Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Poszkodowani przez Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I. podejmują walkę!

 • 22/01/2014 11:42
 • 4

Osoby, będące "ofiarami" firmy Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I., zaczęły zwierać szyki we wspólnej walce z tym  nieuczciwym przedsiębiorstwem. Przypomnijmy. K.U.K. reklamował się w spośób następujący: „Koncentracja na podstawowej działalności firmy, oszczędność czasu i redukcja kosztów - to główne zalety outsourcingu kadrowo-płacowego, który oferuje nasza firma. Nie inwestuj więcej w drogie oprogramowanie wymagające ciągłych aktualizacji. Nie śledź już zmian w ustawach i przepisach. Nie doszkalaj po raz kolejny swoich pracowników. Oddaj w ręce naszych specjalistów obsługę całego działu kadr i płac". Ci, kórzy się zgłosili dziś tego żałują... I to nie tylko pracodawcy, ale również pracownicy.

"Zapraszamy pracodawców oraz pracowników poszkodowanych przez firmę Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I., zajmującą się outsourcingiem do zgłaszania się na stronie internetowej w zakładce “Kontakt/Formularz kontaktowy” lub na stronie na facebook: https://www.facebook.com/events/434111726715306/?ref=22" - czytamy na blogu, założonym specjalnie w tym celu. "Celem przedsięwzięcia jest ustalenie liczby poszkodowanych oraz podjęcie wspólnych działań, zmierzających do ochrony pracodawcy i pracowników przed nieuczciwymi praktykami firmy ROYAL SP. Z O.O. oraz K.U.K.-E.F.I".

O jakie konskekwencje chodzi? Otóż o decyzje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sprawie zapłaty zaległych składek, które na podstawie umów z pracodawcami miała uregulować firma Royal oraz K.U.K. Obecnie bowiem do zapłaty zaległych składek zostali wezwani pracodawcy, którzy przecież ponieśli już koszty związane z zatrudnieniem pracowników. Kolejnym organem, wobec którego powstały zobowiązania finansowe jest Urząd Skarbowy.

- Zgłaszają się do nas zarówno pracodawcy, którzy będą musieli płacić ZUS, jak i pracownicy, którym nie wystawiono świadectw pracy. Podobno pojawiają się problemy z wypłacaniem przez ZUS świadczeń pracownikom, za których nie były odprowadzane składki, podczas gdy pracownik jest objęty ubezpieczeniem i korzysta ze świadczeń ZUSu już na podstawie samego zgłoszenia go do ubezpieczenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wszczął już kilka tysięcy postępowań - każde dotyczy jednego pracownika -  mających na celu ustalenie, że to poprzedni pracodawcy, od których przejęto pracowników - są płatnikami ZUS. Część z tych osób już odwołała się od niekorzystnych dla nich decyzji ZUSu do Sądu Okręgowego (Wydziały Ubezpieczeń Społecznych), które podtrzymują decyzje ZUSu. Czytałem taki wyrok i ma się wrażenie, że Sąd nie rozpatrzył konkretnego przypadku, ale podszedł do sprawy szablonowo. ZUS i sądy stoją na stanowisku, ze zawarte umowy przejęcia części zadań zakładów pracy są pozorne i jako nieważne nie rodzą skutków prawnych - wyjaśnia radca prawny Paweł Bujko, pomysłowawca bloga oraz profilu na facebooku. To właśnie do jego kancelarii mogą zgłaszać się poszkodowani.

W najbliższych dniach planowane jest spotkanie z przedsiębiorcami i pracownikami, żeby podjąć uchwały i wspólnie podpisać dokumenty niezbędne do rejestracji stowarzyszenia osób pokrzywdzonych. - Rozpoczęliśmy opracowywanie projektu interpelacji. Strona ma na celu zebranie poszkodowanych w jednym miejscu i podjęcie wspólnych kroków - dodaje Bujko.

Dodajmy, że obecnie w toku jest sprawa karna prowadzona przez prokuraturę Okręgową Wrocław. Większość osób związanych z K.U.K. została niedawno aresztowana. - Naszym zdaniem pracodawcy zostali oszukani przez K.U.K. tak samo jak ZUS. Dlatego też fakt ukarania K.U.K. powinien mieć wpływ na sprawę z ZUS - podkreśla Paweł Bujko.

Niedawno Zarząd K.U.K.-a wystosował do najważniejszych władz państwowych pismo, w którym bierze na siebie odpowiedzialność za powstały stan rzeczy i prosi o rozłożenie na raty powstałego zadłużenia. - Nawet jeżeli to tylko na pokaz, to daje mimo wszystko do myślenia, czy ZUS próbuje odzyskać pieniądze od właściwych podmiotów - podsumowuje radca prawny.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Waldek 28/01/2014 19:07
Moja firma też współpracowała z KUK. Wciągnął nas w to nasz szef. Dobrze wiedział w co się pakuje, ignorował i bagatelizował wszelkie sygnały o nieuczciwości tej firmy. Teraz zostawił nas na pastwę losu i albo będziemy pracować za 1200 zł i umowę zlecenie bez składek, albo możemy odejść. Decyzja ZUS i sądu to jedyna nasza nadzieja na sprawiedliwość, więc proszę Was: nie zrzeszajcie się w obronie takich samych cwaniaków i złodzieji jak KUK, Royal i podobne. Mój szef już sobie znalazł inną "agencję pracy". Też taką lipną jak KUK i Pan Kmetko.
oszukany 06/02/2014 19:16
Panie Pawle Bujko zastanów się pan ile osób jest pokrzywdzonych przez pazerność naszych pracodawców . Tak zaślepiła ich mamona że w d...e mieli swoich pracowników . No ale gdyby nie takie cwaniactwa to ani pan ani pana koledzy prawnicy nie mieli by co robić . A co się tyczy zarządu kuk i jego pism do władz państwa to kłania się czytanie ze zrozumieniem . Oni niczego nie chcą zwracać . Będąc dłużnikiem stawiają żądania a wtedy z tych milionów zobaczycie figę . Oszustwo za oszustwem a biedny naród cierpi .
JAN 18/02/2014 15:11
PANIE PAWLE BUJKO! PRACOWAŁEM W K.U.K OD r.2012 DO GRUDNIA 2013,WCIĄGNĄŁ NAS W TO SZEF.POWIEDZIAŁ ŻE NIC NA TYM NIE STRACIMY I ŻEBY SIĘ NIE BAĆ.NA DZIEŃ DZISIEJSZY JESTEŚMY BEZ ŚWIADECTW PRACY,BEZ SŁADEK ZUS I BEZ PIT. MAMY WĄTPLIWOŚCI CZY W OGÓLE BYLIŚMY W TEJ FIRMIE ZATRUDNIENI.PRACODAWCA POWIEDZIAŁ NAM ŻE ZEZNAŃ PODATKOWYCH /PIT 11/ NIE BĘDZIE I ŚWIADECTW PRACY TEŻ NIE BĘDZIE BO ON JEST W TAKIEJ SAMEJ SYTUACJI.CO ROBIĆ???
SIERADZ2014 26/03/2014 17:13
Witam Pracodawcy powinni zapłacić zaległe wynagrodzenia przecież płacili faktury wystawiane przez kuka za pensje więc o co chodzi. Dla mnie sprawa jest jasna pracodawcy powinni odpowiadać za przekazanie a nie teraz umywają ręce i mówią że też są poszkodowani śmieszne!!!!!!!!!!! To oni powinni ponieść za to wszystko odpowiedzialność to ich sprawka i tyle .A prokuratura w Wrocławiu teraz latami się będzie zajmować tym bagnem a ludzie bez pitów świadectw pracy , wypłat. Powinni zrobić coś w tym kierunku żeby ludziom wyprostować sytuację .

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Ile kosztuje utrzymanie Pomnika Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej?

  Wnioskodawcy zwracają się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej kosztów utrzymania oraz ewentualnej... Zobacz więcej »
  • 01/09/2014 13:58
  • 0
  • akka

   Rozpoczęcie roku, rozpoczęcie picia. Sprzedawcy nie sprawdzają dowodów!

   -Dziś rano wyszedłem po zakupy. Już pod sklepem tłoczyła się młodzież, na oko 16 lat. W środku było ich jeszcze więcej. Wszyscy... Zobacz więcej »
   • 01/09/2014 12:33
   • 0
   • akka

    Awanturnik pod Wysoką Bramą

    Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00 pod Wysoką Bramą w Olsztynie. Policjanci z ogniwa interwencyjnego Komendy Miejskiej... Zobacz więcej »
    • 01/09/2014 12:30
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Potrąciła jelenia, który wbiegł na jezdnię

    Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21:00 na trasie Lubomino – Orneta. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że z pobocza... Zobacz więcej »
    • 01/09/2014 12:05
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Mecenas Lech Obara: - Wyrok dla Andrzeja Pieślaka można nazwać wyrokiem dławiącym wolność słowa

     Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy uniewinnił Andrzeja Pieślaka w części, w której chodziło o... Zobacz więcej »
     • 01/09/2014 11:47
     • 0
     • amark

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego