Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: Ja Barańskiemu tego nie odpuszczę!

  • 29/03/2013 11:41
  • 13

Wczoraj w samo południe w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbyło się ostre starcie Bogusława Owoca, byłego radnego Olsztyna i wicewojewody ze Spółdzielnią Mieszkaniową Pojezierze. Sprawa rozpoczęła się bardzo nieprzyjemnie, gdyż prowadzący ją sędzia Maciej Wasilewski w bardzo obcesowy sposób nie wyraził zgody na obecność mediów na sali sądowej. Uznał, że najpierw musi zweryfikować kompetencje dziennikarki w kwestii wykształcenia oraz sprawdzić, czy fotoreporter potrafi robić zdjęcia. Czyżby Wysoki Sąd obawiał się obecności na rozprawie Expressu Olsztyn, bo poruszana miała być kwestia nieprawidłowości w skostniałych strukturach SM Pojezierze? Ciekawi jesteśmy, w jaki sposób sędzia chciał sprawdzać umiejętność robienia zdjęć i pisania artykułów? Czyżby zamierzał powołać biegłego, czy też sam miałby to weryfikować? Dziwne to, tym bardziej, że zachowanie sędziego wobec Owoca również przedstawiało wiele do życzenia.

- Jeśli Wysoki Sąd nie da mi dojść do słowa i będzie patrzył na mnie w sposób demonstracyjnie ironiczny, to zgłoszę wniosek o wyłączenie pana sędziego z rozprawy i będę to uzasadniał przez dwie godziny – ostrzegł Owoc. I dopiero wtedy się uspokoiło.

Na wczorajszej rozprawie rozpatrywana była apelacja od wyroku, nakazującego Owocowi zapłatę prawie 60 tysięcy złotych za zastępcze usunięcie usterek w budynku SM Pojezierze przy ul. Kołobrzeskiej. Budynek ten był remontowany przez firmę Owoca, jednak spółdzielnia miała zastrzeżenia co do jakości wykonania robót i nakazała usunięcie usterek. Były wicewojewoda odmówił naprawienia rzekomych niedociągnięć.

- Usterki, czyli pękające i odpadające płatami tynki są spowodowane wadliwą izolacją tarasu, którą wykonywała inna firma. Dopóki izolacja nie zostanie naprawiona i taras będzie przeciekał jak sito, nie ma sensu wykonywania poprawek, gdyż za chwilę będzie działo się to samo. Naprawia się przyczyny, a nie skutki – argumentował Bogusław Owoc.

Co ciekawe, z opinią tą zgadza się Hubert Salomon, kierownik działu technicznego SM Pojezierze!

Zdaniem Bogusława Owoca cała afera została rozkręcona z powodu odmowy przez niego wręczenia łapówki inspektorowi nadzoru budowlanego, który miał podpisać odbiór robót. Kiedy Owoc nie zgodził się na wręczenie 4 tysięcy złotych, rozpętała się wojna. Znaleziono nieprawidłowości, które usunęła firma zewnętrzna, a byłego radnego obciążono kosztami wykonania robót. Kolejną kwestią, jaką podniósł Owoc była możliwość popełnienia przestępstwa przeciwko materiałom sądowym przez SM Pojezierze.

- Ja Barańskiemu tego nie odpuszczę! W opinii biegłego, na której oparł się sąd wstawione są stare zdjęcia, w dodatku nie zgadzają się daty! W dokumentach widnieje podpis mojego kierownika budowy, który w momencie rzekomego składania podpisu już 4 lata u mnie nie pracował. SM Pojezierze powinna mieć wytoczoną sprawę karną za próbę wyłudzenia ode mnie pieniędzy, a jej pozew przeciwko mnie powinien być w całości odrzucony – podsumował zdecydowanie Bogusław Owoc.

Niestety, nie wiadomo jakie jest stanowisko spółdzielni, gdyż na rozprawie nie pojawił się żaden z jej przedstawicieli. Za dwa tygodnie okaże się jaką decyzję podejmie sąd. I czy 14 dni starczy sędziemu na zweryfikowanie kompetencji dziennikarki i fotoreportera.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Tommy 28/03/2013 10:25
I taka menda rządzi Naszą spółdzielnia?Wypierdalaj dziadu ze stanowiska!!!!
do tommiego 28/03/2013 22:40
Tommy, albo cię pojebało, albo nie jesteś z Pojezierza. Owoc ordynarnie kiwa spółdzielnię, robota była wykonana zanim Barański został prezesem. Sam Barański działa w interesie spółdzielni. Owoc uprawia "firmanctwo" - "włascicielem" firmy jest jego żona.Firma schrzaniła robotę, a teraz rznie pokrzywdzonego. Od czasu gdy w spółdzielni jest Barański i Mróz na taką fuszerkę nie pozwalają.
do,do tommiego 24/05/2014 09:53
To Procyk za frajer nie siedział. Lody kręcą wszyscy.
zez 28/03/2013 10:54
Kurna, ten Olsztyn to konsorcjum prywatnych folwarków pańszczyźnianych.
MIRZET 28/03/2013 11:44
Naganny sposób postępowania sędziów tak w sądzie rejonowym jak i w okręgowym w Olsztynie nie jest odosobniony. Przykłady: Sędzia Arkadiusz Ziarko nie słyszy dwukrotnie zgłaszanego wniosku o przedłożeniu oryginału uchwały w celu stwierdzenia czy osoba uczestnicząca w sprawie jest prawidłowo umocowana do występowania w cudzym imieniu (sygn.. akt I Ns 933/10); Sędzina Agnieszka Żarska oddaliła wniosek o zobowiązanie uczestnika do złożenia oryginału uchwały o wyborze zarządu (sygn.. akt IX Ca 337/11) – legalizując w ten sposób bandytyzm prawny; Sędzia Paweł Juszczyszyn prowadzi rozprawy w następujący sposób: Proszę zaprotokołować: Na rozprawę stawił się powód i pozwany. Powód podtrzymuje swoje żądania. Pozwany wnosi o oddalenie. Ogłaszam, że ogłoszenie wyroku nastąpi za tydzień. Zamykam rozprawę. Minut pięć może dziesięć. Żadnej możliwości złożenia zeznań przez pozwanego (sygn.. akt I C 1499/12).
28/03/2013 15:47
Takie sprawy powinny być nagłaśniane nie tylko w lokalnej prasie. Niektóre instytucje, jak widać, czują się bezkarne.
del 28/03/2013 17:34
Wygląda na to, że obecny prezes dumnie wpisuje się w tradycję, ciągłość i styl sprawowania "władzy" w tej spółdzielni. Chyba czas wpisać to w statut.
Obserwator 24/05/2014 09:48
Polecą "łby". Oj! Polecą z wielkim HUKIEM! Nawet papież nie rządzi dożywotnio!
Legenda ludowa 28/03/2013 21:51
Chyba pan sędzia powinien obejrzeć serial Prawo Agaty :) Tam sprawy rozpatrywane są z uśmiechem i nikt nikogo nie lustruje. Ale w ich (nie moim) Ranczo Olsztyn, to już norma. Wydaje mi się, że jest to pewnego rodzaju choroba, którą nazwę - chorobą koryta. To nawiązanie do hasła UPR-u: " Świnie się zmieniły, ale koryto zostało bez zmian". Musimy pozbyć się koryta, ale w obecnej chwili jest to bardzo ciężkie do wykonania. Chyba, że nadchodzące święta, będą swojego rodzaju odrodzeniem, "naszym zmartwychwstaniem". Pan Barański, którego czasami widuję w Kościele, może też ten okres spędzi owocnie :) I przypomni sobie o podstawach chrześcijaństwa.
imię 29/03/2013 21:18
A to dobre nawet sąd jest zły - bo nie uznał was za dziennikarzy! Będziecie dalej takie pierdy pisać to nawet cieć z sądu nie będzie z wami gadał. Chyba Pani znowu się nie zapoznała ze sprawą - bo w przeciwnym razie nie trzymałaby Pani strony tego człowieka.(bo tekstu nie można uznać za bezstronny),Kolejna kompromitacja.
nazwisko 24/05/2014 09:45
w imieniu barana
Jan 02/04/2013 14:47
Po Owocu go poznacie. Ten dobry człowiek ukradł mi 6000 zł .Wyrok sądowy jest a pieniędzy brak.
Bolo 24/05/2014 09:43
Ty nie Jan, tylko dupolizacz

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Czas na nową kadencję

    Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 15:34
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

        Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
        • 16/11/2018 10:46
        • 0
        • S. Antoni Poniatycki

          Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

          Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »