Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc vs. Urząd Skarbowy, czyli Gang Olsena w natarciu

 • 13/06/2014 15:11

Dziś przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się kolejna odsłona walki Bogusława Owoca z Urzędem Skarbowym. Sprawę tę szerzej opisywaliśmy w artykule zatytułowanym "Olsztyński Urząd Skarbowy jest nie jak rodzina Soprano, ale jak gang Olsena":

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/boguslaw-owoc-olsztynski-urzad-sk...

Przypomnijmy, że Bogusław Owoc sądzi się ze "skarbówką" w sprawie podatku dochodowego za 2005 i 2006 rok. - Urząd Skarbowy wymyślił zobowiązanie od którego naliczył podatek dochodowy. Nie było żadnych podstaw, żeby to zobowiązanie powstało. Intencją Urzędu Skarbowego było doprowadzenie mojej rodziny do nędzy, zrobienie ze mnie przestępcy i w konsekwencji wsadzenie mnie do więzienia – mówił kilka miesięcy temu w sądzie Bogusław Owoc, były wicewojewoda olsztyński.

W rozprawie uczestniczył - jako obserwator - olsztyński przedstawiciel stowarzyszenia Solidarni 2010. Sam Owoc również jest aktywnym członkiem Solidarnych.

Dzisiejsza rozprawa rozpoczęła się od tego, że sędzia Arkadiusz Żmudziński kategorycznie zabronił nagrywania i robienia zdjęć, powołując się na różnego rodzaju paragrafy. Zastanawiało nas, dlaczego tak się dzieje - przecież zarówno sędzia, jak i prokurator Aneta Molga, są osobami powszechnie znanymi, a ich wizerunek nie jest dla nikogo tajemnicą. Naszym zdaniem klucz do rozwiązania tej zagadki tkwi w tym, że zarówno sędzia, jak i prokurator są entuzjastami ...żucia gumy podczas pracy i najwidoczniej nie chcieli, żeby owo żucie zostało przez dziennikarzy utrwalone. Szczególnie Aneta Molga nie mogła sobie odmówić przyjemności delektowania się gumą, co nie wyglądało zbyt profesjonalnie.

Jako pierwszy wypowiadał się dziś biegły sądowy, który zakwestionował wyliczenia, poczynione przez "skarbówkę". Jednocześnie wyliczenia biegłego były praktycznie takie same, jak wyliczenia samego Bogusława Owoca. Na pytanie sędziego i pani prokurator o różnice w obu rachunkach, biegły stwierdził, że widocznie Urząd Skarbowy przyjął ...inną metodologię obliczeń. Brzmiało to trochę niewiarygodnie, bo przecież naliczanie zobowiązań podatkowych powinno być jasne i klarowne, bez względu na przyjętą metodologię i nie powinno być w nim miejsca na żadną interpretację.

- Skarbówka bazowała tylko na złożonych deklaracjach, ja natomiast opierałem się na umowach o pracę i zeznaniach świadków. Dlatego moje ustalenia nie pokrywają się z ustaleniami Urzędu Skarbowego - mówił m. in. biegły.

Zdaniem Bogusława Owoca, pytania zadawane dziś przez Anetę Molgę świadczyły o kompletnej nieznajmości tematu. Owoc poprosił też sędziego Arkadiusza Żmudzińskiego o "niesprowadzanie Sądu Rejonowego do poziomu Urzędu Skarbowego w Olsztynie". Jego prośba była o tyle zasadna, że wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Olsztynie jest dla Sądu Rejonowego wręcz miażdżący. Dlatego dziwi fakt, że Sąd Rejonowy zupełnie ów wyrok ignoruje, wydając pieniądze na biegłego - który zostanie powołany kolejny raz - i na następne rozprawy, które mogą ciągnąć się bez końca.

Sędzia postanowił na przykład powołać ponownie świadków, na co Bogusław Owoc zwrócił się z wnioskiem, że w takim razie on również powoła ...swoich świadków, którzy stwierdzą, iż świadkowie powołani przez sędziego i US mijają się - delikatnie mówiąc - z prawdą. To wszystko niepotrzebnie przedłuża tylko sprawę, szczególnie biorąc pod uwagę to, co stwierdził Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Na dowód w naszej galerii zamieszczamy owo uzasadnienie Sądu Okręgowego, który uchylił zaskarżony wcześniej wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia jednoznacznie stwierdzając, iż tryb przeprowadzenia kontroli w firmie Owoca należy uznać za nieprawidłowy. Naszym zdaniem, Sąd Rejonowy wespół z Urzędem Skarbowym nie bardzo wiedzą, jak wybrnąć z tej sytuacji i dlatego grają na zwłokę.

Dodajmy, że Bogusław Owoc od lat walczy z polskim wymiarem sprawiedliwości. Jego zdaniem, powinno się ów wymiar "wyzerować" i powołać całkiem nowych sędziów czy prokuratorów, bo ci obecni uwikłani są w różnego rodzaju układy, zaś ostatnią rzeczą, którą można im zarzucić jest bezstronność.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego