Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Batalia o pozbycie się sowieckiego straszydła trwa

 • 10/06/2017 09:02
 • 3

Proces pozbycia się sowieckiego straszydła – szubienic - „Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej” utknął w urzędach, zdawałoby się, „wolnej” Polski. Rozwiązanie tego problemu „organa państwowe” odrzucają od siebie jak gorący kartofel. Dołączyli do nich również urzędnicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odium ich niekompetencji i niedoszkolenia spada jednak na Ministra, Profesora Glińskiego, niezależnie od tego czy zna sprawę czy nie. Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie potrzeba zaś roku na podjęcie decyzji w tak prostej sprawie jak nakazanie rozpatrzenia wniosku obywatela przez MKiDN w trybie urzędowym (Kpa, Art. 7). Czas leci! A tymczasem prezydent Grzymowicz sławi i każe wszystkim honorować – nie mniej zbrodniczy od hitlerowskiego – sowiecko/rosyjski, komunistyczny system totalitarny, którego symbolem są olsztyńskie szubienice. Dlatego zdecydowałem się na powiadomienie Prokuratury o posługiwaniu się fałszywym dokumentem przez Prezydenta Olsztyna.

Prokuratura Rejonowa

Olsztyn-Południe
w Olsztynie

Zawiadomienie

Niniejszym zawiadamiam Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, polegającego na posługiwaniu się i opieraniu się w swojej działalności na fałszywym dokumencie jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r.

W tym dokumencie „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej”, znajdujący się na pl. X. Dunikowskiego w Olsztynie, wpisano do „Rejestru zabytków” pod fałszywą nazwą: „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej”. Fałszem jest, że „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” wykonano w latach 1949-53”, jak to ujęto w „Uzasadnieniu Decyzji…”. W roku 1954, 21 lutego, na wskazanym miejscu, odsłonięto „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej”.

Nie ma żadnego dokumentu stwierdzającego zmianę nazwy ww. pomnika, co potwierdza w swoim piśmie, skierowanym do mnie i do Pani Poseł Iwony Arent, Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. Nie ma też takiego dokumentu w Archiwum Państwowym w Olsztynie, gdzie przeprowadziłem kwerendę za okres od 1954 do 1990 roku. Znaczy to, że uchwały Rady Miasta Olsztyna, co w tak ważnej sprawie jak zmiana nazwy dużej, ważnej nieruchomości powinna była uczynić, też nigdy nie było.

Ktoś dokonał samowoli i sfałszował dokument. Być może nie ma dzisiaj możliwości dojścia do tej osoby. Jednak dokument zawierający fałsz, z mocy prawa jest nieprawny i jako taki powinien być unieważniony.

Z mocy „Kodeksu postępowania administracyjnego”, którego Art. 7 stanowi: „W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli”, żądam od Prokuratury, wszczęcia postepowania w tej sprawie z URZĘDU.

Państwo, w tym momencie posiadacie już wiedzę o fałszywym dokumencie, musicie się nim zająć z urzędu i doprowadzić do jego unieważnienia.
Z poważaniem

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

JAM 10/06/2017 09:32
Czerwoni zawsze podpierają się nieróbstwem i mistyfikacją. A Grzymowicz oprócz tego jest szkodnikiem marnotrawiącym podatników pieniądze. O czyn przekonaliśmy się przy budowie bus pasów , a następnie przebudową skrzyżowania. Myślenie i planowanie to nie zjedzenie kaszanki. Sama obecność w kościele nie jest jednoznaczna z wyznawaniem Wiary, ale skąd komuch to ma wiedzieć?
kir 10/06/2017 10:15
"Sama obecność w kościele nie jest jednoznaczna z wyznawaniem Wiary, ale skąd komuch to ma wiedzieć?". Bardzo trafne. Dodałbym tylko: ale skąd wieku wyznawców PiS ma to wiedzieć?
Janusz3000 10/06/2017 15:34
Sowieckim straszydłem to prędzej są prawicowe, "(nie)zależne" media internetowe. Oczywiście, w ogóle nie odnoszę się do Was. ;-)

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .
 • .

Bard i poeta Bartek Kalinowski w piosence o kanalarzu, który został wójtem

- Wszelkie podobieństwo do osób, zdarzeń i miejsc rzeczywistych całkowicie przypadkowe. Miejsce akcji - gmina Gietrz. Czas akcji ... Zobacz więcej »
 • 18/02/2018 10:41
 • 2
 • Express.olsztyn.pl
 • .

Oszczercza wolność słowa

Czyli słowa: "Możesz pisać jak chcesz i co chcesz, ale ...wiesz jaki ma być wydźwięk twojej publikacji - w ilu redakcjach w Polsce... Zobacz więcej »
 • 18/02/2018 10:06
 • 1
 • Andrzej Dramiński
 • .

Czy w Olsztynie nie skończy się era absurdów?

Decyzję w tej sprawie podejmę z rozmysłem, bo lubię twórczość Marii Konopnickiej, a jej słowa "nie rzucim ziemi skąd nasz ród... Zobacz więcej »
 • 18/02/2018 09:35
 • 3
 • Aleksandra Greune

Dziś mruczki mają swoje święto

Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały... Zobacz więcej »
 • 17/02/2018 10:20
 • 0
 • amark

Polecane firmy

Reklama konta firmowego