Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zbieramy podpisy w obronie polskich lasów i ziemi

  • 14/02/2014 10:25
  • 3

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców. Sprawą tą w naszym regionie zajął się olsztyński oddział stowarzyszenia Solidarni 2010.

 

Aby uruchomić referendum, potrzebnych jest minimum pół miliona podpisów.

Organizatorzy akcji proponują, aby pytania referandalne brzmiały następująco:
1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz. U. 2013 nr 628 poz. 1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE.

Listy do zbierania podpisów znajdują się na stronie: http://pisblonie.pl/aktualnosc_all.php?id=347

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

grupy interesu 23/01/2014 15:29
Odp. 1. NIE Odp. 2. NIE
kazek 23/01/2014 20:28
1.Nie 2.Tak
Zet 14/02/2014 17:22
TAK i TAK, to chyba oczywiste.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  • .

Dziękujemy za urodzinowe życzenia!

Nadeszło ich naprawdę dużo, złożonych i mailowo i telefonicznie i osobiście. Wszystkie słowa, także te ciut krytyczne... Zobacz więcej »
  • 01/09/2015 16:21
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

    Z piłą na kabel trakcyjny linii tramwajowej. Będą opóźnienia w budowie?

    Spostrzegawczość i dociekliwość olsztyńskiego policjanta przyczyniły się do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy usiłowali... Zobacz więcej »
    • 01/09/2015 13:04
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Jest wyrok NSA! Ci, którzy zrzekli się polskiego obywatelstwa i wyjechali do Niemiec, nie odzyskają majątku!

      - Wyrok NSA powstrzyma roszczenia przesiedleńców do Niemiec, które sięgają czasu II wojny światowej  ocenia w rozmowie z... Zobacz więcej »
      • 01/09/2015 12:37
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Na gościnne występy zabrały ze sobą cążki do obcinania klipsów z ubrań

      Dwie mieszkanki Nidzicy - 37 i 59-letnia, spędziły noc w policyjnym areszcie. Obie panie zastały zatrzymane przez policjantów za... Zobacz więcej »
      • 01/09/2015 11:37
      • 1
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Spór o Osiedle Sterowców. Prezydent Olsztyna na korepetycje do wójta Dywit?

      Z tej okazji już w najbliższą sobotę, w miejscu gdzie wkrótce powstanie osiedle, odbędzie się rodzinny piknik. Zaplanowano koncert... Zobacz więcej »
      • 01/09/2015 11:05
      • 2
      • Express.olsztyn.pl

        PiS prezentuje listy wyborcze w okręgu elbląskim

        Na drugim miejscu znalazła się Karolina Motyka-Kozioł reprezentująca powiat braniewski. Miejsce trzecie przypadło Zbigniewowi... Zobacz więcej »