Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: - Czy wiemy co będziemy świętować? Czy potrafimy jeszcze myśleć?

  • 07/11/2018 09:45
  • 6

Bogusław Owoc opublikował na swoim oficjalnym profilu na facebooku tekst pod znamiennym tytułem "Czy wiemy co będziemy świętować? Czy potrafimy jeszcze myśleć?". Wpis dotyczy 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Pamiętam dokładnie przygotowania do obchodów 70-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobny klimat co obecnie. Wtedy, podobnie jak i dzisiaj, miało to przykryć rabunek Polski. Wtedy FOZZ i tak zwana prywatyzacja, dziś - ustawa Just 447.

Iile nasz kraj może to jeszcze wytrzymać?  Pomijam "przewalanie" kasy przy realizacji tej propagandy.

Na okrągło słyszę, że Polacy gremialnie popierają członkostwo w Unii Europejskiej. Widzę też wokół podniecenie setną rocznicą odzyskania niepodległosci. Przecież jedno wyklucza drugie.

Zamieszczam poniżej artykuł, który mnie zdumiał.

Co jak co, ale przynajmniej w sprawie uchwalania budzetu wydawało mi się, że jest jakieś mninimum swobody dla krajów członkowskich. Złudzenia, oby nie stracone.

Zachęcam do przeczytania w całości zalinkowanego artykułu i uświadomienia sobie, że niepodległość, czyli bycie wolnymi ludzmi wyklucza niewolnictwo.

Chłop panszczyżniany mógł wyciąć drzewo w swojej zagrodzie. Państwo polskie nie posiada takiego przywileju. Jak pokazało życie - Unia zabroniła - komentuje Bogusław Owoc.

Bogusław Owoc zachęca też, aby zapoznać się z wyglądem nowego paszportu, który ...zaczyna się od napisu "Unia Europejska".

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 07/11/2018 16:58
Co do paszportu, panie Owoc, to wolę napis "Unia Europejska", od napisu "Bóg, Honor, Ojczyzna", który też ma być. Powód? Bardzo prosty: każdy z nas jest w UE, ale nie każdy jest choćby wierzący. Po drugie: zarzuca pan Unii, że wtrąca się do budżetu Włoch. I uważa pan to za rodzaj zniewolenia. A co pan powie o próbach mieszania się Kościoła (w końcu przedstawiciela państwa Watykan), do spraw będących w kompetencji wyłącznie polskich organów władzy ustawodawczej i wykonawczej? Tu pan nie protestuje?
Bogusław Owoc 08/11/2018 00:03
Panie Kir, z upodobaniami staram się nie dyskutować. Jestem za wolnością decydowania przez człowieka o swoich sprawach. To nas z pewnością różni. Stąd wolę jak o zawartosci portfela decyduje jego właściciel, a nie obcy. Jeżeli ktoś chce być obywatelem Unii, to niech będzie, tylko niech nie zachwyca się niepodległością Polski, bo wtedy wygląda śmiesznie. Ewntualnie jest cwaniakiem od przewalania "patriotycznego" budżetu (gdzieś poszło 200 mil. zł.) Pan nie odróżnia pojęcia wtrącać się od zabierania głosu w sprawach istotnych spoecznie, wynikających z posługi ludziom. Jest to troska o człowieka, gdyż patologia polityczna prowadzi czesto do deprawacji osobistej. To z kolei zamyka drogę do zbawienia, co jest celem życia na ziemi i posługą Kościoła. Jak więc mogę protestować przeciw Dobru Panie kir?
Enter your name 08/11/2018 20:31
1.Bycie obywatelem UE jest faktem, a nie chciejstwem, bądź jego brakiem. 2.Zabieranie głosu, czy wywieranie nacisków? 3. To dyskusja teologiczna, czy merytoryczna? Pan w coś wierzy, Pana prawo. Ktoś inny nie i tez ma do tego prawo. Argument wiary z natury rzeczy nie jest merytoryczny. Taka dyskusja sensu nie ma, więc może i dobrze, że Pan się stara nie dyskutować.
kir 08/11/2018 10:10
Ależ piszemy o tym samym, panie Owoc! Niech każdy decyduje o sobie i własnym losie! Dlaczego ktoś ma na siłę i w chaosie decydować, że wolny dzień 12 listopada musi mnie uszczęśliwić? I pozwoli mi na "godne" czczenie rocznicy odzyskania niepodległości? Powtórzę: obywatelami Unii jesteśmy wszyscy , czy nam się to podoba, czy nie. Wierzącymi w owo Dobro i zbawienie, korzystającymi z posługi Kościoła - już niekoniecznie wszyscy...
Bogusław Owoc 08/11/2018 21:47
Nikt nie jest obywatelem Unii. Elementarz polityczny. Obywatelstwo jest to przynależność do określonego państwa. To tylko pokazuje ile zamieszania czyni ptopaganda prounijna w głowach, skoro nawet kir będący intelektualistą nie wie o podstawowych sprawach. Wiedza wiedzą, ale myślenie to inna sprawa. Nie pisałem, że Kościół ma na siłę komuś świadczuć posługę, tylko ma prawo się wypowiadać, tak samo jak pan Panie kir. Nawet jeśli nie ma Pan podstawowej wiedzy w sprawach w których zabiera Pan głos. Co do drugiego polemisty to tylko mogę dodać, że dużo prawdy jest w stwierdzeniu, że milczenie jest złotem
Enter your name 09/11/2018 22:28
Bardzo dużo. Pan złota niestety nie ma.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Po katastrofie CAS-y

    - Zdobywamy doświadczenia w terenie, który znamy jak własną kieszeń. Dzięki dobrej znajomości regionu, w którym przebywamy na co... Zobacz więcej »
    • 17/11/2018 09:29
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Szedł środkiem jezdni, pijany i bez odblasków

      Wczoraj około godziny 20.00 do oficera dyżurnego ełckiej komendy zadzwonił kierowca, który powiedział, że o mało nie potrącił... Zobacz więcej »