Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Agnieszka Kołodyńska nie mobbingowała podwładnych. Jest decyzja prokuratury o umorzeniu postępowana wobec byłej dyrektorki MOK

 • 06/12/2017 08:53
 • 0

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe umorzyła sprawę mobbingu w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Siedmiu pracowników tej instytucji zarzucało Agnieszce Kołodyńskiej, byłej już dyrektorce MOK "niewłaściwe zachowanie", jednak w ocenie śledczych Kołodyńska nie popełniła przestępstwa. Prokuratura podkreśla, że badała sprawę w oparciu o kodeks karny, a nie prawo pracy.

- Zarzuty podnoszone przez pokrzywdzonych, związane tak zwanym mobbingiem, czyli poniżaniem, ośmieszaniem czy nakładaniem zbyt wielu obowiązków, zdaniem prokuratora albo w części nie zostały potwierdzone albo też nie stanowią mobbingu według prawa karnego - mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

W zawiadomieniu złożonym przez pracowników olsztyńskiego MOK były także informacje dotyczące ujawniania przez ówczesną dyrektorkę danych osobowych czy poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Te zarzuty także nie zostały potwierdzone.

Przypomnijmy. Sprawę rzekomego mobbingu w MOK zaczęła badać na początku tego roku Państwowa Inspekcja Pracy, zaalarmowana przez kilku pracowników jednostki, którzy czuli się mobbingowani. Wówczas także prezydent Piotr Grzymowicz powołał specjalną komisję, mającą za zadanie wyjaśnienie zarzutów wyartykułowanych przez podwładnych Agnieszki Kołodyńskiej. Dyrektorka wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym napisała, że informację o utworzeniu komisji przyjmuje "z dużym spokojem".

- Jestem głęboko przekonana, że postępowanie komisji pozwoli mi udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że stawiane mi zarzuty są niczym innym, jak tylko pozbawionymi podstaw insynuacjami i godzą w moje dobre imię. W swym postępowaniu zawsze kierowałam się interesem podległej mi instytucji oraz dobrem zatrudnionych w jej pracowników (...) Oczekuję z pełnym spokojem na wyniki prac Komisji - podkreślała Kołodyńska.

Jednak na podstawie wniosków pokontrolnych PIP, prezydent zwolnił Agnieszkę Kołodyńską ze stanowiska dyrektora MOK. W raporcie inspekcja stwierdziła bowiem, iż 19 z 39 przesłuchanych pracowników potwierdziło, że w MOK dochodziło do zachowań, który miały znamiona mobbingu.

Prezydent zwrócił się też do stowarzyszeń związanych z kulturą, do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do związków zawodowych z wnioskiem o opinię w tej sprawie. Jednak, jak sam powiedział, te opinie nie były dla niego wiążące.

 

Teraz osobom, które nie zgadzają się z decyzją prokuratury, przysługuje złożenie zażalenia do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego