Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc vs. sąd i skarbówka: - Rozumiem, że jest to próba zamiecenia sprawy pod dywan

 • 01/10/2014 14:22
 • 1

Kolejna odsłona batalii Bogusława Owoca z olsztyńską "skarbówką" miała miejsce wczoraj w samo południe przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Jak już na pewno nasi czytelnicy wiedzą - Bogusław Owoc od lat walczy z polskim wymiarem sprawiedliwości. Jego zdaniem, powinno się ów wymiar "wyzerować" i powołać całkiem nowych sędziów czy prokuratorów, bo ci obecni uwikłani są w różnego rodzaju układy, zaś ostatnią rzeczą, którą można im zarzucić jest bezstronność. - Mamy bowiem do czynienia z ostentacyjnym łamaniem prawa i rzekomą niezawisłością - nie przebiera w słowach Bogusław Owoc.

 

Bogusław Owoc sądzi się obecnie ze "skarbówką" w sprawie podatku vat za okres lipiec 2007 - grudzień 2008, podatku dochodowego za rok 2007 i 2008 oraz podatku dochodowego od wynagrodzeń za okres październik 2006 - grudzień 2008.

Na wczorajszej rozprawie miano przesłuchać kilku świadków, w tym naczelnika Urzędu Skarbowego w Olsztynie, Elżbietę Fąk. Miano, jednak nie przesłuchano... W krzyżowy ogień pytań Bogusława Owoca dostała się jedynie wspomniana wyżej pani naczelnik. Jako że jej zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy, a odpowiedzi na pytania były niejasne i sprowadzały się do bezmyślnego odklepywania urzędniczych formułek, Owoc zrezygnował z prawa do przesłuchania dwóch kolejnych pracownic Urzędu Skarbowego.

O przesłuchanie świadków - pracownic "skarbówki" - zwrócił się sam Bogusław Owoc.

- Chcę, aby osoby te zostały przesłuchane na okoliczność naliczania mi podatków, szczególnie podatku VAT, aby można było ustalić, dlaczego okres kontrolowania mojej firmy obejmował czas, kiedy była ona wykreślona z ewidencji podatników VAT - mówił na poprzedniej rozprawie Bogusław Owoc. - Nie dziwię się też, że nie chciano mi wcześniej umożliwić wglądu w pewne dokumenty, albowiem okazało się, że były w nich bardzo interesujące wewnętrzne zapisy "skarbówki" - dodał.

Bogusław Owoc zadał więc wczoraj Elżbiecie Fąk bardzo konkretne pytania. Chciał wiedzieć, dlaczego jego firma była kontrolowana kiedy on nie prowadził działalności i czy jest to zapisane w jakiejś tajemnej ustawie, bo ustawa "nietajemna" mówi, że nie powinno się tego robić. Chciał także dowiedzieć się, dlaczego musiał płacic podatek od wynagrodzeń, jednak samych wynagrodzeń nie pozwolono mu "wrzucić" w koszty prowadzenia działalności.

Pani naczelnik asekuracyjnie stwierdziła, że decyzje podejmowane są przez organ, a nie przez nią osobiście. Wyjaśniła też, że "wykreślenie z rejestru podatników vat nie ma nic wspólnego z prowadzeniem działalności gospodarczej i nie przesądza o istnieniu obowiązku podatkowego". Bogusław Owoc chciał dowiedzieć się, jakiż to miał on obowiązek, skoro nie prowadził działalności... Niestety, nie dowiedział się. Sędzia Arkadiusz Żmudziński uznał bowiem, że Owoc zadaje bez sensu wciąż te same pytania i że pani naczelnik ma prawo poczuć się zdenerwowana. Takie samo zniecierpliwienie wyraziła pani prokurator, Aneta Molga. Oboje jakby nie chcieli dostrzec, że Elżbieta Fąk nie odpowiada na szczegłówie pytanie o konkretną sytuację, tylko zasłania się ustawą.

- Powołałem panią na świadka, który dopuścił się przestępstwa - powiedział w pewnym momencie Bogusław Owoc.

Te mocne słowa trafiły jednak w próżnię. Na sali podniósł się szum, kiedy pani naczelnik uświadomiła Owoca, że "skarbówka" nie wypłaci mu kilkudziesięciu tysięcy złotych nadpłaconego podatku, ponieważ... jest wykreślony z rejestru (a to w domyśle oznacza, że nie prowadzi działalności gospodarczej). Nadpłata "przechodzi" więc na kolejne miesiące. Do kiedy? Tego nie wie nikt...

Kolejną kwestią, wartą poruszenia, jest wczorajszy sposób protokołowania rozprawy. Uczestnicy, przypatrujacy się z boku zauważyli, że co bardziej "mocne" momenty nie są protokołowane. Dlaczego?

- Rozumiem, że jest to próba zamiecenia sprawy pod dywan - podsumował Bogusław Owoc.

Owoc wyjawił też powiązania personalne, łączące Urząd Skarbowy z olsztyńskim wymiarem sprawiedliwości. To jednak temat na kolejny artykuł.

Wczorajszej rozprawie przypatrywała się Iwona Możejko oraz Jacek Pachucki, oboje związani ze środowiskami prawicowymi i walczący z nieprawidłowościami na każdym polu życia publicznego.

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

helena 02/10/2014 10:42
A spójrzcie co się dzieje w urzędzie miasta. Jaka samowolka. http://www.olsztyn.com.pl/artykul,olsztynianie-wprowadzeni-w-blad-uniewaznia-glosowanie-na-projekty-budzetu-obywatelskiego,17038.html

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czas na nową kadencję

  Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
  • 16/11/2018 15:34
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

   Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
   • 16/11/2018 11:29
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

    Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 10:46
    • 0
    • S. Antoni Poniatycki

     Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

     Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 08:53
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      I znów nowa organizacja ruchu na ul. Partyzantów

      Nowe rozwiązania zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada). - W obrębie skrzyżowania uczestnicy ruchu jadący... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Chocholi taniec

      Chocholi taniec Dziw nad dziwy niesłychany - Walc z Walczykiem poszli w tany. AntyPiSem zjednoczeni, w tańcu całkiem... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 07:48
      • 2
      • warmiak

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego