Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Agnieszka Kołodyńska nie mobbingowała podwładnych. Jest decyzja prokuratury o umorzeniu postępowana wobec byłej dyrektorki MOK

 • 06/12/2017 08:53
 • 0

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe umorzyła sprawę mobbingu w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Siedmiu pracowników tej instytucji zarzucało Agnieszce Kołodyńskiej, byłej już dyrektorce MOK "niewłaściwe zachowanie", jednak w ocenie śledczych Kołodyńska nie popełniła przestępstwa. Prokuratura podkreśla, że badała sprawę w oparciu o kodeks karny, a nie prawo pracy.

- Zarzuty podnoszone przez pokrzywdzonych, związane tak zwanym mobbingiem, czyli poniżaniem, ośmieszaniem czy nakładaniem zbyt wielu obowiązków, zdaniem prokuratora albo w części nie zostały potwierdzone albo też nie stanowią mobbingu według prawa karnego - mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

W zawiadomieniu złożonym przez pracowników olsztyńskiego MOK były także informacje dotyczące ujawniania przez ówczesną dyrektorkę danych osobowych czy poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Te zarzuty także nie zostały potwierdzone.

Przypomnijmy. Sprawę rzekomego mobbingu w MOK zaczęła badać na początku tego roku Państwowa Inspekcja Pracy, zaalarmowana przez kilku pracowników jednostki, którzy czuli się mobbingowani. Wówczas także prezydent Piotr Grzymowicz powołał specjalną komisję, mającą za zadanie wyjaśnienie zarzutów wyartykułowanych przez podwładnych Agnieszki Kołodyńskiej. Dyrektorka wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym napisała, że informację o utworzeniu komisji przyjmuje "z dużym spokojem".

- Jestem głęboko przekonana, że postępowanie komisji pozwoli mi udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że stawiane mi zarzuty są niczym innym, jak tylko pozbawionymi podstaw insynuacjami i godzą w moje dobre imię. W swym postępowaniu zawsze kierowałam się interesem podległej mi instytucji oraz dobrem zatrudnionych w jej pracowników (...) Oczekuję z pełnym spokojem na wyniki prac Komisji - podkreślała Kołodyńska.

Jednak na podstawie wniosków pokontrolnych PIP, prezydent zwolnił Agnieszkę Kołodyńską ze stanowiska dyrektora MOK. W raporcie inspekcja stwierdziła bowiem, iż 19 z 39 przesłuchanych pracowników potwierdziło, że w MOK dochodziło do zachowań, który miały znamiona mobbingu.

Prezydent zwrócił się też do stowarzyszeń związanych z kulturą, do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do związków zawodowych z wnioskiem o opinię w tej sprawie. Jednak, jak sam powiedział, te opinie nie były dla niego wiążące.

 

Teraz osobom, które nie zgadzają się z decyzją prokuratury, przysługuje złożenie zażalenia do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Ważna informacja dla przewoźników i kibiców MŚ Rosja 2018

Zakaz wjazdu autokarów na teren miasta Kazania, Moskwy, Niżnego Nowogrodu, Rostowa nad Donem, Samary, Petersburga i Soczi ... Zobacz więcej »
 • 23/05/2018 12:57
 • 1
 • Express.olsztyn.pl

Kibolska ustawka na krajowej siódemce

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 1:30 na drodze krajowej S-7 na terenie gminy Małdyty. Wówczas pseudokibice z Olsztyna... Zobacz więcej »
 • 23/05/2018 12:31
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  E-składka nie tylko dla przedsiębiorcy

  Wiele informacji o e-składce kierowanych jest do przedsiębiorców, ale z numeru rachunku składkowego korzystają także ci, którzy... Zobacz więcej »
  • 23/05/2018 12:01
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   CBA uderzyło w mafię lekową

   - Ustalenia CBA i zgromadzone dowody wskazują na członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się skupowaniem  z... Zobacz więcej »
   • 23/05/2018 11:23
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego