Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Batalia o pozbycie się sowieckiego straszydła trwa

 • 10/06/2017 09:02
 • 3

Proces pozbycia się sowieckiego straszydła – szubienic - „Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej” utknął w urzędach, zdawałoby się, „wolnej” Polski. Rozwiązanie tego problemu „organa państwowe” odrzucają od siebie jak gorący kartofel. Dołączyli do nich również urzędnicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odium ich niekompetencji i niedoszkolenia spada jednak na Ministra, Profesora Glińskiego, niezależnie od tego czy zna sprawę czy nie. Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie potrzeba zaś roku na podjęcie decyzji w tak prostej sprawie jak nakazanie rozpatrzenia wniosku obywatela przez MKiDN w trybie urzędowym (Kpa, Art. 7). Czas leci! A tymczasem prezydent Grzymowicz sławi i każe wszystkim honorować – nie mniej zbrodniczy od hitlerowskiego – sowiecko/rosyjski, komunistyczny system totalitarny, którego symbolem są olsztyńskie szubienice. Dlatego zdecydowałem się na powiadomienie Prokuratury o posługiwaniu się fałszywym dokumentem przez Prezydenta Olsztyna.

Prokuratura Rejonowa

Olsztyn-Południe
w Olsztynie

Zawiadomienie

Niniejszym zawiadamiam Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, polegającego na posługiwaniu się i opieraniu się w swojej działalności na fałszywym dokumencie jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r.

W tym dokumencie „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej”, znajdujący się na pl. X. Dunikowskiego w Olsztynie, wpisano do „Rejestru zabytków” pod fałszywą nazwą: „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej”. Fałszem jest, że „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” wykonano w latach 1949-53”, jak to ujęto w „Uzasadnieniu Decyzji…”. W roku 1954, 21 lutego, na wskazanym miejscu, odsłonięto „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej”.

Nie ma żadnego dokumentu stwierdzającego zmianę nazwy ww. pomnika, co potwierdza w swoim piśmie, skierowanym do mnie i do Pani Poseł Iwony Arent, Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. Nie ma też takiego dokumentu w Archiwum Państwowym w Olsztynie, gdzie przeprowadziłem kwerendę za okres od 1954 do 1990 roku. Znaczy to, że uchwały Rady Miasta Olsztyna, co w tak ważnej sprawie jak zmiana nazwy dużej, ważnej nieruchomości powinna była uczynić, też nigdy nie było.

Ktoś dokonał samowoli i sfałszował dokument. Być może nie ma dzisiaj możliwości dojścia do tej osoby. Jednak dokument zawierający fałsz, z mocy prawa jest nieprawny i jako taki powinien być unieważniony.

Z mocy „Kodeksu postępowania administracyjnego”, którego Art. 7 stanowi: „W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli”, żądam od Prokuratury, wszczęcia postepowania w tej sprawie z URZĘDU.

Państwo, w tym momencie posiadacie już wiedzę o fałszywym dokumencie, musicie się nim zająć z urzędu i doprowadzić do jego unieważnienia.
Z poważaniem

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

JAM 10/06/2017 09:32
Czerwoni zawsze podpierają się nieróbstwem i mistyfikacją. A Grzymowicz oprócz tego jest szkodnikiem marnotrawiącym podatników pieniądze. O czyn przekonaliśmy się przy budowie bus pasów , a następnie przebudową skrzyżowania. Myślenie i planowanie to nie zjedzenie kaszanki. Sama obecność w kościele nie jest jednoznaczna z wyznawaniem Wiary, ale skąd komuch to ma wiedzieć?
kir 10/06/2017 10:15
"Sama obecność w kościele nie jest jednoznaczna z wyznawaniem Wiary, ale skąd komuch to ma wiedzieć?". Bardzo trafne. Dodałbym tylko: ale skąd wieku wyznawców PiS ma to wiedzieć?
Janusz3000 10/06/2017 15:34
Sowieckim straszydłem to prędzej są prawicowe, "(nie)zależne" media internetowe. Oczywiście, w ogóle nie odnoszę się do Was. ;-)

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Stowarzyszenie Endecja sprzeciwia się proponowanej podwyżce podatków od nieruchomości w Olsztynie

  W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, że "proponowane na 2018 rok stawki podatku od nieruchomości, co do zasady, zostały... Zobacz więcej »
  • 22/10/2017 14:15
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Andrzej Dramiński: - Europa ma cierpieć za kompleksy Niemców?!

   A  inny sąd nakazuje tej samej ZDF przeproszenie na pierwszej stronie w  internecie. Jeśli  sama niemiecka strona... Zobacz więcej »
   • 22/10/2017 10:33
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Filmy zakwalifikowane do Festiwalu Filmu Niezależnego Okno

   "Panna Lodzia" - reż. Agata Gregorczyk-Janik. Autorka filmu ukończyła w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej  wydział... Zobacz więcej »
   • 22/10/2017 10:07
   • 1
   • Express.olsztyn.pl

    150 urodziny olsztyńskiego Szpitala Miejskiego

    Zebrani w salach kopernikowskich goście wysłuchali prelekcji prof. dr hab. Stanisława Achremczyka o historii olsztyńskiego szpitala, a... Zobacz więcej »
    • 22/10/2017 10:00
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Zlikwidowano jedną z największych wytwórni nielegalnych papierosów

    Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna ustalili, że w małej miejscowości pod Warszawą produkowane są nielegalne... Zobacz więcej »
    • 22/10/2017 09:10
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego