Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc u Jana Pospieszalskiego

 • 15/05/2014 15:06
 • 7

Już dziś (czwartek, 15 maja) o godzinie 22:30 w programie "Bliżej" w TVP Info Jan Pospieszalski będzie gościł Bogusława Owoca, jednego z najbardziej aktywnych członków olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010. Tematem programu będzie szeroko pojęta opcja zerowa w wymiarze sprawiedliwości, o którą od wielu lat walczy Bogusław Owoc.

Przypomnijmy. Bogusław Owoc został zatrzymany 1 października 1985 roku. Po prawie pięciu miesiącach aresztu skazano go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny. Od 1987 r. był członkiem Polskiej Partii Niepodległościowej, szefem okręgu warmińsko-mazurskiego tejże partii i jednocześnie przeciwnikiem obrad Okrągłego Stołu w roku 1989, w związku z czym nie brał udziału w wyborach w roku 1989 i 1990. PPN po raz pierwszy w wyborach do sejmu wystartowała w roku 1991. Rok później PPN wchodzi w skład Ruchu dla Rzeczypospolitej, zaś Bogusław Owoc zostaje przewodniczącym jej struktur wojewódzkich. W 1994 roku Bogusław Owoc został współautorem koalicji ugrupowań centroprawicowych. Warmińskie Forum Centroprawicy staje się tym samym znaczącą siłą w Radzie Miasta w Olsztynie. Bogusław Owoc był członkiem komisji rewizyjnej RM, wskazując na nieprawidłowości gospodarcze, jakie miały w niej miejsce. Był też czlonkiem Zarządu Głównego RdR, a od 27 lipca do 31 grudnia 1998 r. - wicewojewodą warmińsko-mazurskim.

- Moim zdaniem była to próba eliminacji mnie z samorządu - mówi Bogusław Owoc.

Od roku 2002 Bogusław Owoc stał się - jak sam mówi - "etatowym oskarżonym olsztyńskiego wymiaru tak zwanej sprawiedliwości".

Ostatnie najbardziej spektakularne wystąpienie Bogusława Owoca miało miejsce 3 maja podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, kiedy to były wicewojewoda publicznie odmówił przyjęcia jednego z najważniejszych wyróżnień - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Bogusław Owoc stwierdził, że krzyża nie odbierze dopóty, dopóki Polska nie jest krajem demokratycznym.

- Spotkam się z wojewodą i przekażę mu dokumenty, które świadczą o tym, że sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza. Jako więzień polityczny z lat 1985-1986 mogę zdecydowanie stwierdzić, że obecne bezprawie jest równie duże jak w tamtych czasach, a nawet większe. Tylko opcja zerowa pozwoli na naprawę wymiaru sprawiedliwości - mówił m. in. Bogusław Owoc.

Jeśli ktoś z naszych czytelników nie widział jeszcze owego wystąpienia Bogusława Owoca - zapraszamy do obejrzenia filmu!

Zachęcamy również do przypomnienia sobie, w jaki sposób Bogusław Owoc walczył do tej pory o godność i swoje dobre imię:

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-olsztynski-urzad-sk...

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-urzad-skarbowy-zach...

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-ja-baranskiemu-tego...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

kr 13/05/2014 14:09
Przydałoby się przewietrzenie tzw. wymiaru sprawiedliwości, oj przydałoby się.
Zaorać, zbronować. 14/05/2014 09:51
Skoro tak przemodelowano służby specjale, PGR-y itp., nie powinno być problemu z zerową opcją w tzw. sprawiedliwości. Nie powinno, ale jest i będzie. Polska być piękny kraj, na wschodnim skraju UE. PRL "budowała" nieustannie socjalizm, a nawet elementy komunizmu /komizmu?/. Wolna Polska buduje i budować będzie tzw. społeczeństwo obywatelskie. Nieustannie nie osiągając celu, zwykły obywatelu.
I. M. 15/05/2014 02:42
Panie Bogusławie jak zrobić porządek ze zorganizowaną grupą przestępczą grasującą w Spółdzielniach Mieszkaniowych? Bez kontroli od ponad 20 lat. No, chyba, że kontrolę prezesa u kolegi prezesa nazwiemy prawdziwą.
jac 13/05/2014 15:32
Panie Boguslawie niech pan zrobi tak jak pan Zbyszek Stonoga nagrac dowody i puscic w yotube.
Spóldzielcze owoce 14/05/2014 09:40
Nie ujęto w opisie spółdzielczego epizodu P. Owoca. Dawno temu w SM Jaroty jako przewodniczący rady nadzorczej nie dopuścił do utopienia przez zarząd prezesa Przedwojskiego ok. 30 milionów zł w inwestycję w sieć MPEC! Wtedy prezes ściemniał po swojemu, że nie wie, czy spółdzielnia czy MPEC jest właścicielem sieci! Oczywiście oponent został w polskojęzycznej wersji spółdzielczości szybko pozbawiony funkcji i członkostwa w spółdzielni. Po nim nastała dekada nowego przewodniczącego RN, bardzo zgodnego z nadzorczo na papierze podległym mu zarządem. Przy Owocu niemożliwe byłoby skryte wyciągnięcie od zdezorientowanych bi nie informowanych na bieżąco mieszkańców około 8 milionów zł nadpłat ze spłat ocieplenie budynków! Bez Owoca - zaowocowało dodatkową nienależna kasą. Tak przewrotnie realizuje się ustawową zasadę o nieosiąganiu korzyści finansowych przez spółdzielnię kosztem członków. Kto ma finansować przygotowywaną od kilku lat budowę nowej ciepłowni w Olsztynie?
I. M. 15/05/2014 02:35
Pan Bogusław nie wszedł w olsztyński Układ Zamknięty i zapłacił.
ciekawski 15/05/2014 15:29
Czym jest Rotary Club? Kogo zrzesza? Jakie ma cele? Po co w nim jest funkcja mistrza ceremonii? Po co jest utworzony w nim fundusz stypendialny?

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czas na nową kadencję

  Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
  • 16/11/2018 15:34
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

   Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
   • 16/11/2018 11:29
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

    Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 10:46
    • 0
    • S. Antoni Poniatycki

     Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

     Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 08:53
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      I znów nowa organizacja ruchu na ul. Partyzantów

      Nowe rozwiązania zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada). - W obrębie skrzyżowania uczestnicy ruchu jadący... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Chocholi taniec

      Chocholi taniec Dziw nad dziwy niesłychany - Walc z Walczykiem poszli w tany. AntyPiSem zjednoczeni, w tańcu całkiem... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 07:48
      • 2
      • warmiak

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego