nie martwić o moją pracę. Potrafię dobrze zarządzać swoim czasem i znajduję go na czytanie, komentowanie i wiele innych rzeczy. Wbrew temu co się Panu wydaje, nie jest urzędnikiem. Po prostu mam alergię na krzykaczy i tych "którym się należy". Interesuję się tą sprawą od samego początku. O ile samą inicjatywę uważam za fajną i wartą propagowania, to eskalacja Pańskich żądań zadziwia i irytuje mnie coraz bardziej. Jeśli ma Pan ochotę na osobiste wycieczki, to proszę bardzo. Ja pracuję i płacę podatki. A Pan? Czy wystawia Pan paragony "najbiedniejszej warstwie społecznej" od której ściąga Pan po 4 złote na targowisku? PS. Również odpowiedziałem na olsztyn.com.pl
Jerzy Bis 13/12/2013 10:45
nie rozumie pan istoty sprawy nie jestem <tym ktoremu sie nalezy< staram sie interweniowac w imieniu uczestnikow pchlego targu bo dodatkowa oplata moze w znacznym stopniu utrodnic jego funkcjonowanie , a pan chyba nie byl na pchlim targu bo wtedy widzialby pan, ze wystawiam paragony, a oplaty ktore pobieram bede dalej pobieral bo nikt za mnie nie pokryje kosztow dzierzawy terenu , czyli tak jak wspomnialem dodatkowa oplata miejska dla wielu moze stac sie zaporowa i moga pojawic sie problemy z frekfencja , w tej chwili koszty utrzymania flumarku wachaja sie 60-70% calego stadionu a spadek frekfencji z powodu wyzszych oplat moze spowodowac mniejsze wplywy z oplat i w konsekwencji nie pokryc nawet kosztow tak samo jak pan i wszyscy nie mam ochoty pracowac za darmo zwlaszcza w niedziele. pozdrawiam
Pytajnik 13/12/2013 12:32
Ten wypisywany ręcznie świstek chce Pan nazwać paragonem? Co Pan zamierza zrobić z handlarzami, którzy przekształcają pchli targ w tanie (dla nich) targowisko? Proszę mi powiedzieć jak zaistniała sytuacja ma się do pierwotnej idei i co zamierza z tym zrobić? Chciałbym zaznaczyć, bardzo podoba mi się Pana pomysł (pchli targ) ale nie w takiej formie!
Jerzy Bis 14/12/2013 07:05
Do Pana Kargula , osoby pfff pytajnika zapraszam do dyskusji w niedziele na flumarku ja tam bede a wy? czy bedziecie mieli odwage porozmawiac twarza w twarz?
Kargul 14/12/2013 18:15
Panie Bis, po pierwsze to jest pana biznes i ma pan z tego kasę. Ja natomiast niedzielę poświęcam rodzinie. Po drugie - skoro swoje żądania zaczął Pan artykułować publicznie, proszę też publicznie dyskutować. Tylko o czym?
Obserwator 12/12/2013 11:24
W innych miastach można, a nasze PASIBRZUCHY WĘSZĄ INTERES! Kargul, człowiek władzy, brzydzi się biedotą.
CezaryA 12/12/2013 12:16
Kargul czyli Piotruś pan G., nie tylko brzydzi się biedota to jeszcze będzie czynił wszystko by tą biedotę z regionu wytępić jednak jeszcze nie wie jak. Po pierwsze stalinizmu ponoć nie ma i jest karany jak i faszyzm zatem po co biedocie flumark skoro do kiesy betoniarza chama i kolesia nic nie wpada. Chama? Bowiem wszystko co robi jest chamskie wobec nas mieszkańców Olsztyna

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Ratusz vs. FCC. Kolejna rozprawa odroczona bezterminowo

  Sąd uznał, że biegli wypowiedzą się na temat definicji torowiska oraz "kwestii racjonalności zarzutów gminy do koncepcji linii... Zobacz więcej »
  • 25/10/2016 11:27
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .
  • .

  Rozbili samochód i uciekli. Kto siedział za kierownicą? Zobacz film!

  Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w nocy na skrzyżowaniu ulic Warszawska i Tuwima w Olsztynie. Kierowca jadący... Zobacz więcej »
  • 25/10/2016 11:10
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

   Piotr Łazuka ze stowarzyszenia KoLiber w radzie organizacji pozarządowych

   Przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrali skład rady na kolejną kadencję oraz dyskutowali na temat przyszłych działań... Zobacz więcej »
   • 25/10/2016 10:28
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    "Rewolucja olsztyńska" 1956 okiem Pawła Warota

    EO: Co wydarzyło się w Olsztynie w październiku 1956 r.? PW: 60 lat temu, pod koniec października 1956 r. doszło w Olsztynie do... Zobacz więcej »
    • 25/10/2016 09:25
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    Repolonizację czas zacząć

    Wypranie mózgu spowodowało, że nawet UAM w Poznaniu nadaje Adamowi Michnikowi, kłamcy i manipulatorowi medal między innymi za... Zobacz więcej »
    • 25/10/2016 08:42
    • 3
    • warmiak

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego