Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zbieramy podpisy w obronie polskich lasów i ziemi

  • 14/02/2014 10:25
  • 3

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców. Sprawą tą w naszym regionie zajął się olsztyński oddział stowarzyszenia Solidarni 2010.

 

Aby uruchomić referendum, potrzebnych jest minimum pół miliona podpisów.

Organizatorzy akcji proponują, aby pytania referandalne brzmiały następująco:
1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz. U. 2013 nr 628 poz. 1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE.

Listy do zbierania podpisów znajdują się na stronie: http://pisblonie.pl/aktualnosc_all.php?id=347

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

grupy interesu 23/01/2014 15:29
Odp. 1. NIE Odp. 2. NIE
kazek 23/01/2014 20:28
1.Nie 2.Tak
Zet 14/02/2014 17:22
TAK i TAK, to chyba oczywiste.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  • .

Sympatycy Pawła Kukiza organizują się w Olsztynie

- Ogólnopolskie Referendum ogłoszone na 6 września 2015 r. jest ogromną szansą na prawdziwą zmianę ustroju przyjaznego dla... Zobacz więcej »
  • 02/06/2015 14:20
  • 1
  • Express.olsztyn.pl
  • .

Kolejna osoba pobita przez olsztyńskich policjantów Komendy Miejskiej

Policjanci - oprócz bicia - stosowali także gaz pieprzowy, którym pryskali mężczyźnie prosto w usta i oczy. Podczas obezwładniania... Zobacz więcej »
  • 02/06/2015 13:02
  • 4
  • Express.olsztyn.pl

    Dwie godziny, sześć przestępstw. Grasował po olsztyńskim Zatorzu

    Wczoraj po południu na olsztyńskim Zatorzu grasował mężczyzna, który zaczepiał i okradał przechodniów. Mężczyzna odpowie za... Zobacz więcej »
    • 02/06/2015 12:02
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      A może by tak na imprezę...?

      3 czerwca 2015 w Biskupcu - 25 edycja Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O laur Złotej Rybki”. Festiwal z udziałem... Zobacz więcej »
      • 02/06/2015 11:43
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Swobodny dostęp do jeziora - kiedy fikcja wygrywa z prawem

      Wielu właścicieli działek leżących na wodą grodzi je jak tylko się da najdalej i stawia znaki zakazu przybijania do brzegu, straszy... Zobacz więcej »
      • 02/06/2015 11:20
      • 4
      • Express.olsztyn.pl

      W weekend kolejna edycja Olsztyńskiego Festiwalu Baniek Mydalnych!

      Jak zapowiadają organizatorzy - w tym roku na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść do Parku Centralnego, czekały będą... Zobacz więcej »
      • 02/06/2015 09:26
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy