Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zabił się z miłości

  • 21/09/2012 09:54
  • 147

Przed blokiem, na chodniku płoną znicze, piaskiem przysypano ślady krwi. W tym miejscu trzy dni temu zakończył swoje życie Michał C. (17 l.). Kochał bardzo mocno, niestety bez wzajemności. Śmierć miała być kresem jego cierpienia.

W ubiegły wtorek około godziny13:00, drzwi środkowej klatki bloku przy ulicy Barcza 5 otworzył pogrążony w myślach młody chłopak. Wszedł po schodach i  nacisnął przycisk do windy. Przed jego oczyma błysnęło światło, chwycił za gałkę. W lustrze zobaczył swoje odbicie. Odwrócił się. Krótki dźwięk dzwonka. Dziesiąte.


Był już prawie na miejscu. Jeszcze tylko kilka stopni. Już. Otworzył okno, buchnęło w niego świeże, chłodnawe powietrze. Wychylił się, spojrzał w dół na szarą twardą płytę chodnika. Cofnął się. Dłuższą chwilę stał nieruchomo i patrzył przed siebie.


Bolesny, rwący strumień myśli opływał całe jego ciało. Wdrapał się na parapet. Przysiadł. Dostrzegł, że okno jest brudne. Napisał palcem: „Przeprasza Michał C.”. Nakreślił jeszcze kształt serca i niewielki krzyżyk. To wszystko. Ostrożnie podniósł się. Jego palce puściły framugi okna. Kilka sekund później leżał na chodniku we krwi.


- Nie miał tutaj kolegów. Nie wiem, czemu wybrał właśnie ten budynek. –  mówi zafrasowanym głosem starsza pani, mieszkanka bloku. - Straszny widok. W ręku ściskał karteczkę z przeprosinami. Na miejscu przez ponad trzy godziny pracowali funkcjonariusze policji i prokurator. Przyjechała matka chłopaka, Małgorzata K. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.


Nastolatkom zazwyczaj ciężko jest pomóc, bo z dystansem odnoszą się do dorosłych. Są zagubieni, skrywają rozpacz. Uczucia miłości, nienawiści, strachu, które przeżywają są często niesamowicie silne. W takich sytuacjach pomocni mogą się okazać nie tylko rodzice, rodzeństwo, czy przyjaciele. Czasem łatwiej o problemach porozmawiać z kimś obcym, np. psychoterapeutą.

Oceń
Autor: ML

KOMENTARZE

Qeen 21/09/2012 10:00
Wysyp samobójsw zacznie się dopiero na wiosnę. dopiero będziecie mieli żniwa
Imię 21/09/2012 10:48
Cierpienia młodego Wertera...
maciek 21/09/2012 15:20
Na zawsze w naszej pamieci Michał[*]
ziomek 21/09/2012 18:23
pcheła na zawsze w pamięci [*]
Kuba 21/09/2012 18:36
skok przedpremierowy
[*] 21/09/2012 20:46
zawsze w naszych sercach [*]
... 21/09/2012 20:52
Tylko czy on na pewno zrobił to z miłości ?
... 21/09/2012 20:52
Tylko czy on na pewno zrobił to z miłości ?
adam 21/09/2012 20:58
Pamiętamy Cheła . [*]
paweł 21/09/2012 21:06
[*]
afukjw 21/09/2012 21:23
To nie było z miłości. To było z innych przyczyn. Pozdrawiam osobę piszącą artykuł.
Imię 21/09/2012 21:31
niech porozmawiają z ludzmi którzy go znali a nie piszą brednie wyssane z palca...
kik 24/10/2012 18:12
endeuerikefake
ja 21/09/2012 21:29
NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIECI [*]
spona 21/09/2012 21:46
droga redakcjo nie środkowa a druga klatka od lewej,w środkowej mieszkam ja,wielka tragedia wyrazy współczucia dla bliskich,
Gimbus 21/09/2012 22:18
Słyszałem w szkole że podobno mieszkał na Bajkowej, więc wybrał ten blok pewnie tylko dlatego że stoi najbliżej Jarot. Szkoda chłopaka, strasznie mieć w jednej chwili przed oczami całe swoje życie, ale zrobił jak uważał [*]
Imię 21/09/2012 22:57
Ja go znałem/znałam. I podejrzewam że sprawy miłosne to był tylko 1 % z jego wszystkich problemów. Mimo iż może nie miał zbyt wielu znajomych to ja i tak będę za nim tęsknił/ tęskniła. Pamiętam o Tobie. [*]
( . )( . ) 08/03/2013 13:29
Grodzki?
A.C. 22/09/2012 00:02
autot artykulu ma fantazje. niech powiesci milosne pisze. wyrazy szacunku dla matki i ojca. lacze sie w bolu.
Szczurek 22/09/2012 00:13
Cheła w pamieci... Szkoda cie ziomeczku... [*]
anonim 22/09/2012 01:04
żegnaj... ;(
Adamus 22/09/2012 08:24
skąd autor tego artykułu może wiedzieć takie rzeczy jak: "Wychylił się, spojrzał w dół na szarą twardą płytę chodnika. Cofnął się. Dłuższą chwilę stał nieruchomo i patrzył przed siebie." Jeśli autor jest jasnowidzem to niech przewiduje takie sytuacje i pisze przed tragedią!
szowinista 08/05/2013 08:30
luzik arbuzik... tu chodzi o nadanie barw, a nie o fakty :P szczególnie gdy chodzi o milosc :D
:) 22/09/2012 08:33
zawsze w naszych sercach [*]
Imię 22/09/2012 10:57
Samobójstwo jest oznaką tchórzostwa. Przepraszam, ale ten kto stara się odebrać sobie życie jest wielkim tchórzem. Życie jest zbyt cenne by je sobie odbierać, nie ważne co się w nim stanie. Miałem wiele nieszczęśliwych miłości, byłem wiele razy wykorzystywany i wyśmiewany przez dziewczynę, którą kochałem, ale w ostateczności przemyślałem to wszystko i jakiś czas później znalazłem drugą połówkę. To pierwsze to nie była miłość, ponieważ miłość jest wtedy kiedy druga osoba odwzajemnia uczucie. Dużo kobiet manipuluje chłopakami (nie mówię, że wszystkie ale dużo dziewczyn się nami bawi). Samobójstwo to najgorsza rzecz jaka istnieje.
Imię 22/09/2012 19:34
Nie każdy jest tak silny psychicznie jak Ty. Pomyśl sobie że na ziemi sie męczył, miał problemy w miłości i nie tylko. nie wiem czy wiesz ale był bardzo dręczony i prześladowany od 2 lat w swojej szkole. A może teraz jest mu lepiej. Ma spokój. Oczywiście że bardzo za nim tęsknię i boli mnie to co on zrobił ale tłumaczę to sobie tym że teraz jest szczęśliwy i ma spokój.
Grazyna 07/10/2012 17:10
A gdzie byla szkola jezeli mial tam problemy??? 2 lata? Jezeli to w nauce -to juz dawno powinien ktos z pedagogow mu pomoc i poradzic! Po to jest nauka zeby przygotowac mlodego czlowieka do przyszlego zycia.Jezeli byl problem to po to jest szkola i pedagodzy,aby pomoz przyszlemu obywatelowi i naszej mlodej przyszlosci. Jezeli jednak to znecanie sie mlodziezy z tej samej szkoly czy klasy,to widac,ze ludzie o tym wiedzieli - teraz pisza,ze wiedza o co chodzilo,ze to byl jego problem. A gdzie pomoc kolegow na czas? A gdzie pomoc pedagogow z tym problemem w szkole? Gdzie pomoc rodzicow,aby dziecko bylo szczesliwe i mialo poparcie w domu i interwencja w szkole? Moze dalo by sie cos zrobic i jakos chociaz poprobowac mu pomoc...chociazby sprobowac! Nie kazdy od razu sie rzuca przez okno,nie kazdy od razu rezygnuje z zycia. To normalny odruch czlowieka,aby walczyc o zycie. Ale jezeli ma sie naokolo znieczulice czy obojetnosc - to nawet silniejszy zrezygnuje! Nie ma co wypisywac,ze byl za slaby a inni to tacy mocni i wszystko przejda w zyciu! Sa jednostki,ktore same ida mocno przez zycie i nie potrzebuja zadnej pomocy. Sporo jest jednak ludzi,ktorzy poprostu sa delikatni i nie moga ot tak isc przez zycie jezeli wali sie wszystko na wszystkich liniach. Potrzebuja ogromnej milosci rodzicow,poparcia chociaz u jednego przyjaciela i zrozumienia chociaz u jednego nauczyciela. Wychodzi na to,ze nie mogl znalesc zadenej pomocy U NIKOGO! Mial kartke z przeprosinami w reku,wiec calkowicie zdawal sobie sprawe,ze to okropny krok jaki postawil,ze beda sie oburzac i winic go. Wiedzial,ze to koniec jego zycia,ale nie mial innego wyjscia.On chcial pewnie aby bylo dobrze tam gdzie byl i z tymi ktorych znal. Jezeli by chcial to rzucic i mial sile zaczac od poczatku -to pewnie tak by zrobil,ale dlaczego by tak mial zrobic??? To straszne uczucie tak myslec,ze nie ma znikad pomocy,ze to juz koniec zycie,ze w wieku tak mlodym tylko smierc! Ten co pisal,ze on byl tchurz ja proponuje wlesc na parapet i sprobowac tak popatrzec w dol i pomyslec! Ludzie nie dlatego popelniaja samobojstwo,ze stchurzyli,ale dlatego,ze doszli do sciany,do konca! Jaki to nienaturalny wysilek i koszmar tak skakac i wiedziec,ze nic juz nie pomoze tylko to! Nie bedzie lepiej a gorzej DLA WSZYSTKICH jezeli nie bedzie pomocy dla mlodych. No i co z tego,ze wyzywaja silniejsi,ze moga przezyc wszystko? Tacy ludzie wcale nie beda lepsi czy milsi czy madrzejsi. Strach pomyslec,ze taka czeka przyszlosc i taka "pomoc" przyszlego pokolenia. Jeszcze nie wiadomo kto tu rosnie bardziej pokrecony:(
twojamatka 09/11/2012 16:47
Dobre slowa , i chuj w dupe tym ktorzy widzieli sytuacje w szkole i nic nie zrobili cipeczki , a tak w ogole to co sie dzieje z ta mlodzieza coraz wieksi frajerzy rosna malolatki uwarzajace sie za chuj wie co kpina na maxa ...
t*o 17/01/2013 20:42
gdy bym wierzył w boga i w to ze cos po tym zyciu jest to tez bym to zrobil ale ja wiem za nic nie ma :( niestety pomysilcie tak logicznie ludzie sobie wymysili ze cos po simiery ci jest bo ludzie to istoty Modre i wiedza ze sie WSZYSTKO KONICZY zycie niestety tez niestety bo nic juz bo tym zyciu nie ma a przecierz lepsze jest cos niz nic ?? prawda co do . tego chłopaka jestem w jego wieku tez kiedys byłem mocno zakochany bez wzajemnosci ale mialem zużne mysili ale nie wiem zabraklo mi odwagi albo jestem na tyle modry ze wole zyc i zobaczyc co z tego wyjdzie a nie lezec 2 metry od ziemia i gnic jeszcze mi sie tak nie znudzilo . a co do tego chłopka to bardzo wspułczuje rodzinie ale karzdego czeka simierc predzej czy puziniej i chciał bym powiedziec ze ciezko mi z ta mysila ze nic juz po tym wszystkim nie ma ale tak jest pomysilcie nad tym i nie wierzcie w cuda to nie jest prawda ludzie maja bujna wyobrazinie i potrafia manimulowac ludzimi , przepraszam z gury za błedy ortograficzne ;/ ( michał jesili cos jest po tym wszystkim daj znac [*]
DD 24/09/2012 13:49
Tchorzostwa?? chyba wlasnie odwagi jaka on musial miec odwage ze to zrobil , spruboj stanac sobie na parapecie i zobaczysz czy bys skoczyl/a ...
Edmund 07/04/2013 20:23
To o czym piszesz to instynkt samozachowawczy. Jego brak nie jest odwagą.
Edmund 07/04/2013 20:24
To o czym piszesz to instynkt samozachowawczy. Jego brak nie jest odwagą.
Imię 26/09/2012 11:12
Tchórze to byli te gnoje z samochodówki które go gnębili,wszystkie na jednego-to są tchórze, a także jego koledzy przecież wiedzieli o tym. Dlaczego nic nie zrobili, nie pomogli? Śpi w spokoju Michał
. 22/09/2012 11:44
Na zawsze w naszych SERCACH [*]
Niunia 22/09/2012 12:04
Współczuje ; ((( [*]
wut 22/09/2012 13:59
Express bardzo pięknie usprawiedliwił tchórzy, jakimi są samobójcy. Nieszczęśliwa miłość, to nie powód do odebrania sobie cennej rzeczy jakim jest ludzkie życie.
... 23/09/2012 15:26
ty frajerku ja chełe znałem bardzo dobrze, więc nie nazywaj go tchórzem bo sam nim pewnie jestes załoze sie ze wszyscy co tu piszą o nim tchórz i tp. nawet nie odważyli by sie wychylic przez te okno a co dopiero mówić o skoku tępe suki a po drugie miłosc to był tylko kolejny aspekt ten kto go znał dobrze wie dlaczego to zrobił wiec droga redakcjo nie zrobił tego z miłości
;( 22/09/2012 14:41
Nie wiem jak wy możecie pisac komentarze typu skok przedpremierowy kur.. on byl czlowiekiem nie zablysniecie tu takimi tekstami . PCHEŁA [*]
Anna 22/09/2012 15:16
Przecież poznał by jeszcze nie jedną dziewczynę w swoim życiu nie rozumiem tego
Marcin 22/09/2012 16:33
[*]
Imię 22/09/2012 19:21
kurwa ludzie czy wy jesteście tacy tępi czy tylko takich udajecie. przecież to nie jest prawda że on się zabił z miłości. zabił się ponieważ nie wytrzymał już psychicznie. był gnębiony w szkole w domu miał problemy.
zzz 22/09/2012 22:33
dziś odbył się pogrzeb .? ktoś wie coś wiecej na ten temat .?
Imię 23/09/2012 11:39
a co ty chcesz człowieku wiedzieć na temat pogrzebu. jak jesteś teraz taki ciekawy to trzeba było ruszyć dupę i przyjść pożegnać ostatni raz Michała. ;(
fadoo 22/09/2012 22:33
jak on mial na nazwisko ?
. 22/09/2012 23:39
CHEŁA TESKNIMY [*] ZEBYS WIEDZIAAL JAK BARDZO : ((
Imię 23/09/2012 11:43
co znacz,ze byl dręczony w swojej szkole ... skoro to wiecie czemu nikt wcześniej nie zainterweniował? Biedny chłopak musiał byc konkretnie szykanowany skoro zdecydował sie to tak zakończyć. a jesli chodzi o artykuł to osoba go pisząca minęła sie z powołaniem ,bajki pisać a nie w takiej sprawie bujć w obłokach!!
... 23/09/2012 15:26
NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI CHEŁA ODPOCZYWAJ KIEDYS SIE SPOTKAMY ZNOWU[*]
Imię 23/09/2012 16:41
Ludzie uważacie że te wszystkie komentarze, sprzeczki , wyzwiska zwrócą życie Michałowi ? Uświadomię wam że niestety nie. Mi się wydaje że Cheła by nie chciał żebyśmy się teraz o to kłócili. Faktycznie zgodzę się z osobą która napisała komentarz o treści że Michał nie był tchórzem ponieważ wyskoczyć z okna to nie jest zadanie dla osoby o słabej psychice. Tylko nieliczni wiedzą dlaczego on to zrobił. ja jestem tą osobą która wie dlaczego wyskoczył z okna i przysięgam wam że nie chodziło tutaj o miłość. Zastanówcie się dlaczego w tym artykule jest napisane że wyskoczył z okna Michał C. A potem że na miejsce zdarzenia przyjechała matka Małgorzata K. Ogarnijcie się już i dajcie spokój. Wszyscy są mądrzy w necie a kto z was był na pogrzebie ? KTO ?
Imię 25/09/2012 10:10
dajesz dziwne sugestie ,ktore daja do myślenia na temat rodziny nie wiem czemu to zrobil ale wy wszyscy ktorzy piszecie,że znacie powód czemu nikt z was nie zrobil niczego?nie pomogł mu przciez kazdy problem da się rozwiązac jaki kolwiek by nie był! mieszkam obok tego bloku i aż ciarki mnie przechodzą kiedy przechodze obok...biedny zostawiony samemu sobie młody chłopak....straszne!
xxx 23/09/2012 16:52
straszne miejsce , dużo krwi .. biedny chłopak [*] mógł żyć , przecież życie to najcenniejsza rzecz jaka posiadamy .. Wyrazy współczucia dla rodziny . a ktoś wie jak na pogrzebie bylo.?

Strony

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Koniec października pod znakiem koncertów. Zobacz, co jeszcze przed nami

    Jutro na klubowych deskach stanie Cuba De Zoo. Jest to jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki. Ich utwory często... Zobacz więcej »
    • 22/10/2014 15:43
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    Bardziej rowerowo na ul. Hozjusza

    Jest to 500-metrowy odcinek z asfaltową nawierzchnią, przejazdami dla rowerzystów wyznaczonymi na skrzyżowaniach, łagodnym ominięciem... Zobacz więcej »