Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zbieramy podpisy w obronie polskich lasów i ziemi

  • 14/02/2014 10:25
  • 3

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców. Sprawą tą w naszym regionie zajął się olsztyński oddział stowarzyszenia Solidarni 2010.

 

Aby uruchomić referendum, potrzebnych jest minimum pół miliona podpisów.

Organizatorzy akcji proponują, aby pytania referandalne brzmiały następująco:
1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz. U. 2013 nr 628 poz. 1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE.

Listy do zbierania podpisów znajdują się na stronie: http://pisblonie.pl/aktualnosc_all.php?id=347

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

grupy interesu 23/01/2014 15:29
Odp. 1. NIE Odp. 2. NIE
kazek 23/01/2014 20:28
1.Nie 2.Tak
Zet 14/02/2014 17:22
TAK i TAK, to chyba oczywiste.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Długo czekałaś Inko na ten dzień! Długo czekałeś nań panie pułkowniku Zagończyku! Długo czekałaś, Polsko! Stanowczo za długo!

    Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:00 mszą świętą w bazylice konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny... Zobacz więcej »
    • 28/08/2016 18:46
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Będzie komisja śledcza ds. reprywatyzacji?

      Kukiz’15 opowiada się również za jak najszybszym uchwaleniem ogólnej ustawy o reprywatyzacji. Przyczyną przekrętów przy tak zwanej... Zobacz więcej »
      • 28/08/2016 11:12
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Śmiertelne potrącenie i 3 promile we krwi

        W piątek około godziny 6:45 na ulicy Limanowskiego w Kętrzynie kierujący fordem fokusem mężczyzna potrącił przechodzącą przez... Zobacz więcej »