Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Akcje i konfiguracje po I turze wyborów

 • 26/10/2018 09:37

Lokalne media informują nas na bieżąco o wynikach wyborów samorządowych. Niektórzy są zaskoczeni pozytywnie, inni negatywnie wynikami po I turze wyborów. Jeśli chodzi o mnie i moje bliskie otoczenie, w ogóle nie jesteśmy zaskoczeni. Jedynym zaskoczeniem może być fakt, iż wygrane lub połowicznie wygrane ugrupowania próbują coś majstrować na pokaz. Pewnie aby pokazać, że oni są zawsze otwarci, nawet na zgniłe kompromisy. Nie wróży to nic dobrego.

Rozwinę to w dwóch zdaniach. Nie zbudujemy podstaw sceny politycznej, jeśli z góry zastosujemy zasadę lania wody do kwasu. Chyba że zezwolił na to Prezes w centrali.

Posłuże się też cytatem nie własnej produkcji:

"Tylu chętnych na statek koalicji, że zatopią ...z jego kapitanem".

No właśnie dostrzegam od dawna, że na przkład Zjednoczona Prawica nie stosuje głębszej weryfikacji kandydatów. Mierny, ale wierny - to podstawowa zasada. A jeśli ktoś powyżej, to w łeb. Pozamiatamy go pod dywan, spuścimy witrynę milczenia, wyślemy na infamię. Być może ową zasadę stosuje się i w innych partiach, ale na razie się tym nie interesowałam.

Komunikat przesuwany na pasku w telewizorze wprawił mnie nieco w palpitację oka, donosił on bowiem, iż prawica olsztyńska przymierza się do koalicji z PSL i jedynie poseł Pasławska jest przeciwna. Sesje Rady Miasta, które niekiedy nawiedzam mogą uprzytomnić, iż wzajemne klepanie się po pleckach wszystkich ze wszystkimi, w zasadzie nie wyklucza żadnej opcji prawicy z liberałami. A nawet jakiejś koalicji z ufoludami.

Tak więc moja Mała Ojczyzno - na wszystko jestem przygotowana i nic mnie nie zaskoczy.

Tylko jak ma się rozumieć prorocze słowa Wielkiego Polaka:

"Mamy dziś w Polsce wielki ruch odrodzenia narodowego, zjawisko niebywałe i trzeba go wspierać".

Wracając do meritum sprawy, czyli możliwych konfiguracji. Nie będę uosabiać Kasandry, bo w rodzinie wojskowych i kolejarzy, z której pochodz , staraliśmy się nie wieszczyć, a jedynie dobrze i ofiarnie służyć Ojczyźnie. Zaryzykuję twierdzenie, że w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w żaden sposób na terenie tak trudnym jak Olsztyn i nasze województwo nie należy - drodzy włodarze miasta, radne i radni, szanowni wysocy urzędnicy - stosować metody na chybił trafił. To strategicznie moralnie naganne, by nie powiedzieć, że bardzo kontrowersyjne.

Ale polityka to podobno k..., co widać jak w soczewce w Olsztynie i nic tu nie pomogą telewizyjne show, wywiady i tm podobne hucpy. Myślę , że jako wyborca płacący podatki mimo ciągłej opieki cenzoro-kresowiaka mogę mówić, choć ostatnią pogróżkę w internecie: "takich jak Greune należy uciszać" potraktowałam jako czyn zakazany i możliwe, iż skieruję ją do prokuratury.

Oprócz różnych Kasandr funkcjonowały zawsze w Polsce osoby zdroworozsądkowe i życzliwe w stosunku do swej dużej i małej Ojczyzny, do których ja się zaliczam i dlatego zaryzykowałam dalszą infamię w olsztyńskich mediach, z wyjątkiem oczywiście Expressu Olsztyn, który uważam za jedyne medium wolne od zakłamania i koterii, nie kierujące się podwójną moralnością i dulszczyzną.

Mam nadzieję doczekać lepszych czasów w tym grodzie nad Łyną, bo dla mnie miarą dobrobytu nie jest możliwość kupowania w kolejnym zagranicznym supermarkecie, a dialog z mądrymi, merytorycznymi Polakami i perspektywa, iż w szkołach regionu będziemy promować prawdziwych Polaków, którzy swe młode życie oddali za Ojczyznę. Teraz o nich mówi się - i to tylko i to o niektórych - 1 Marca.

Zachęcam do II tury wyborów i dodam, że w każdym wieku trzeba zachować się jak należy. Godnie.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Ugoda

  Na podstawie Ugody Sądu Okręgowego w Olsztynie przepraszamy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lidzbarku Warmińskim: asp. szt... Zobacz więcej »
  • 18/09/2019 10:15
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Gej „politpoprawny”

  Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
  • 23/03/2019 11:48
  • 0
  • warmiak

  „Sie” pospieszyli

  Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
  • 16/03/2019 10:30
  • 0
  • warmiak
  • .

  "Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

  Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
  • 08/03/2019 08:57
  • 2
  • warmiak

  Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

  Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
  • 02/03/2019 13:58
  • 0
  • Aleksander Żywczyk

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego