Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc i kolejne mocne słowa w sądzie. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego

  • 23/05/2014 11:53
  • 7

Bogusław Owoc nie ustaje w walce zarówno o swoje dobre imię, jak i o szeroko pojętą sprawiedliwość w ...wymiarze sprawiedliwości. Owoc nie ma jednak złudzeń - tylko opcja zerowa sprawi, że sądy będą wydawać sprawiedliwe wyroki. W minioną środę odbyła się kolejna rozprawa Bogusława Owoca, który jest jednym z najbardziej aktywnych członków olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010. Rzecz dotyczyła rzekomych usterek w budynku SM Pojezierze przy ul. Kołobrzeskiej.

Sprawa ciągnie się od długiego czasu. My pisaliśmy o niej już ponad rok temu.

Przypomnijmy, że chodzi o zapłatę prawie 60 tysięcy złotych za zastępcze usunięcie usterek w budynku SM Pojezierze przy ul. Kołobrzeskiej. Budynek ten był remontowany przez firmę Owoca, jednak spółdzielnia miała zastrzeżenia co do jakości wykonania robót i nakazała usunięcie usterek. Były wicewojewoda odmówił naprawienia rzekomych niedociągnięć.

- Usterki, czyli pękające i odpadające płatami tynki są spowodowane wadliwą izolacją tarasu, którą wykonywała inna firma. Dopóki izolacja nie zostanie naprawiona i taras będzie przeciekał jak sito, nie ma sensu wykonywania poprawek, gdyż za chwilę będzie działo się to samo. Naprawia się przyczyny, a nie skutki – argumentował wówczas Bogusław Owoc.

Co ciekawe, z opinią tą zgadzał się Hubert Salomon, kierownik działu technicznego SM Pojezierze!

Zdaniem Bogusława Owoca cała afera została rozkręcona z powodu odmowy przez niego wręczenia łapówki inspektorowi nadzoru budowlanego, który miał podpisać odbiór robót. Kiedy Owoc nie zgodził się na wręczenie 4 tysięcy złotych, rozpętała się wojna. Znaleziono nieprawidłowości, które usunęła firma zewnętrzna, a byłego radnego obciążono kosztami wykonania robót. Kolejną kwestią, jaką podniósł Owoc była możliwość popełnienia przestępstwa przeciwko materiałom sądowym przez SM Pojezierze.

- Ja Barańskiemu tego nie odpuszczę! W opinii biegłego, na której oparł się sąd wstawione są stare zdjęcia, w dodatku nie zgadzają się daty! W dokumentach widnieje podpis mojego kierownika budowy, który w momencie rzekomego składania podpisu już 4 lata u mnie nie pracował. SM Pojezierze powinna mieć wytoczoną sprawę karną za próbę wyłudzenia ode mnie pieniędzy, a jej pozew przeciwko mnie powinien być w całości odrzucony – podsumował w marcu 2013 Bogusław Owoc.

W środę miała miejsce kolejna odsłona tej historii.

Zachęcamy do obejrzenia materiałów filmowych, na których padają naprawdę bardzo mocne słowa. Już niebawem dowiemy się zaś, jaki wyrok zapadnie w sprawie rzekomych ustrek i co postanowi Wysoki Sąd w sprawie licznych nieprawidłowości zgłaszanych i udowodnionych przez Bogusława Owoca.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Orfeusz 23/05/2014 15:26
AMARK CZY MOŻESZ POPRAWIĆ JAKOŚĆ GŁOSU W DRUGIM FILMIE ?
czytaty 24/05/2014 10:21
Owoca zdyscyplinował sędzina -kazała mu wstać jak zwraca się do Wysokiego Sądu.Wcześniej "zdyscyplinowała" go policjantka.
ANKA 25/05/2014 11:05
Pan B. Owoc nie z tych co się boją. Przez 14 - letnie "oprawianie" przez olsztyńskich OPRAWCÓW w togach, zahartował się. Muszą załatwić, zlikwidować i rozliczyć ludzi zorganizowanej grupy przestępczej! ŻEBY JUŻ NIGDY, NIKOGO ŁOTRY NIE SKRZYWDZIŁY!!!!! I Ty jutro możesz być klientem kanalii w todze!
laik 24/05/2014 15:21
Jakie prawo stanowi , że mam zwracać się do sądu na stojąco. Dlaczego sąd zwracając się do strony siedzi na dupie?
Podatnik 24/05/2014 23:20
W sądzie jak w Urzędzie Skarbowym. Zakładasz działalność, traktują ciebie jak przestępcę.
Inwalida z PZN-u 26/05/2014 20:00
Jestem ofiarą tego samego układu korupcyjnego sędziów sądu rejonowego w Olsztynie. Nazwę instytucji Państwowej należy pisać odpowiednio, niestety sąd w Olsztynie nie jest instytucją godną ani nie służy obywatelom RP. Ta instytucja jest organem przestępców w togach i wzajemnej kryminogennej działalności łotrów prześladujących ludzi chcących jeszcze w miarę żyć godnie i w praworządnym kraju. Niestety z tym personalnym układem kryminogennych układów to jest niemożliwe i nierealne. Posiadam dowody na kryminogenne orzekanie przez wielu sędziów w Olsztynie. Tu jest niestety potrzebna opcja zerowa. Chamskie orzeczenia są forowane do pozyskiwania statystyk, krycia przestępstw urzędników a co za tym idzie uprawienia bezprawia przez całą olsztyńską palestrę. W Olsztynie w instytucjach stojących niby na straży prawa nie spotkałem ani jednego podobno prawnika by był w stanie się przeciwstawić draństwu i machlojom korporacji prawniczych. Najgroźniejsze w tym wszystkim, że korporacje są na usługach przestępców w togach. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i chyba zacznę kolportować wykaz nazwisk prawniczych kundli, tych co to powinni publicznie być ocenieni i wydaleni wraz z rodowodem z Polskiej palestry. Tak skundlona gawiedź nie powinna n awet myśleć o uprawianiu zawodu prawniczego. Takim ludziom n ie wolno dać do ręki miotły do zamiatania ulic bo dokonają na niej gwałtu swą interpretacją wszelkiego prawa. Pozdrawiam Ofiara Olsztyńskiej sekty PZN-u.
tata 02/06/2014 10:46
nie daj się boguś baranom i mafii. Sprawiedliwość w końcu zwycięży a oszustów spotka zasłużona kara.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Czas na nową kadencję

    Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 15:34
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

        Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
        • 16/11/2018 10:46
        • 0
        • S. Antoni Poniatycki

          Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

          Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »