Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc vs. olsztyński wymiar sprawiedliwości. Kolejna odsłona

  • 08/05/2014 20:18
  • 14

Dziś przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się kolejna już rozprawa, w której rolę główną odgrywał Bogusław Owoc, od lat walczący z wymiarem olsztyńskiej - jak sam to nazywa: "tak zwanej" - sprawiedliwości. Tym razem rzecz szła o ...eksmisję, a po przeciwnej stronie barierki stanęła Agencja Ochrony Osób i Mienia Atut.

W rozprawie uczestniczyli jako obserwatorzy członkowie olsztyńskiego oddziału Solidarnych 2010, zaś wszystkiemu bacznie przyglądali się nasi dziennikarze.

Sędzia Marzena Żywucka na początku zgodziła się na rejestrowanie rozprawy za pomocą nośników audio i wideo. Potem zaś nagle uznała, że wyraziła zgodę jedynie na zapis dźwiękowy.

- Zachowanie sędzi było naprawdę żenujące - mówili świadkowie incydentu.

Później zaś wcale nie było lepiej. Pani sędzia przerywała co i rusz Owocowi, wchodziła w słowo, nie dała mu się wypowiedzieć. Dopiero zdecydowny protest byłego wicewojewody spowodował, że "wysoki sąd" lekko odpuścił.

Po rozprawie udało nam się porozmawiać z Bogusławem Owocwm, który wyjaśnił dokładnie, w czym rzecz i skąd w ogóle dzisiejsza rozprawa. Poinformował nas też o tym, jak trudno jest umówić się z wojewodą Marianem Podziewskim w celu przekazania mu dokumentacji, obnażającej powiązania - jak to Owoc bez ogródek określa:  "mafijne" - w olsztyńskim sądownictwie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

kir 08/05/2014 21:07
Niezależny obywatel? Czynny aktywista Solidarnych 2010? Łatwo jest krzyczeć o "olsztyńskiej mafii sędziowskiej". Łatwo jest wciągać świnię na drabinę. Łatwo jest wygrażać policjantce, kobiecie w końcu. Gorzej z zachowaniem klasy i pokazaniem prawdziwej niezależności...
Karo 09/05/2014 00:41
Kir ty dupku klasy to ty szukaj u sędziny Pierechodowej. W styczniu przełożyła rozprawę a już maj. To dopiero klasa.
poszkodowany 08/05/2014 21:53
To prawda ze jest mafia i korupcja w olsztynskim sadownictwie. Kiedys za czasow Malkowskiego bylem sadzony w Grodzkim za wykroczenia drogowe w ktorych uczestniczyl pismak z Olsztynskiej gazety. Naopowiadal bredni nic mu nie bylo bo go nawet nie dotknalem policji nie bylo on pojechal i ja tez. Potem koledzy go nakrecili i zrobili artykol zero dowodow zero swiadkow nic a nic a mi dowalili prawko zabrali wysoka grzywne bo pracuje. Ale madry sedzia nie pomyslal ze zabierajac prawko niemam pracy wiec skad pieniadze na kare. Po calej sprawie trzy miesiace pozniej dowiedzialem sie ze pismak to rodzina rzadzacego prezydenta Olsztyna. Stad taka wysoka kara. Zwykly szary czlowiek nie ma szans na obrone. I zycie zniszczone.
zor 09/05/2014 08:53
Owoc ma zawsze rację? To człowiek nadzwyczaj "kulturalny" szanujący władzę? Przykład incydentu z policjantką pod Pieniężnem którą chciał wylegitymować wymowny.
xxxx 09/05/2014 10:48
O ile potrafię rozumieć tekst pisany na tyle rozumiem, że policjant/ka ma obowiązek okazania swojej legitymacji służbowej w sposób umożliwiający jej odczytanie ze wszystkimi w niej zawartymi danymi. A zatem co prawda nie daje jej do ręki żądającemu, ale ma ja tak trzymać w swojej dłoni aby obywatel miał możliwość pełnego jej odczytania. Czym zatem zawinił tutaj Owoc?
sam 09/05/2014 12:17
Do "xxx" zauważ że na filmie pokazane jest że policjantka legitymuje kierowcę, Owoc siedzi obok i gdzieś wydzwania. Po załatwieniu sprawy policjantka odchodzi od samochodu, w tym momencie z pojazdu wyskakuje Owoc i chce legitymować policjantkę i tu zaczęła się awantura. Dlaczego chciał legitymować ?-czy były podstawy do żądań okazania legitymacji. Policjant w mundurze z radiowozem nie musi okazywać legitymacji .Chciał pokazać "kto tu ważny"? Sadzę że w tym przypadku Owoc nie ma racji . Inna sprawa, gdyby zażądał tego legitymowany kierowca.
sam 09/05/2014 12:47
Panie "sam" mam nadzieje ze kiedys natkniesz sie na przebierancow...
bloody mary 09/05/2014 16:42
Panie Owoc, walcz do końca z tymi skur...
Anna Kosiba 27/11/2014 08:15
Nieuczciwy biegły z Jeleniej Góry? Dotyczy bieglego sadowego z Jeleniej Gory "jerzego karpinskiego. Bogusław Biedrzyński brał udział w strajkach w Stoczni Gdańskiej w 1988 roku. Dziś również walczy. Tym razem – jak sam mówi – z nieuczciwym biegłym i sądami, które odrzucają kolejne zażalenia na działalność Jerzego Karpińskiego. http://parezja.pl/nieuczciwy-biegly-jeleniej-gory/
Orfeusz 11/05/2014 17:07
kto mi podpowie jak się nazywa ,, sędzia " z filmu ?
tata 11/05/2014 21:05
przykład tego pana pokazuje, że polskie sądownictwo jest poważnie chore.
Swiadomy chlop z mazur 12/05/2014 15:54
Caly kraj jest sprzedawany. Tu sie rozchodzi o olsztynski wymiar sprawiedliwosci ale za sznurki pociagaja calkowicie inne osoby. I nie Tuski i Komorowskie czy Kaczyniak. To tylko marionetki. Panie Boguslawie jestem mlodym swiadomym 25 letnim czlowiekiem ktory sie interesuje tym calym syfem. Co z tego ze my jestesmy swiadomi szwindlu w panstwie polskim i UE. Skoro reszta spoleczenstwa jest tak bardzo oglupiona... Nawet inteligentym ludzia jest ciezko przedstawic fakty bo poprostu nie chca w to wierzyc. Panie Boguslawie to co pan robi nie odbije sie bez echa. Ludzie zacznac pytac i dociekac a gdy przyjdzie czas moze sie obudza. To od nas zalezy zeby uswiadomic jak najwieksza ilosc osob w tym kraju przed tym zanim zniewola nas wlasnymi rekoma! Czujecie sie inteligenti ludzie? Spoleczenstwo polskie? To zacznijcie dociekac skad biora sie pieniadze ktore sa nam pozyczane (na procent) przez oligarchow i innym moznowladcow. Skad sie biora te pieniadze? Jakie maja pokrycie? Moze jak w ameryce pieniadz ma pokrycie w metaforycznym "powietrzu". Wyobrazcie sobie ze rzadzacy tym krajem biora kredyty ktore wogole nie maja sensu i sa nie do splacenia. Wciskaja nam ze robi sie drogi , ze zyjemy w wolnym kraju itp. Tylko ze juz oddali w prywatne rece kawal polskiego majatku. Zyjemy za pieniadze z kredytow ktore nasze dzieci i dzieci naszych dzieci beda musialy splacac i to zapewne niewola albo praca przymusowa! Ocknijcie sie! Dla mniej kumatych przedstawie to tak- Zakladamy ze wzielismy kredyt 50 tys zl i mamy 5 lat zeby go splacic. Dostajemy pieniadze i zaczynamy sobie ukladac zycie po swojemu ( nowe auto, remont domu itp). Mamy poczucie bezpieczenstwa bo mamy pieniadze w portfelu i na koncie, fajne autko i ladnie w domu. Ale przychodzi czas ze musimy to splacic i co wtedy jesli kredyt byl wymyslony tak zebys nie byl w stanie go splacic. Wiec zyjemy wierzac w to ze jest super ekstra a ktos w przyszlosci sie upomnie zapewne do naszych dzieci ze chce te pieniadze z powrotem... I czym one to splaca? Jak wiekszosc majatku polski zostanie wyprzedana a dorobia sie tylko Ci co sa przy korycie i stad uciekna? Polacy obudzcie sie i poszperajcie w internecie! Chcieli nam zabrac wolnosc internetu poprzez ACTA ( Jakby byla w polsce ACTA tego materialu by tu nie bylo. Tak samo jak tego komentarza.) Wolnosc Telewizji juz zostala sprzedana. Polska juz nie jest wolnym, suwerennym panstwem. Boze ratuj nas polakow.
Anna Kosiba 27/11/2014 07:48
Gazeta internetowa z Chicago. Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: sędzia biegłemu oka nie wykole ! sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) http://progressforpoland.com/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole/ [email protected]
Anna Kosiba 27/11/2014 07:44
Dotyczy " SKORUMPOWANEGO OSZUSTA bieglego sadowego z Jeleniej Gory "jerzego karpinskiego " ! Firma PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE KON BUD JERZY KARPIŃSKI Status Podmiot aktywny Adres rejestrowy ul. Szafirowa 13 58-560 Jelenia Góra, dolnośląskie Jerzy Karpiński Miasto: Jelenia Góra tel. (75) 767-64-35 tel. kom. 604-21-88-90 [email protected] Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: postępowanie karne obrzędowe? To prawdopodobnie pierwsze tego typu zdarzenie w Polsce. Pokrzywdzony zaprasza na posiedzenie sądu, na którym będzie rozpatrywane zażalenie na postanowienie prokuratora umarzające dochodzenie! 1.Opisywany już tutaj Bogdan Biedrzyński zaprasza na posiedzenie Sądu Rejonowego w Bolesławcu (ul. Sądowa 1) prokuratora Sebastiana Woźniaka: Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu ul. Bolesława Chrobrego 5 Czyn zabroniony. sygn. akt Prokuratury: 2 Ds. 674/13 Pan prokurator Sebastian Woźniak. http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-postepowanie-karne-obrzedowe http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Czas na nową kadencję

    Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 15:34
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

        Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
        • 16/11/2018 10:46
        • 0
        • S. Antoni Poniatycki

          Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

          Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »