Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: - Ten kto akceptuje w III RP tak zwany wymiar sprawiedliwości, drwi z pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 11/02/2019 14:45
  • 9

Bogusław Owoc na swoim oficjalnym profilu na facebooku odniósł się dziś do wyroku, jaki zapadł w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Chodzi o odszkodowanie, o które wystąpił syn żołnierza wyklętego, Józefa Karasia, ps. "Ogień". - Drwią z Polaków tak zwani sędziowie - ocenił Bogusław Owoc dodając, że od samego wyroku bardziej skandaliczne jest jego uzasadnienie. - To nawet nie jest plucie Polakom w twarz. To jest pogarda do wszystkiego, co ma w sobie choć odrobinę polskości - uściśla.

Bogusław Owoc, posiłkując się artykułem zamieszczonym na portalu Dzieje.pl przybliża swoim czytelnikom fakt, że śmierć Józefa Kurasia zdaniem tego sądu "nie była efektem działania organów ścigania czy wymiaru sprawiedliwości, a była efektem określonej decyzji podjętej przez niego samego".

- Można zadać pytanie czy coś takiego może mówić człowiek o zdrowych zmysłach. Odpowiedż brzmi - może! Jest jednak jeden warunek. Musi reprezentować sowieckie wartości. O tym że jest to człowiek sowiecki świadczy fragment zacytowanego wyżej uzasadnienia tak zwanego wyroku. Mówi on przecież o "wymiarze sprawiedliwości" funkcjonującym w 1947 r. Trwa więc pełna kontynuacja.

Aby być sowieckim sędzią nie trzeba mieć odpowiedniego wieku, trzeba tylko wyznawać określone wartości. Wszak "Ogień" popełnił samobójstwo będąc okrążony przez grupę operacyjną KBW. To że do niego strzelano nie ma dla tak zwanego sądu żadnego znaczenia, podobnie jak to co zrobiono z jego ciałem - podsumowuje ostro Bogusław Owoc.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 11/02/2019 20:16
Zastanawiam się, panie Owoc, czy pisząc, że "Drwią z Polaków tak zwani sędziowie", nie drwi pan też ze zwyczajnego, zdrowego rozsądku. Uważa pan za rozsądne, iż syn "Ognia" żądał od Skarbu Państwa kwoty 1 miliona złotych odszkodowania i 50 tysięcy na pomnik ojca? Bo w pozwie mec. Anna Bufnal (pełnomocniczka Zbigniewa Kurasia) wnosi o „o zasądzenie kwoty 1.000.000 zł na rzecz wnioskodawcy na skutek represjonowania go przez polskie organy ścigania w związku z podejmowaną przez niego działalnością na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego”. Mało tego: według mec. Bufnal, sąd powinien orzec orzec, że Józef Kuraś "Ogień", był bohaterem narodowym. W Nowym Targu nikt jakoś nie słyszał o prześladowaniu Zbigniewa Kurasia. Nie był nigdy przesłuchiwany ani aresztowany. Jego matka (druga żona "Ognia"), w latach 50. ubiegłego wieku wyszła ponownie za mąż i na 20 lat wyjechała do USA. Legalnie, z polskim paszportem. A pan Zbigniew Kuraś spokojnie prowadził w Nowym Targu kwiaciarnię. Naprawdę uważa pan, że sąd powinien zasądzić mu ten milion i 50 tysięcy na pomnik ojca? Pomnik, o którym raczej nikt w Nowym Targu i okolicach słyszeć nie chce? Bo są jeszcze ludzie, którzy pamiętają wyczyny "Ognia"? Piszą o nich zresztą również opracowania IPN. Panie Owoc, po przeczytaniu Pańskiego tekstu o decyzji sądu w Nowym Sączu, uważam, że słusznie Pan postąpił rezygnując z ministerialnej posady w rządzie śp. J. Olszewskiego. Bo kto wie, czy nie stałby się pan kimś w rodzaju A. Macierewicza...
Juda 12/02/2019 07:48
Owoc to nie tylko owoc, to stan umysłu
jarek z zielonej górki 12/02/2019 10:09
umysł...? umysł...? a co to jest?
Juda 12/02/2019 11:05
Bywa piękny, bywa i zniewolony. Ze zniewolonym to wielu teraz się uwija i traktuje owo zniewolenie jak misję. Jakie to bolszewickie!
jurek z nagórek 12/02/2019 10:13
z życiorysu B.O.: "otrzymałem propozycję zostania współczesnym żołnierzem wyklętym. Ze względu na trudną sytuację przedsiębiorstwa i zaufanie ludzi, propozycji nie przyjąłem."
Bogusław Owoc 13/02/2019 14:38
Panie kir, jak wielokrotnie tu podnosiłem z Pana zdrowym rozsądkiem dzieje się coś niedobrego. Nie wiem z kim Pan polemizuje w swojej wypowiedzi, ponieważ ja nie odnosiłem się do treści pozwu. Piszę tylko o uzasdnieniu orzeczenia, które przekracza wszelkie normy cywilizacyjne. Nie będę zniżał się do Pana poziomu. Ma Pan nie wiadomo jakie aspiracje, a wychodzi Panu słoma z onuc. Tak to jest z inteligentami, którzy niedawno jeszcze chodzili srać za stodołę.
kir 13/02/2019 19:33
Rozumiem, że inteligenci, którzy zamiast rzeczowego argumentu używają inwektyw (srać za stodołę, słoma z onuc) są bardziej "wartościowi". A co do tej stodoły: otóż zarówno moi rodzice, jak i ich rodzice (moi dziadkowie), pochodzą z Wilna i tam do jesieni 1945 mieszkali. Jedna rodzina (ojca) na ul. Beliny, nieopodal Ostrej Bramy, rodzina mamy - na Belmoncie, blisko Cmentarza Bernardyńskiego. Tam stodół nie było. A w Olsztynie, przy Warmińskiej, gdzie się wychowałem - podobnie jak na Ratuszowej - też nie. Nie głupio panu?
Bogusław Owoc 13/02/2019 14:48
Jak miło jest czytać te ubeckie wypociny. Ach sama radość!! Kanalia nigdy nie wzbije się ponad pozom podłogi, gdzie leży. W swojej głupocie myśli, że jest bezkarna jak piszę anonimowo. Sieć wyciagana bywa wtedy, kiedy osiągnie odpowiednią ilość złowionych gadów.
Bogusław Owoc 14/02/2019 00:19
Kir nie jest mi głupio, a na konwersacje na twoim poziomie nie mam czasu. Zwracając się do kogoś per małą literą sam dajesz świadectwo, gdzie chodziłeś za potrzebą. Zmuszam się się twego poziomu. bo może w końcu coś trafi do twej głowy.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Karol Karski znów jedynką w wyborach do Europarlamentu

    W naszym regionie, obejmującym Warmię i Mazury oraz Podlasie, pierwsze miejsce na liście przypadło - tak jak 5 lat temu - obecnemu... Zobacz więcej »
    • 20/02/2019 08:52
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Rodzinny biznes zlikwidowany. Zabezpieczono ponad 600 krzaków konopi oraz 5,5 kg marihuany o wartości ponad 800 tys. złotych

      Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a konkretnie w Olsztynie... Zobacz więcej »