Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Poszkodowani przez Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I. podejmują walkę!

 • 22/01/2014 11:42
 • 5

Osoby, będące "ofiarami" firmy Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I., zaczęły zwierać szyki we wspólnej walce z tym  nieuczciwym przedsiębiorstwem. Przypomnijmy. K.U.K. reklamował się w spośób następujący: „Koncentracja na podstawowej działalności firmy, oszczędność czasu i redukcja kosztów - to główne zalety outsourcingu kadrowo-płacowego, który oferuje nasza firma. Nie inwestuj więcej w drogie oprogramowanie wymagające ciągłych aktualizacji. Nie śledź już zmian w ustawach i przepisach. Nie doszkalaj po raz kolejny swoich pracowników. Oddaj w ręce naszych specjalistów obsługę całego działu kadr i płac". Ci, kórzy się zgłosili dziś tego żałują... I to nie tylko pracodawcy, ale również pracownicy.

"Zapraszamy pracodawców oraz pracowników poszkodowanych przez firmę Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I., zajmującą się outsourcingiem do zgłaszania się na stronie internetowej w zakładce “Kontakt/Formularz kontaktowy” lub na stronie na facebook: https://www.facebook.com/events/434111726715306/?ref=22" - czytamy na blogu, założonym specjalnie w tym celu. "Celem przedsięwzięcia jest ustalenie liczby poszkodowanych oraz podjęcie wspólnych działań, zmierzających do ochrony pracodawcy i pracowników przed nieuczciwymi praktykami firmy ROYAL SP. Z O.O. oraz K.U.K.-E.F.I".

O jakie konskekwencje chodzi? Otóż o decyzje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sprawie zapłaty zaległych składek, które na podstawie umów z pracodawcami miała uregulować firma Royal oraz K.U.K. Obecnie bowiem do zapłaty zaległych składek zostali wezwani pracodawcy, którzy przecież ponieśli już koszty związane z zatrudnieniem pracowników. Kolejnym organem, wobec którego powstały zobowiązania finansowe jest Urząd Skarbowy.

- Zgłaszają się do nas zarówno pracodawcy, którzy będą musieli płacić ZUS, jak i pracownicy, którym nie wystawiono świadectw pracy. Podobno pojawiają się problemy z wypłacaniem przez ZUS świadczeń pracownikom, za których nie były odprowadzane składki, podczas gdy pracownik jest objęty ubezpieczeniem i korzysta ze świadczeń ZUSu już na podstawie samego zgłoszenia go do ubezpieczenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wszczął już kilka tysięcy postępowań - każde dotyczy jednego pracownika -  mających na celu ustalenie, że to poprzedni pracodawcy, od których przejęto pracowników - są płatnikami ZUS. Część z tych osób już odwołała się od niekorzystnych dla nich decyzji ZUSu do Sądu Okręgowego (Wydziały Ubezpieczeń Społecznych), które podtrzymują decyzje ZUSu. Czytałem taki wyrok i ma się wrażenie, że Sąd nie rozpatrzył konkretnego przypadku, ale podszedł do sprawy szablonowo. ZUS i sądy stoją na stanowisku, ze zawarte umowy przejęcia części zadań zakładów pracy są pozorne i jako nieważne nie rodzą skutków prawnych - wyjaśnia radca prawny Paweł Bujko, pomysłowawca bloga oraz profilu na facebooku. To właśnie do jego kancelarii mogą zgłaszać się poszkodowani.

W najbliższych dniach planowane jest spotkanie z przedsiębiorcami i pracownikami, żeby podjąć uchwały i wspólnie podpisać dokumenty niezbędne do rejestracji stowarzyszenia osób pokrzywdzonych. - Rozpoczęliśmy opracowywanie projektu interpelacji. Strona ma na celu zebranie poszkodowanych w jednym miejscu i podjęcie wspólnych kroków - dodaje Bujko.

Dodajmy, że obecnie w toku jest sprawa karna prowadzona przez prokuraturę Okręgową Wrocław. Większość osób związanych z K.U.K. została niedawno aresztowana. - Naszym zdaniem pracodawcy zostali oszukani przez K.U.K. tak samo jak ZUS. Dlatego też fakt ukarania K.U.K. powinien mieć wpływ na sprawę z ZUS - podkreśla Paweł Bujko.

Niedawno Zarząd K.U.K.-a wystosował do najważniejszych władz państwowych pismo, w którym bierze na siebie odpowiedzialność za powstały stan rzeczy i prosi o rozłożenie na raty powstałego zadłużenia. - Nawet jeżeli to tylko na pokaz, to daje mimo wszystko do myślenia, czy ZUS próbuje odzyskać pieniądze od właściwych podmiotów - podsumowuje radca prawny.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Waldek 28/01/2014 19:07
Moja firma też współpracowała z KUK. Wciągnął nas w to nasz szef. Dobrze wiedział w co się pakuje, ignorował i bagatelizował wszelkie sygnały o nieuczciwości tej firmy. Teraz zostawił nas na pastwę losu i albo będziemy pracować za 1200 zł i umowę zlecenie bez składek, albo możemy odejść. Decyzja ZUS i sądu to jedyna nasza nadzieja na sprawiedliwość, więc proszę Was: nie zrzeszajcie się w obronie takich samych cwaniaków i złodzieji jak KUK, Royal i podobne. Mój szef już sobie znalazł inną "agencję pracy". Też taką lipną jak KUK i Pan Kmetko.
oszukany 06/02/2014 19:16
Panie Pawle Bujko zastanów się pan ile osób jest pokrzywdzonych przez pazerność naszych pracodawców . Tak zaślepiła ich mamona że w d...e mieli swoich pracowników . No ale gdyby nie takie cwaniactwa to ani pan ani pana koledzy prawnicy nie mieli by co robić . A co się tyczy zarządu kuk i jego pism do władz państwa to kłania się czytanie ze zrozumieniem . Oni niczego nie chcą zwracać . Będąc dłużnikiem stawiają żądania a wtedy z tych milionów zobaczycie figę . Oszustwo za oszustwem a biedny naród cierpi .
JAN 18/02/2014 15:11
PANIE PAWLE BUJKO! PRACOWAŁEM W K.U.K OD r.2012 DO GRUDNIA 2013,WCIĄGNĄŁ NAS W TO SZEF.POWIEDZIAŁ ŻE NIC NA TYM NIE STRACIMY I ŻEBY SIĘ NIE BAĆ.NA DZIEŃ DZISIEJSZY JESTEŚMY BEZ ŚWIADECTW PRACY,BEZ SŁADEK ZUS I BEZ PIT. MAMY WĄTPLIWOŚCI CZY W OGÓLE BYLIŚMY W TEJ FIRMIE ZATRUDNIENI.PRACODAWCA POWIEDZIAŁ NAM ŻE ZEZNAŃ PODATKOWYCH /PIT 11/ NIE BĘDZIE I ŚWIADECTW PRACY TEŻ NIE BĘDZIE BO ON JEST W TAKIEJ SAMEJ SYTUACJI.CO ROBIĆ???
SIERADZ2014 26/03/2014 17:13
Witam Pracodawcy powinni zapłacić zaległe wynagrodzenia przecież płacili faktury wystawiane przez kuka za pensje więc o co chodzi. Dla mnie sprawa jest jasna pracodawcy powinni odpowiadać za przekazanie a nie teraz umywają ręce i mówią że też są poszkodowani śmieszne!!!!!!!!!!! To oni powinni ponieść za to wszystko odpowiedzialność to ich sprawka i tyle .A prokuratura w Wrocławiu teraz latami się będzie zajmować tym bagnem a ludzie bez pitów świadectw pracy , wypłat. Powinni zrobić coś w tym kierunku żeby ludziom wyprostować sytuację .
Marta 16/09/2014 17:40
Jak zwykle Polak patrzy tylko na siebie, a może trochę zrozumienia. Czy to pracodawca jest winny tego, że nasze prawo decyduje o tym ze 40% naszej pensji zjadają podatki i do tego słyszymy, że nie będzie emererytur, ale i tak płacić musimy. Wszędzie mnożą się umowy śmieciowe i nie dlatego, że większość pracodawców chce nas leszczyć, tylko koszty pracownika w naszym kraju są za duże. ZUS nie powinien być musem. W innych krajach mają zarówno niższe podatki, jak i sami pracownicy opłacają wybrane składki zdrowotne, czy emerytalne. Nasz kraj z nas zdziera, a potem łatwo Kowalskiemu narzekać, jak pracodawca nie chciał zwalniać ludzi, ani tracić dobytku życia, a teraz Kowalski ma szanse wyjść z tego bez szwanku jak "poszkodowany", a wielu pracodawcom grozi bankructwo. To Państwo wydawało licencje owym agencjom, to ZUS i US przeprowadzali kontrole akceptując owe firmy, a nagle skoro brak kasy na nasze emerytury to trzeba ściągać od pracodawców, którzy płacąc kary zamknął działalność i zwolnią pracowników. I kto będzie potem składki płacił? Nie będzie firmy, miejsc pracy, a wzrost bezrobocia i ciągle rosnąca frustracja na ten kraj i jego ułomność. To ZUS powinno się zlikwidować, tylko nikomu na ciepłych krzesełkach nie chce się zadbać o Polskę i Polaków, tylko premier Tusk zbiera głosy Anglików, przekupując ich ograniczeniem naszych dodatków na migracji. Najlepiej niech cyganie maja lepiej w Polsce niż Polacy, a Polakom podcinajmy skrzydła bo jeden egoistyczna materialista podjął decyzje o przeprowadzce do Brukseli!!!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Ratusz vs. FCC. Kolejna rozprawa odroczona bezterminowo

  Sąd uznał, że biegli wypowiedzą się na temat definicji torowiska oraz "kwestii racjonalności zarzutów gminy do koncepcji linii... Zobacz więcej »
  • 25/10/2016 11:27
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .
  • .

  Rozbili samochód i uciekli. Kto siedział za kierownicą? Zobacz film!

  Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w nocy na skrzyżowaniu ulic Warszawska i Tuwima w Olsztynie. Kierowca jadący... Zobacz więcej »
  • 25/10/2016 11:10
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

   Piotr Łazuka ze stowarzyszenia KoLiber w radzie organizacji pozarządowych

   Przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrali skład rady na kolejną kadencję oraz dyskutowali na temat przyszłych działań... Zobacz więcej »
   • 25/10/2016 10:28
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    "Rewolucja olsztyńska" 1956 okiem Pawła Warota

    EO: Co wydarzyło się w Olsztynie w październiku 1956 r.? PW: 60 lat temu, pod koniec października 1956 r. doszło w Olsztynie do... Zobacz więcej »
    • 25/10/2016 09:25
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    Repolonizację czas zacząć

    Wypranie mózgu spowodowało, że nawet UAM w Poznaniu nadaje Adamowi Michnikowi, kłamcy i manipulatorowi medal między innymi za... Zobacz więcej »
    • 25/10/2016 08:42
    • 1
    • warmiak

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego