Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc: Urząd Skarbowy zachowuje się jak element struktury przestępczej

 • 28/11/2013 14:34
 • 18

Dziś o godzinie 11:30 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie przeżywał prawdziwe oblężenie. Rozpatrywana była skarga Bogusława Owoca na decyzję dyrektora Izby Skarbowej w sprawie podatku dochodowego za 2005 i 2006 rok, po wznowieniu postępowania. - Urząd Skarbowy wymyślił zobowiązanie od którego naliczył podatek dochodowy. Nie było żadnych podstaw, żeby to zobowiązanie powstało. Intencją Urzędu skarbowego było doprowadzenie mojej rodziny do nędzy, zrobienie ze mnie przestępcy i w konsekwencji wsadzenie mnie do więzienia – mówił dziś w sądzie Bogusław Owoc, były wicewojewoda olsztyński.

Na rozprawie nie stawił się dyrektor Izby Skarbowej. Reprezentował go pełnomocnik. Od razu na początku rozprawy Bogusław Owoc zgłosił wniosek formalny – wyłącznie przewodniczącej składu sędziowskiego, Wiesławy Pierechod. Jako uzasadnienie były wiceprezydent podał artykuł 18 punkt 4 ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Chodziło konkretnie o to, że przewodnicząca składu sędziowskiego była kiedyś pracownikiem Urzędu Skarbowego i pełniąc to stanowisko była też pełnomocnikiem jednej ze stron.

- Chcę mieć prawo do niezawisłego sądu, natomiast spotkałem się z nadzorem politycznym ze strony przewodniczącej. W późniejszym terminie będę więc wnosił o sankcje dyscyplinarne wobec składu sędziowskiego. Mamy bowiem do czynienia z ostentacyjnym łamaniem prawa i rzekomą niezawisłością. Ja rozumiem, że sąd najchętniej zakopałby mnie żywcem, ale nie pozwolę na to. Będę walczył. Wystarczy, że przez 14 lat ja i moja rodzina żyliśmy w nędzy – nie przebierał w słowach Bogusław Owoc.

Sędzia Wiesława Pierechod wielokrotnie próbowała przerwać Owocowi jego próbę uzasadnienia wniosku o wyłączenie jej ze składu sędziowskiego. Były wicewojewoda był jednak niewzruszony i nie do pokonania. Kategorycznie zakazał przerywania sobie i kontynuował artykułowanie swoich racji, przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności. Z ław sądowych, na których siedzieli świadkowie niejednokrotnie dały się zresztą słyszeć okrzyki, że ta rozprawa to skandal i jak żywo przypomina procesy, które przeprowadzano za komuny.

- Działanie Urzędu Skarbowego nie jest działaniem przypadkowym. Instytucja państwowa zachowuje się jak element struktury przestępczej – kontynuował były wicewojewoda.

Kiedy Bogusław Owoc poruszył wątek powiązań sędzi Wiesławy Pierechod z byłym przewodniczącym Rady Miasta, Bogdanem Pierechodem, który jest jej mężem, przewodniczącej zaczęły puszczać nerwy. Mimo to Bogusław Owoc nie odpuszczał i usiłował wskazać, że fakt, iż takie zależności rodzinne istnieją, a on sam nie szczędził niegdyś Pierechodowi słów krytyki i wskazywał błędy i wypaczenia w jego działalności wpływa na bezstronność przewodniczącej. Wówczas Wiesława Pierechod kategorycznie zakazała szkalowania jej rodziny i nakazała przerwę odgrażając się, że po przerwie każde słowo Owoca zostanie nagrane, a konsekwencje wyciągnięte. Po przerwie Wiesława Pierechod oświadczyła jednak, że nastąpi odroczenie rozprawy "bo tak" i wraz z pozostałymi członkami składu pospiesznie opuściła salę.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Poszkodowany przez wicewojewode 28/11/2013 18:54
Z reguły jest tak że złodziej widzi we wszystkich złodziei tylko nie we własnej osobie.
Uwaga 28/11/2013 21:15
Uwaga, uwaga ! Nagonka ludzi, olsztyńskiej zorganizowanej grupy przestępczej zaraz nastąpi.
Bogusław Owoc 28/11/2013 22:04
14 lat milczałem kompletując dokumentację na postkomunistyczną olsztyńską mafię . Są tego setki stron i tysiące dokumentów , stąd taka panika sądu . Dla tych ludzi najważniejsza jest kasa , a właściwie co tu jeszcze ukraść . Kreują na opozycję dla siebie ludzi miałkich , a tych co są realnym zagrożeniem wbijają w ziemię , Kiedy nie wyszła opcja kupienia mnie , najpierw za PBRol , później za stanowisko , postanowiono zrobić ze mnie złodzieja i w końcu oszusta podatkowego . Przy pierwszej kontroli trzy razy podchodzili w procesie karnym aby mnie skazać , łącznie z kasacją do SN i nie wyszło . Przy drugiej kontroli są na razie przy drugim podejściu i na razie tłumaczą się ze złamania prawa podczas kontroli . Nie mogę odzyskać pieniędzy na około milion złotych . Jak na razie . Chodzi o znalezienie 3 uczciwych sędziów w Olsztynie , a z tym od kilku lat jest kłopot , więc mam pojedyncze drobne zobowiązania ( sam nie miałem nigdy takich pieniędzy jakie mam do odzyskania ) , ale na miejscu każdego bydlaka , który nazywa mnie złodziejem nie spałbym spokojnie . Ujawnij się Panie Poszkodowany to pogadamy .
Aga 29/11/2013 10:55
Mam nadzieję, że po wyłączeniu sędziny Pierechod sąd wyda sprawiedliwy wyrok. A działania nastawione na medialny "wrzask" źle świadczą o rzekomym "poszkodowanym". Tak zachowują się winni, aby przy pomocy "społecznego nacisku" zmusić sędziów do ustępliwości. Poza tym od wyroku WSA przysługuje skarga do NSA, więc po co ten raban ?
CezaryA 29/11/2013 16:22
Szkoda, że większość (pseudo) wykształconych obywateli pragnie pogłębiać zapaść finansowa państwa. Uproszczę każdy proces przerwa w postępowaniu czy odroczenie z urzetu to koszty, zatem po co od razu zakładać o apelacji w tym wypadku o skardze do NSA? Sąd winien wydać sprawiedliwy wyrok w I instancji zaś skarga czy apelacja to winna być ostateczność. Szokuje mnie schemat sądownictwa które oparte jest na szkielecie sądów z czasów CCCP.
sta-n 01/12/2013 17:09
Aga, mam wrażenie , że jesteś w składzie sędziowskim tego procesu, lub tak naiwna , że wierzysz w to co piszesz. Zapytam więc : byłaś kiedyś w sądzie w sytuacji, gdzie tylko teoretycznie miałaś swoje prawa ? Publiczność, która była na rozprawie , stanęła jednak po stronie p. Owoca. Myślę, że nie bez powodu.
CezaryA 29/11/2013 16:10
Przysięga sędziowska: "Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości." Sędziwe powoływani są na wniosek Krajowej Rady Sądowniczej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na czas nieoznaczony, ponadto sędziwe są niezawiśli w sprawowaniu swojego urzędu i podlegają Konstytucji oraz ustawom. Zatem co istotne i nie chciał bym tu w szczególności w komentarzu używać słów nieprzystojnych napisze w ten sposób jako, że sędziowie to przebierańcy udający sędziów. Dlaczego powyżej przytoczyłem tak ślubowanie jaki podstawę powołania sędziego na urząd. Nie są sędziami ci, którzy nie spełniają kryteriów definicji z obecnej Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Nie są sędziami także ci, którzy nimi byli, ale sami się wykluczyli łamiąc przysięgę lub ustawę lub Konstytucję. Wmawiają gawiedzi, że sędzia może łamać przysięgę, ustawę i Konstytucję. Gawiedź w ogólności nie rozumie i wierzy. Proste pytanie, ile razy trzeba się sk****ić, aby stać się k***ą. W Internecie odnalazłem, że jest przedział od 1 do 100, tak więc z paniami różnie bywa. Podający się za sędziów, to w większości panie... Art. 82 ust 1 ustawy o ustroju sądów powszechnych stanowi: „Sędzia jest obowiązany postępować zgodnie ze ślubowaniem sędziowskim.” Przykłady dla przebierańców w togach: 1. Osoby, które nie były powołane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który według obecnej Konstytucji został wybrany po raz pierwszy 23 grudnia 2000 roku. Przykładowo, są osoby widniejące w akcie powołania podpisanym przez Przewodniczącego Rady Państwa PRL. Taki akt ma takie same skutki, jak akt powołania na urząd sędziego podpisany przez Kubusia Puchatka. 2. Osoby, których akt powołania na urząd sędziego jest nieważny z powodu nie wykonania czynności. W badanych przypadkach w Warszawie, nie stwierdzono wydawania opinii kolegium sądu okręgowego o kandydatach na sędziego. Brak opinii czyni nieważne powołanie na sędziego, w efekcie mamy przebierańca. 3. Osoby, które były sędziami, ale dopuściły się działania wbrew ustawie lub Konstytucji. Osoba taka daje dowód, że im nie podlega, w efekcie stała się osobą. 4. Osoby, które były sędziami, ale dopuściły się uchybienia przysiędze sędziowskiej. Złamanie przysięgi jest nieodwracalne w skutkach, stanowi uchybienie art 82 ustawy o ustroju sądów powszechnych, w efekcie sędzia stał się osobą. ZATEM NAPRAWDĘ BARDZO TRUDNO BĘDZIE ZNALEŹĆ W NASZYM JAKŻE PIĘKNYM KRAJU TRZECH SĘDZIÓW O NIEPOSZLAKOWANEJ OPINII. SZERZE ODDANYCH ZAPISOM ŚLUBOWANIA JAK I SWOJEGO SUMIENIA, BOWIEM WŚRÓD SWOICH ZAWSZE I WSZĘDZIE SĄ TO LUDZIE KRYSZTAŁOWEJ OSOBOWOŚCI Z ŻELAZA I STALI BĘDĄCY WRĘCZ OBDARZENI "BOSKĄ"* EMPATIĄ BEZ SKAZY NA HONORZE ... OMG!!! * Bogowie Olimpu
jojo123 29/11/2013 22:44
Szanowny Panie Złodzieju (tak zwykło się nazywać klientów którzy nie regulują swoich zobowiązań) - sypiam spokojnie i najuprzejmiej przypominam, że zostałem przez pana oszukany (dokładnie to firma w której jestem zatrudniony), nieopłacona została pewna kwota za zakup materiałów budowlanych. Spotkaliśmy się w pana mieszkaniu gdzie deklarował pan spłatę zadłużenia - czarować to umie pan wspaniale. Wobec powyższego uważam, że to właśnie ja mogę pana nazwać bydlakiem. Pozdrawiam "Poszkodowanego" i pozostałe (zapewne liczne) grono klientów posiadających "drobne zobowiązania". W nawązaniu do pozostałej części pana komentarza niestety muszę przyznać panu rację - cóż, nie trzeba było wchodzić między wrony.
temida 30/11/2013 01:49
jojo - karany, a w sądzie zeznałeś żeś niekarany! Brzydko!
forum.tp-link.com 26/12/2014 22:37
Każda drukarnia ma swoje kryteria, jednak zdecydowana większość z nich preferuje format PDF.
I. M. 09/05/2014 00:22
Byłam świadkiem w sądzie jak jojo kłamał "jak z nut". Za składanie fałszywych zeznań nie odpowie?
Obiektyw 28/11/2013 23:55
Ten poszkodowany to zapewne ktoś z utytłanych składów sędziowskich. Ktoś ,kto boi się ,że wszelkie post prl-owskie układy mające umocowanie do dziś dnia ,w końcu zostaną przez Owoca ujawnione. Cały bezmiar niesprawiedliwości,aparat ścigania i podobne gnojeniu ludzi służby. No i oczywiście układowo lobbująca wierchuszka.
CezaryA 29/11/2013 09:30
urodzony w PRLu obecnie żyjący w "demokracji" muszę patrzeć jak elita ( w ogóle z elita nie mająca nic wspólnego w większości nieuki i obiboki ale z immunitetami) szargają wszystko to co mamy najcenniejsze godność oraz nasza wspólna historię narodową, a jako naród mamy czym się szczycić. Szemrane gostki i cichociemne panie w togach czy garniturach decydują o tym co możemy a czego nie. Z autopsji "układ zamknięty" nie mogąc dobrać się do mnie zaczyna dobierać się do mojej rodziny. Demokracja? Niezalizane i niezawisłe sądy? Jedynie na papierze w książkach dla gimnazjalistów. WSA oaza post peerelowskich watażków w II pokoleniu które to z Temidy zrobilo pośmiewisko. Za nim dojdzie do posiedzenia w sprawie już w niej orzeczono. Trzeba walczyć o prawa, o demokracje o Polskę, ale trzeba się zjednoczyć, bowiem w pojedynkę obywatel z systemem nie wygra, zaś nie jednokrotnie było tak, że nawet media odpuszczały pod groźbami czy innymi przekazami by zależność i zawisłość trwała nadal ku pokrzepieniu proletariatu Peerlu bis. Chyle czoła Panu pełen podziwu i woli walki z mątwą sprawiedliwych inaczej.
Boguslaw Owoc 29/11/2013 22:32
Pani Ago problem w tym , że pani Pierechod przewodniczyła składowi sędziowskiemu , który już wydał jeden wyrok . Wyrok skandaliczny . Zaskarżyłem go do NSA . Wtedy nie protestowałem przeciwko tej pani w składzie , bo mógłbym obrazić człowieka . Czy mam brać udział w powtórce z rozrywki ? Problem w tym , że te sprawy podatkowe ciągną się 6 rok . W tej sprawie są to już 5 - te a nawet 6 - te decyzje skarbówki dotyczące tego samego podatku i za każdym razem tak samo głupie . Czy instytucja skarbowa może wydać 6 różnych decyzji dotyczących tego samego podatku i za każdym razem zmieniać swoje poprzednie ustalenia ? Poda mi Pni inne takie miasto w Polsce ?
Boguslaw Owoc 30/11/2013 02:24
Na miejscu joja 123 nie spałbym spokojnie . Występuję oficjalnie , więc jak ktoś ma coś do mnie to niech się nie ukrywa . Rozumiem Wasz niepokój , ale znów tracicie zdrowy rozsądek , bo istnieje niebezpieczeństwo , że wrony przestaną ponownie być osamotnione . Tylko ktoś kto jest jojem może twierdzić , że " złodziej " zaprasza do domu kogoś kogo okradł , aby negocjować spłatę kradzieży , a rzekomy wierzyciel wysyła na negocjacje pracownika bez umocowania prawnego . Nie złamaliście mnie , bo przy takim rozumie ( człowiek czuje się okradziony , bo firma nie dostała pieniędzy ) , to mogliście się tylko ośmieszyć , co skwapliwie wykorzystałem . Zrobiłem z tego opracowanie , które niejednego z Was niemile zaskoczy . Tak więc jojo & company czuwajcie . To mój ostatni wpis , gdyż ma on być poszerzeniem artykułu , wyraźniej pokazując mechanizmy , a nie polemiką z Wami .

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czas na nową kadencję

  Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
  • 16/11/2018 15:34
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

   Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
   • 16/11/2018 11:29
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

    Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 10:46
    • 0
    • S. Antoni Poniatycki

     Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

     Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 08:53
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      I znów nowa organizacja ruchu na ul. Partyzantów

      Nowe rozwiązania zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada). - W obrębie skrzyżowania uczestnicy ruchu jadący... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Chocholi taniec

      Chocholi taniec Dziw nad dziwy niesłychany - Walc z Walczykiem poszli w tany. AntyPiSem zjednoczeni, w tańcu całkiem... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 07:48
      • 2
      • warmiak

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego