Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc vs. wymiar sprawiedliwości: - Nie będzie mnie sądził sędzia, nie znający prawa podatkowego

 • 05/06/2014 13:45
 • 4

Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie ponownie "gościł" Bogusława Owoca, od lat walczącego o sprawiedliwość wymiaru ...sprawiedliwości. Co prawda Owoc uważa, że tylko tak zwana opcja zerowa pozwoli na zaprowadzenie porządku w sądownictwie, jednak dopóki do tego nie doszło - co jest jego celem - walczy o swoje dobre imię wszelkimi możliwymi metodami. Wspiera go w tym wiele osób, co zresztą było widoczne podczas wczorajszej rozprawy.

Sędzia, przewodnicząca wczorajszej rozprawie, zakazała rejestrowania obrazu i dźwięku stwierdzając, że "sąd to nie teatr". Potem zaś próbowała niejako wycofać się ze swojej decyzji i powiedziała, że rozprawę można było rejestrować dyktafonami. Zmiana ta nie wzięła się jednak z przysłowiowego kosmosu. Okazało się, że pani protokolantka ma - delikatnie mówiąc - spore trudności w zapisywaniu tego, co na sali było wypowiadane, nie mówiąc już o tym, że nie potrafiła sama po sobie przeczytać protokołu.

Bogusław Owoc na początku rozprawy zwrócił się z wnioskiem o wyłączenie dwóch sędziów WSA ze składu. Chodziło o Zofię Skrzynecką i Tadeusza Piskozuba.

- 28 listopada zeszłego roku wniosłem o wyłączenie przewodniczącej ówczesnego składu sędziowskiego, Wiesławy Pierechod. Posiedzenie zostało przerwane od razu po rozpoczęciu przeze mnie uzasadniania mojego wniosku po to, aby dalsza część rozprawy mogła być rejestrowana. Ku mojemu zaskoczeniu sędzia Pierechod zakończyła posiedzenie, w bezceremonialny sposób okłamując mnie i inne osoby na sali. W wydaniu postanowienia o oddalenie mojego wniosku uczestniczyli sędziowie: Skrzynecka i Piskozub - mówił w sądzie Bogusław Owoc.

Wniosek Owoca oddalono wówczas argumentując, że w sposób rzekomo nie do końca wyczerpujący uzasadnił go.

- O ile sędzia Skrzynecka mogła nie znać kontekstu sprawy, gdyż opierała się na sfałszowanym protokole, o tyle Tadeusz Piskozub był obecny na posiedzeniu w dniu 28 listopada i podpisując się pod uzasadnieniem, po prostu ze mnie zakpił. Wiedział przecież dobrze,  że przez to, iż rozprawa została zakończona, nie mogłem swojego wniosku uzasadnić. Chyba że na korytarzu, po zamknięciu rozprawy - ironicznie kontynuował Bogusław Owoc.

Następnie Owoc powiedział, że sąd to nie kabaret i że ma prawo do tego, aby takie osoby, jak wyżej wymienieni sędziowie nie rozpatrywali jego spraw.

W dalszej części uzasadniania wczorajszego wniosku o wyłączenie sędziów, Bogusław Owoc wspomniał rozprawę z kwietnia 2013 roku, kiedy to - jego zdaniem - nastąpiło naruszenie jego praw jako obywatela. Podkreślił też, że wczorajsza rozprawa jest ściśle powiązana z kwietniową, ponieważ dotyczy olsztyńskiego Urzędu Skarbowego i Izby Skarbowej.

- Obciążono mnie podatkami bez żadnego umocowania prawnego. Wynika z tego, że "skarbówka" może każdemu naliczyć podatek w dowolnej wysokości tylko po to, aby takiego niepokornego obywatela "usadzić". Mnie nie odliczono podatku VAT, który był zasądzony wyrokiem sądu. Zdaniem tegoż samego sądu, popełniony błąd, jeśli już doszło do rozprawy, nie może być wyeliminowany z obiegu prawnego. To skandal. Takie stanowisko sądu sprawia, że wszystkie dywagacje nie mają najmniejszego sensu - mówił dalej Owoc.

Na koniec Owoc powiedział, że sędzia Skrzynecka jako jeden z argumentów podała, że nie złożył on deklaracji korygującej. Tyle że owa deklaracja nie mogła być wówczas złożona, gdyż sprawa była w toku i było to niedopuszczalne!

- Nie będzie mnie sądził sędzia nie znający prawa podatkowego - podsumował Bogusław Owoc.

Po zakończeniu uzasadnienia Owoc zwrócił się do sądziów z prośbą o odczytanie protokołu. Niestety, jak pisaliśmy na wstępie - pani protokolantka nie była w stanie tego zrobić. Dlatego Owoc zobowiązał się do poniedziałku dostarczyć załącznik do protokołu, czyli swoją wersję wczorajszej rozprawy.

Rozprawa oczywiście została odroczona, a skład sędziowski na pewno ochoczo sam się z niej wyłączy. Bogusław Owoc nie jest bowiem łatwym przeciwnikiem i potrafi walczyć o swoje, pokazując na ewidentne uchybienia instytucji, która ma z założenia być sprawiedliwa i niezawisła.


 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

sf 06/06/2014 07:52
K..., nic mu nie pasuje. Ten zły, ten nie dobry. Już takich było kilku, jak skończyli? Bogusław Owoc vs Angry Birds and the rest of the world...
Do "sf" nie z tego świata 06/06/2014 20:01
Nie cała reszta świata zła, jak wciskasz w swym skrócie myślowym. A że zła jest jeszcze sporo, trzeba je zauważyć i reagować nań. To konieczność obywatelska. Na początek w obronie przed paskudnymi mackami owego zła. Państw w państwie wyhodowało się kilka, prawda?
mądry 05/08/2014 22:02
Konieczność obywatelska to eliminować elementy antyspołeczne. Bogusław Owoc oszukując swoich pracowników - nie płacił należnych im wynagrodzeń, są na to wyroki sądowe - i nie płacąc podatków, jest zajebiście antyspołeczny. Nie wierzcie mu, nie warto.
! 08/06/2014 01:31
"Znieść immunitety wszystkim, znieść progi wyborcze, zbierać nazwiska i fakty nadużyć przestępców w togach, adresy i majątki legalnej mafii, nagłaśniać prawdę o reżimie, przeciwstawiać się propagandzie o demokracji, domagać się sądów dla sędziów, zamiejscowego i realnego nadzoru nad postępowaniami, uszanowania materialnego prawa, potępiania bezpodstawnego skazywania i akceptowania represji, wnosić procesy cywilne przeciwko funkcjonariuszom bezpieki za krzywdy niewinnych, potępiać pseudo PG i RPO, jednoczyć się w solidarność społeczną przeciwko układowi zamkniętemu i państwie w państwie, nie bać się więzień i ZOMO, krzyczeć głośno i zbiorczo o zamordyzmie, niezawisłość skasować, robić zdjęcia agentów i pałaców tchórzy za kamerami, izolować katów od społeczeństwa, nie bać się zbrodni stemplowanych firmówkami, nie bać się kamer i togi Kom-Klux-Klanu, tworzyć federację stowarzyszeń walczących z bezprawiem w prawie, przeciwstawiać się partiom politycznym, nie powielać kolaboracyjnych metod pluralizmu, domagać się referendum człowieczeństwa, wbijać w media i internet prawdę o sędziach i prokuratorach katach, niech idzie to wszystko na świat. Nie bać się podwójnego karania, działającego prawa wstecz, tworzenia ustaw antyspołecznych, tworzenia psychuszek dla niewygodnych, klienteli władzy. Przyjdzie rewolucja i naród się zemści na zbrodniarzach. Nie tacy oni mocni. IPN żołnierzy wyklętych już działa. Będzie lustracja..." http://temidacontrasm.info/nic-sie-nie-zmienilo/ http://temidacontrasm.info/22-posiedzenie-komisji/

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czas na nową kadencję

  Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
  • 16/11/2018 15:34
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

   Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
   • 16/11/2018 11:29
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

    Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 10:46
    • 0
    • S. Antoni Poniatycki

     Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

     Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 08:53
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      I znów nowa organizacja ruchu na ul. Partyzantów

      Nowe rozwiązania zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada). - W obrębie skrzyżowania uczestnicy ruchu jadący... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Chocholi taniec

      Chocholi taniec Dziw nad dziwy niesłychany - Walc z Walczykiem poszli w tany. AntyPiSem zjednoczeni, w tańcu całkiem... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 07:48
      • 2
      • warmiak

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego