Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Niemiec okrada Polaków w majestacie prawa

  • 06/06/2013 11:58
  • 53

Na rynku polskim co i rusz pojawiają się cudowne firmy oferujące pracę za granicami kraju lub pośrednictwo w pracy. Od kilku lat w Polsce działa pod różnymi szyldami firma niemiecka K.U.K.-E.F.I. Internationale Logistik + Handels + Beteiligungs + Verwaltungs GmbH, która utworzyła tutaj swoją filię. Najpierw była ona we Wrocławiu (pod nazwą Agencja Royal), a całkiem od niedawna, bo niespełna rok jako K.U.K.-E.F.I zainstalowała się w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej 46. To, co wiadomo o tej firmie nasuwa podejrzenie o żerowanie na polskich pracodawcach pod płaszczykiem prawa, którym Niemcy sprytnie manipulują. Firma, jak się okazuje nie płaci pracownikom ZUS i podatków. 

K.U.K.-E.F.I. Internationale reklamuje się w internecie jako firma o międzynarodowej renomie. W jej ofercie można znaleźć dane o tym, że prowadzi inwestycje na szeroką skalę m.in. budowę lotniska Berlin Brandenburg, a także finansowo-inwestycyjne, eksport-import na rynkach europejskich i z Chinami oraz outsourcing kadrowo-płacowy. I właśnie w tym ostatnim dziale działalności K.U.K.-a najwięcej jest wątpliwości, bo na propozycji Niemców przejechało się już bardzo wielu pracodawców w kraju, również olsztyńskich, którym współpraca grozi teraz upadłością firm i to nawet takich z kilkudziesięcioletnią tradycją.

W ofercie K.U.K-a czytamy: „Koncentracja na podstawowej działalności firmy, oszczędność czasu i redukcja kosztów - to główne zalety outsourcingu kadrowo-płacowego, który oferuje nasza firma. Nie inwestuj więcej w drogie oprogramowanie wymagające ciągłych aktualizacji. Nie śledź już zmian w ustawach i przepisach. Nie doszkalaj po raz kolejny swoich pracowników. Oddaj w ręce naszych specjalistów obsługę całego działu kadr i płac. Korzystanie z usług zewnętrznych pracowników, nie wymaga tworzenia miejsc pracy i opłacania składek. Jednocześnie gwarantuje wysoką jakość wykonywanych czynności, przy zachowaniu całkowitej poufności danych płacowych. Eksport działu kadrowo-płacowego na zewnątrz, umożliwia również kontrolę adekwatności pracy i płacy. Stały pracownik musi otrzymać wypłatę co miesiąc, bez względu na to, ile wykonał w tym czasie pracy. Wynajęty specjalista zostanie wynagrodzony tylko za to, co rzeczywiście zrobił. Outsourcing kadrowo-płacowy nie zmienia nic w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, pozwala za to efektywnie zarządzać kosztami zatrudnienia. Przekazując nam część zakładu pracy związaną z zasobami ludzkimi, mogą Państwo zaoszczędzić nawet do 40 proc. kosztów zatrudnienia (nie licząc wynagrodzeń netto), bez ponoszenia przy tym żadnego ryzyka.”

Ta zachęcająca oferta skusiła wielu pracodawców, którzy chcieli sobie uprościć działania. Myśleli, że jak scedują na K.U.K-a część swoich obowiązków w dziale kadrowo-płacowym, to będą mogli efektywniej zając się choćby rozwojem firmy. Wszak miała im to gwarantować umowa. Dym zaczął się we Wrocławiu, gdzie jeszcze do niedawna Niemcy mieli swą siedzibę. Tam również okazało się, że przeprowadzono drenaż finansowy manipulując prawem. Agencja Royal z siedzibą we Wrocławiu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w dniu 26 listopada 2012 r.oku. Wtedy to okazało się, że jej zobowiązania przejęła firma z Berlina - firma działa obecnie pod nazwą K. U. K. - E. F. I International Logistic.

- Zainteresowałam się tym pomysłem. Podpowiedział mi to jeden z pracowników, jako pomysł, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze na przykład na kosztach szkoleń, prowadzeniu księgowości. W umowie miałam zaznaczone, że odprowadzam określoną kwotę, na którą składały się koszty i składki do urzędu skarbowego i ZUS – mówi jedna z poszkodowanych przez K.U. K.-a olsztynianek, zastrzegając anonimowość. - Pracownicy zostali oddani i ja wypożyczałam ich od K.U.K.-a. Przez myśl mi nie przeszło, że firma ta nie płaci ZUS. Od 25 lat nie miałam żadnych opóźnień, ani wobec skarbówki i ZUS, ani wobec pracowników. Teraz Niemcy wypinają się na nas. Byt mojej firmy jest zagrożony. K.U.K. potwierdza, że ma spór z urzędem skarbowym i ZUS. Jednak wygląda na to, że kozłami ofiarnymi będziemy my pracodawcy, bo Niemcy mają dobrych adwokatów i zdołają się wyłgać ze zobowiązań, a koszty, kary będziemy musieli ponieść my.

Kancelaria Radcy Prawnego Pawła Bujko potwierdza informację o nieuczciwości K.U.K.-a:

- Wspomniana właścicielka firmy zorientowała się w miarę szybko, ale i tak koszty ZUS i urzędu skarbowego za prawie rok od 20 pracowników, pochłoną jej ponad 200 tys. złotych. To zagrozi stabilności firmy.

Najgorsze jest to, że firma nadal działa, mimo, że w całym kraju prowadzone są postępowania wobec niej. Pracownicy firmy zasłaniają się tym, że przecież nic im nie udowodniono. A niemiecki biznes nadal się kręci. W Olsztynie fala niezadowolenia pracodawców dopiero się zaczyna. I jak mówi Paweł Bujko, już teraz kwoty niezapłaconych składek i podatków idą w grube tysiące. Na renomie wielkiej, znanej w świecie firmy można zbudować całkiem nieźle funkcjonujący kant. Nie pierwszy to przypadek i nie ostatni wykorzystywania luk prawnych.

Próbowaliśmy skontaktować się z oddziałem olsztyńskim K.U.K. najpierw telefonicznie, a potem osobiście. Biuro zamknięte na cztery spusty już od kilku dni. Na drzwiach niedbała wywieszka z odręcznie wypisanym numerem komórkowym. Zadzwoniliśmy. Okazało się, że to jedyna pracownica oddziału - tak na marginesie na stronie internetowej wymienianego jako jedyny oddział w Polsce. Pani odmówiła podania swego nazwiska, dodając, że w "biurze bywa, bo pracuje też w innym punkcie". Skierowała nas Justyny Gęsikiewicz, kierownika kadr K.U.K.-a w Polsce. Telefon jednak nie odpowiada. Włącza się jedynie faks. Nie poznaliśmy zatem stanowiska przedstawicieli jednego z największych, jak się reklamują, firm w branży outsourcingowej w Europie.

Oceń
Autor: BN

KOMENTARZE

johndoe 06/06/2013 16:43
Jak to mówią, chytry dwa razy traci. Bo na miano PRACODAWCY to trzeba zasłużyć a "pracodawcą" każdy idiota może być.
cadyk 29/08/2013 22:32
ta firma to wieki kant,nie płacą zus,pracowałem w royal i k.u.k ale uciekł cały zakład i szef zatrudnił nas od nowa,właściciel to były SB-ek,tam nie ma kontaktu z nikim,a royal i k.u.k to te same osoby,uciekajcie z tego oni kradną wasz pensje(zus i podatek to też pensja)pracodawca płaci im całe skladki a oni biorą dla siebie,składek na zus pracownik nie może sprawdzić czy sa a zus ma 3 lata na ściągnięcie zaległości,składane są tylko deklaracje zus,uciekajcie jak najszybciej
Marian 12/11/2013 18:41
Potwierdzam powyższe.. Pracownicy zatrudnieni przez K.U.K. w Sandomierzu i okolicach w ogóle nie dostali wypłaty za październik i nie mają umów na listopad, mimo, że podpisali umowy a te poszły pocztą do Wrocławia.
mito 14/11/2013 15:57
Białystok też bez kasy.
kwiatek 15/11/2013 16:49
Chróścina Nyska także nie otrzymała pieniędzy za październik .
gosia 15/11/2013 23:23
ja jestem na macierzynskim i tez nie mam pieniedzy...masakra ;(
Katrina 16/11/2013 14:48
ja również byłam zatrudniona przez K.U.K. W SANDOMIERZU W SKLEPIE SPAR. nie otrzymałam wynagrodzenia za październik. Pracodawca który nas przekazał do K.U.K umywa od wszystkiego ręce. A jeżeli chodzi o moje wynagrodzenia to kazał mi samej szukac pieniedzy bo on mi nie pomoże bo to nie jego sprawa. Ostrzegam przed firmą K.U.K i firmą Oliwer również
mysz 16/11/2013 16:55
Ja pracuje w firmie w woj. malopolskim, tez pieniedzy nie mamy. Prawda jest taka, ze oszustem jest nie tylko KUK ale takze nasi pracodawcy, ktorzy teraz umywaja rece a wiedzieli w co sie wpakowali. Syn mojego prezesa chwalil sie ile to zaoszczedzili na outsourcingu i nie zamierzaja nas pracownikow z tego wyciagnac... bo nie jestesmy ich pracownikami, mimo ze dla nich pracujemy.
Tkaniny SC 18/11/2013 11:26
Brodnica, Ostróda, Iława, Tczew , Gdańsk i jeszcze kilkanaście innych miast- też zostali oszukani Co mamy teraz robić ???
kkkkasia 18/11/2013 21:14
prawda jest taka że teraz nie ma kto nam nawet dać wypowidzenia i świadectwa pracy, poradżcie jak ten problem rozwiazać, chce jak najszybciej wypląctac się z umowy z ta firmą a nie wiem nawet gdzie mam wypowiedzenie przekazać
oszukany 20/11/2013 17:07
Witam, jestem w takiej samej sytuacji, jeżeli mogę coś poradzić napisz rozwiązanie umowy z pragrafu 55 kodeksu pracy: ,, Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika w trybie art. 55 Kodeksu pracy Przepis art. 55 Kodeksu pracy daje pracownikowi prawo rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia w dwóch wypadkach: - § 1 przepisu przewiduje możliwość rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli orzeczenie lekarskie stwierdzi szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, a pracodawca w terminie wskazanym w orzeczeniu nie przesunie pracownika do inne pracy odpowiedniej ze względu na jego stan zdrowia i kwalifikacje. - w § 1¹ określono również możliwość rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika. W obu przypadkach oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. Rozwiązanie umowy o pracę w w/w trybie przez pracownika ograniczone jest terminem i nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od zdarzenia uzasadniającego decyzję pracownika. Powyższe wynika z art. 55 § 2, który stanowi o odpowiednim stosowaniu art. 52 § 2 K.P. Rozwiązanie umowy w omawianym trybie pociąga za sobą takie skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy przez pracodawcę w wypowiedzeniu. Pracownikowi, który rozwiązał umowę o pracę w trybie art. 55 Kodeksu pracy przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Przy wypowiedzeniu 1 miesięcznym odszkodowanie przysługuje w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, przy wypowiedzeniu 3 miesięcznym – odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, a przy wypowiedzeniu 2 tygodniowym przy umowach zawartych na czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy - odszkodowanie w wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia. Rozwiązanie przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia przy braku podstaw (nieuzasadnionego) daje pracodawcy prawo domagania się od pracownika odszkodowania w wysokości wynagrodzenia pracownika za okres wypowiedzenia. W wypadku rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia, pracodawca winien niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy – tak stanowi art. 97 § 1 Kodeksu pracy. W orzecznictwie przyjmuje się, że niewypłacenie pracownikowi w terminie całości wynagrodzenia stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika dające podstawę do rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia. Brak środków finansowych na wypłatę wynagrodzenia nie usprawiedliwia pracodawcę i nie stanowi przeszkody w rozwiązaniu przez pracownika umowy w trybie art. 55 K.P. Ostatnio Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 7 grudnia 2006 r. P I PK 123/06 ustalił, że “ odwetowe sankcje pracodawcy zmierzające do zdyskredytowania pracownika oraz naruszające jego dobra osobiste podjęte w reakcji na dozwoloną i konstruktywną krytykę przez pracownika dyrektora zakładu pracy, mogą być kwalifikowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika, upoważniające do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy (art. 55§ 1¹ K.P.).'' Zaadresuj kopertę na adres K.U.K- efi ... i wyślij listem poleconym. My wszyscy tak zrobiliśmy 160 osób i teraz czekamy na odpowiedź mam nadzieję że się doczekamy. Pozdrawiam.
mazury 16/12/2013 23:11
witam,niestety ale raczej wszcyscy jedziemy na tym samym wozku,u nas sprawa wyglada tak: napisalismy rozwiazanie umowy bez wypowiedzenia z art.55 ,wysłaliśmy listem poleconym czekajac na zwrotkę,po zwrocie listu wysylamy ponownie rozwiazanie umowy po czym jak dwu krotnie wroci do nas zwrotka to na podstawie listow skladamy zbiorowy poze sadowy o wydanie dokumentów oraz o świadectwo pracy.Pozytywny wyrok sadowy jest naszym rozwiazaniem umowy po czy na podstawie wyroku mozemy zarejestrowac sie w urzedzie.Na chwile obecna rozwiazanie mamy takie,oby sie udalo.Jesli macie inne,piszcie!
anyżarg 19/11/2013 15:32
Nie za ciekawie .......
gosia 19/11/2013 17:47
co dalej?? nie ma pieniędzy i nikt nic nie wie. Ja jestem na urlopie macierzyńskim i nawet ZUS wypina się 4 literami od nas i odsyła do Pipu a ci zaś odsyłają nas...sami nie wiedza gdzie...jakaś masakra, koszmar najgorszych snów , nie mam środków do życia i pisze pisma wszędzie gdzie sie da aby coś ruszyć,odzyskać...nie wiem czy rozwiązywać umowę czy to przyspieszy moja sytuacje aby moje wypłacanie zasiłku macierzyńskiego przejął ZUS. może zajrzy tu jakiś prawnik i nam odpowie na te pytania...
aga 20/11/2013 09:34
W PIP pan nie był stanie mi udzielić żadnej rady, powiedział żeby jeszcze trochę poczekać na rozwój sytuacji. W chili obecnej to jesteśmy w gorszej sytuacji niz gdyby pracodawca ogłosił upadłość ponieważ nie ma możliwości otrzymania świadectwa pracy a co za tym idzie zarejestrowania sie w PUP. Nie ma nam kto wypłacić wynagrodzenia, rozwiązać z nami umowy. PROSZĘ PORADŹCIE!!!! CO TERAZ??CZEKAĆ??? NA CO??
Halina 20/11/2013 18:12
Jestem w podobnej sytuacji, powiedzcie mi jednak jak ZUS, czy Urząd Skarbowy nie spostrzegł, że nie są odprowadzane składki?
marcin 20/11/2013 23:50
Ja też jestem w kropce,dzisiaj się dowiedziałem że k.u.k upadł a miałem jutro zanieść do pracy rozwiązanie umowy dlatego że przez 3 miesiące niemam żadnej wypłaty ani zaliczki i CO JA MAM ZROBIĆ ?. Chyba że założyć sprawe do sądu.
jan 25/11/2013 17:15
Czekam na więcej informacji bo na Podkarpaciu cisza nikt nic nie pisze a tu sporo ludzi jest tam zatrudnionych i nie dostali wypłat co to będzie z tymi pracownikami jak nie mam z nimi kontaktu może wam się uda to rozdmuchać i ktoś się tym zainteresuje
maruda 28/11/2013 19:32
to jest większy przekręt od amber i to za cichym pozwoleniem rządu, które stworzyło takie przepisy aby oszuści byli bezkarni. Złodziejstwo w białych rękawiczkach które cba mogło dawno wyłapać ale pewnie ręka ręke myje a firmy sprzedające niewolników wiedziały, że niczym nie ryzykują a powinni teraz zapłacić zus i wszystkie zaległości
kaśka 28/11/2013 23:38
Zobaczymy co będzie wypłatami na koniec miesiąca.Zgodnie z kodeksem pracy powinniśmy z powrotem zostać przejęcie przez dotychczasowego pracodawcę na podstawie art.23! .Jak nie to trzeba założyć sprawę w sądzie. Wina naszych pracodawców że naszymi danymi tak poniewierają.
majka 02/12/2013 12:51
:( :(
Karol 02/12/2013 20:07
(Podkarpacie) My też nie dostaliśmy wynagrodzenia, a pracodawca cóż umywa ręcę, najpierw nas oddał a teraz burak choć na niego robiliśmy umywa ręce i każe czekać. Czy nikt nie ma jakiegoś znajomego prawnika żeby poradził co robić, może jakiś pozew zbiorowy, ja chcę kasę za robotę!!! jest 2 grudnia a tu ani kasy za październik ani za listopad dlaczego Państwo Polskie na to pozwala, nie ma na takich złodziei bata?? :(
gosia 04/12/2013 14:27
http://www.kmetkostory.info/wp-content/uploads/2013/11/Pismo-do-Premiera-Donald-Tusk-15.11.2013.pdf Przeczytajcie
A 07/12/2013 14:03
Czy to pismo rzeczywiście trafiło do adresatów? i czy jest na nie jakaś odpowiedź?
dominik 09/12/2013 21:10
czy ktos cos wie nowego w temacie nikt nie jest nam w stanie pomoc ani prokuratura ani pip do kogo sie zwrocic
Cezar 11/12/2013 00:32
A moze trzeba to ostro naglosnic i podac cala sytuacje do tv do programu uwaga w tvn. Oni chetnie zajma sie taka informacja.
kinga 16/12/2013 23:58
próbowałam tym tematem zainteresować już rok temu kilka gazet ale nie udało się mi niestety, szkoda
adam 28/12/2013 21:33
Szkoda że wszyscy maja ta sprawę w du..e bo ich nie dotyczy i ciekawe jak to się zakończy dla mnie szok że ZUS i US nie zauważył co się dzieje a teraz pracownicy nie wiedzą co robić i znikąd pomocy !!!!!!!!!!!
piotr 17/12/2013 18:58
a teraz pewnie firma działa pod nazwą SAC MET lub ma z nią jakieś powiązania
krzych 23/12/2013 19:26
a ja dostałem dzisiaj pismo z zus, w którym czarno na białym stoi , ze składki zostały zapłacone przez Royal ... i co mam o tym sadzic
gapcio 28/12/2013 18:29
teraz zus znalazł kozlow ofiarnychw postaci przedsiebiorcow, którzy maja zaplacic składki z okres gdy pracownicy mieli podpisane umowyz Royalem a Kmetko sie smieje ...
jan 28/12/2013 21:20
Kmetko powinien dostać 25 lat i pozbawić go majątku to poczuje się jak ludzie których załatwili
Iga 09/01/2014 22:54
Za okres Royala czy KUKa też ?
whos 01/01/2014 18:59
zarejestrujcie się na twitterze i piszcie do szanownego Premiera co ws pisma od Zdzisława Kmetko , może coś odpisze im więcej ludzi napisze tym lepiej
Joanna 03/01/2014 13:58
Poszukujemy i prosimy o kontakt z nami firmy - Pracodawców ściganych przez US i ZUS, którzy podpisali umowy z firma Royal lub K.U.K.E.
Kaśka 03/01/2014 16:29
Dobrze tak pracodawcom,może nie wszyscy ale szukali szczęścia, aby mniejsze ponosić koszty za pracę pracowników. Tylko mądry pracodawca wcześniej się wycofał z umowy z K.U.K -E.F.I,albo w ogóle nie zawierał umowy. Teraz wykręcają się ze wszystkiego i płacą za pracę niewielkie kwoty pracownikom na umowę o dzieło co jest niezgodnie z przepisami.Przecież świadczą pracę dla dawnego pracodawcy ( który ich sprzedał!). Niech płacą teraz ZUS z odsetkami i podatki też z odsetkami. Jak się dzwoni do pracodawcy to kadrowa odpowiada, że jest się pracownikiem K.U.K. -dobrze przeszkolona co ma mówić.Dziwię się że takie firmy,które szukają"szczęścia" jeszcze istnieją.Takich pracodawców powinno się karać.Myślą ,ze jak zapłacą na umowę o dzieło pracownikom to są dobrymi pracodawcami.Boją się tylko o siebie,bo kto przed świętami by pracował w sklepach? Dlatego też dać pracownikom ochłapy aby zamknęli sobie buzię. Nie wreszcie ZUS ,PIP,prokuratura i Urząd Skarbowy weźmie się za pseudo pracodawców.
Gość 09/01/2014 22:46
A może tacy jak (skoro tyle wiesz) powinni się wziąść za tworzenie miejsc pracy w tym kraju i pokazać tym "nieudolnym, pseudo" pracodawcom jak to się robi żeby firma była (po opłaceniu wszystkich haraczy) rentowna ? Chętnie się czegoś nauczymy ! Do wszystkich pieniaczy: Twórzcie miejsca pracy w tym kraju to poczujecie co znaczy tarzać się w bagnie...
poszkodowani 04/01/2014 09:11
Proponuje poddac sprawy sadowi pracy przedstawic wszytskie dokumenty , sad moze orzec ze przejecia byly fikcyjne i ustalic faktycznego pracodawce. pozew o ustalenie kto jest pracodawca i przywrocenie do pracy.
poszkodowana 07/01/2014 13:07
Czy ktoś z Was poszkodowanych jest w stanie mi odpowiedzieć jak będzie wyglądać sprawa z pitami aby móc się rozliczyć w US,skoro nikt z firmy nie odpowiada???
Jan 07/01/2014 21:01
Witam. Firm, które chciały obniżyc koszty i utrzymac zatrudnienie w czasach kryzysu jest bardzo dużo. Taka ochrona miejsc pracy będzie nas bardzo drogo kosztowała. Mam na myśli zarówno pracodawców jak i pracowników, ponieważ większośc uczciwych pracodawców upadnie i tym samym wyśle na bezrobocie tysiące ludzi tylko dlatego, że uczciwie zatrudniali pracowników na umowę o pracę zamiast kombinowac z innymi umowami. Górą są ci, którzy korzystają z umów śmieciowych. Ciekawy jestem czy nasze Państwo da zwolnionym pracownikom na utrzymanie rodzin, jak wykończą krajowych pracodawców. My płacimy podatki a urzędnicy tylko potrafią nakładac kary, jakby zapomnieli że to pracodawcy głównie krajowi składają się na ich pobory. Niech robią tak dalej to już niebawem będą mieli taki sam problem jak pracownicy sektora prywatnego. Okazuje się, że organa państwowe już dawno znały problem. Zamiast ostrzec pracodawców, czekały aż powstaną większe zobowiązania pracodawców wobec państwa co spowoduje upadek setek Uczciwych Polskich Firm. Może o to właśnie chodzi? Podajcie kontakt do siebie.
An 10/01/2014 19:35
W świętokrzyskim taka sama sytuacja, tyle że początkiem listopada zauważyliśmy iż coś jest nie tak i pracodawca nie wpłacił KUKowi pieniędzy, dostaliśmy kase od niego. Następnie napisaliśmy wypowiedzenie KUKowi, które jak się okazało wróciło i szef nic nam nie powiedział. Zatrudnił nas u siebie, tyle że teraz wychodzi iż pracujemy u niego i w KUKu. Prawnik polecił zebrać wszystkie papiery przejęć z firmy i założyć sprawe w sądzie, innego wyjścia nie ma gdyż potrzebne są świadectwa pracy i PITy, dziewczyny na macieżyńskim pieniędzy też nie mają, a ci którzy rozwiązali umowy nie mogą się zarejestrować w PUP bo nie mają z czym... Porażka
oszukany 14/01/2014 22:04
Drodzy państwo . Czytając wypociny niektórych przedmówców zadaję sobie pytanie czy naprawdę nie wiecie kto jest winny sytuacji w jakiej znaleźli się pracownicy ? Można popełnić błąd ale pracodawcy postąpili z pracownikami jak ubowcy . Przenieśli pracowników z paragrafem 23 nie zawsze zgodnie z prawem ( wiedząc że firma przejmująca pracowników to przekręt z zusem i skarbówką w tle ) . Gdy wszystko padło bo paść musiało umyli ręce jakby to ich nie dotyczyło . To pracownicy stracili : wynagrodzenie za pracę ,godziny nadliczbowe , urlop , świadczenia socjalne itp. A w rzeczywistości to koszty naszych pracodawców . Gdyby byli rzeczywiście uczciwi powinni z powrotem przyjąć pracowników na tych samych zasadach na jakich oddali do kuka , a nie proponować jakieś śmieciówki czy tym podobne umowy . Żądają uczciwości od pracowników a sami żerują na ich pracy .
Łukasz 17/01/2014 18:54
moja porada dotyczaca KUK po pieniadze idziecie do swojego pracodawcy który wpakował was w to gó... umowy przjjęciowe nie maja mocy prawnej, przejec nigdy nie było, nie miały miejsca wiec twoim pracodawcą od zawsze był twój pracodawca który was w to wpakował, jeżeli was nie chce zatrudnic spowrotem lub wypłacic wynagrodzenie to zgłodzenie do pip, potem zawiadomienie do prokuratury a na koniec sad pracy i szukajcie sobie nowej pracy tak wyglada prawda jak ktoś ma pytanie prosze o kontakt na maila allegrols@wp.pl
BA 18/01/2014 09:17
Zapraszamy pracodawców oraz pracowników poszkodowanych przez firmę Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I., zajmującą się outsourcingiem do zgłaszania się na stronie internetowej www.poszkodowaniprzezkuk.wordpress.com lub na stronie na facebook: https://www.facebook.com/events/434111726715306/?ref=22 http://poszkodowaniprzezkuk.wordpress.com/
kinga 18/01/2014 20:30
Też uważam, że najbardziej winni są pracowdawcy, zmuszali ludzi do podpisywania porozumień z oszustami a teraz zamiast zerwać umowę i z powrotem przyjąć swoich ludzi tak jak ich najpierw "sprzedali" to sie na nich wypinają. Uważam, że powinni zapłacić zaległe zusy i podatki oraz zaległe pensje bo wiedzieli co robią i że firma jest nieuczciwa. Jak sie nie chce czegoś zobaczyć to choćbyCi to w oko wsadzano to nie zobaczysz. Od samego początku wiedziałam że to sie dobrze nie skończy ale niestety nikt mnie nie chciał słuchać i tak to już jest w tej naszej Polsce, że Polak mądr po szkodzie.
Lili 20/01/2014 14:16
Ja nie podpisywałam żadnej umowy o przejęciu od pracodawcy przez Royal, od razu pierwsza umowę miałam z Royalem, a później przejecie prze K.U.K. więc nie mam żadnej podkładki, żeby udowodnić, że moim pracodawcą jest osoba dla której wykonywałam pracę. Jedynie K.U.K i mój pracodawca mieli ze sobą umowę na szczęście już wygasła. Jeśli umowa dziwnym trafem zniknęła kto mi wyrówna składki? Jak udowodnię kto był moim pracodawcą?
majka 29/01/2014 13:09
http://onionas.salon24.pl/559773,zus-nie-chce-swoich-62-mln-zl#komentarze
w..... 04/03/2014 15:07
mam pytanie czy wam też do tej pory firma KUK nie przesłała pitu ? na podstawie czego się rozliczyć ???
oszukany 29/03/2014 16:34
Witam możesz się rozliczyć z fiskusem na podstawie odcinków potwierdzających miesięczne wynagrodzenie, o ile takie posiadasz. Jeszcze musisz napisać takie oświadczenie dlaczego rozliczasz się z odcinków. Ja także byłem tam zatrudniony i też nie dostałem Pit 11i tak zrobiłem. Pozdrawiam.
Nicola 04/03/2014 15:43
Tam masz wszystkie informacje: http://poszkodowaniprzezkuk.wordpress.com/pracownicy/

Strony

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Jacek Adamas w Telewizji Republika

    W sobotę, 26 lipca, o godzinie 12:00 w Telewizji Republika w programie KULTURALNY PRZEGLĄD TYGODNIA wystąpi Jacek Adamas. Zachęcamy do... Zobacz więcej »
    • 25/07/2014 16:25
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    PO płaci cenę za aferę taśmową? Najnowsze sondaże są bezlitosne - PiS nokautuje rywali

    Poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą Obywatelską miejsce w sejmowych ławach zajęliby jeszcze posłowie z trzech ugrupowań ... Zobacz więcej »
    • 25/07/2014 15:18
    • 2
    • amark

      Szanowny Panie Prezydencie

      - Szanowny Panie Prezydencie, Bardzo martwi nas, kibiców Stomilu sytuacja w klubie. Ponieważ Pan, jako sponsor Stomilu, od wyboru nowych... Zobacz więcej »
      • 25/07/2014 14:01
      • 0
      • amark

        Nie darzył sympatią, więc pobił

        Do zdarzenia doszło 23 lipca kilka minut przed godziną 14:00 na ulicy Boenigka w Olsztynie. - Według ustaleń śledczych 39-letni... Zobacz więcej »
        • 25/07/2014 12:59
        • 0
        • Express.olsztyn.pl

        Rusza święto browarnictwa na Warmii!

        Oto program WFDB w Biskupcu: Część artystyczna, plac apelowy w dawnej jednostce wojskowej ul. Alei Broni, 26 lipca (sobota) ... Zobacz więcej »
        • 25/07/2014 12:30
        • 0
        • Express.olsztyn.pl

        Polecane firmy