Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Bogusław Owoc wyjawia, na czym będzie polegała opcja zerowa w wymiarze sprawiedliwości

 • 21/07/2017 11:12
 • 0

- Przez kilka dni obserwuję dyskusję o tak zwanym wymiarze sprawiedliwości. Nie słyszałem ani jednej rzeczywistej diagnozy tej patologii. Propozycję rządu są dobre w intencjach, ale metoda leczenia błędna, gdyż choroba szczegółowo niezdiagnozowana. Wiedza na ten temat nie może być teoretyczna. Z sytuacją z jaką zetnąłem się przedwczoraj (posiedzenie sądu w sprawie wniosku o ukaranie rodziny Kapelan, przyp. red.), spotykałem się na okrągło przez 21 lat. Można powiedzieć, że to bułka z masłem na śniadanie. Samo poczucie patologii nie wystarczy, trzeba znać mechanizmy - ocenia Bogusław Owoc obecną reformę sądownictwa - na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

W wypowiedzi udzielonej Stanisławowi Olsztynowi, autorowi bloga kuprawdzie.pl Bogusław Owoc przedstawia swój pomysł na uzdrowienie polskiego sądownictwa, które uważa za strukturę przestępczą.

- Opcja zerowa - to jedyny sposób by odciąć sędziów od przeszłości i sprawić, by przestali być cyniczni i bezkarni - uważa Bogusław Owoc.

Bogusław Owoc twierdzi, że opcja zerowa zostanie wprowadzona już niebawem

- Nie jakaś tam reforma, a opcja zerowa - podkreśla. - Wszyscy są pozbawieni urzędów i są rozliczani. Mogę wyjawić podstawowe elementy założenia tej opcji zerowej - dodaje.

Owoc mówi, że powstanie specjalny organ, który będzie się zajmował "rachunkiem krzywd".

- Każdy sędzia, który dopuścił się przestępstwa, będzie płacił z własnej kieszeni zadośćuczynienie. Jak zabraknie, to za każde 20 zł jeden dzień odsiadki. Jeżeli ktoś dopuścił się jednokrotnego przestępstwa - 25 proc. uposażenia w stanie spoczynku.  Jeżeli dwukrotnego - 50 proc. uposażenia. Jeżeli czterokrotnie złamał prawo, żadnego uposażenia nie ma! Nie płaci się mafii za to, że wykonuje swoją działalność! Trzeba w końcu przywrócić normalność - kontynuuje Owoc.

"Dyżurny oskarżony olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwości" uzupełnia, że chodzi o system, a nie o ludzi. Jego zdaniem młodzi sędziowie wychowani w systemie postkomunistycznym są jeszcze bardziej cyniczni i bezkarni niż ci, którzy orzekali w latach 80.

- System ich tak ukształtował, tak ich przekonał do bezkarności, że mogą wszystko - argumentuje Owoc. - 21 lat mi zajęło, żeby wykazać, że to jest struktura przestępcza. I w oparciu o to, że jest to struktura przestępcza, a nie jakichś tam pojedynczych tysiąc przypadków, można przeprowadzić opcję zerową bez zmiany Konstytucji. Żeby wykazać, że to jest struktura przestępcza, trzeba poddać się tej obróbce, jakiej ja się poddałem. Dlaczego jest to struktura przestępcza i na czyje zlecenie zlecenie działa? O tym już niebawem - podsumowuje Bogusław Owoc.

 

Zachęcamy do wysłuchania całości dwóch nagrań, zamieszczonych na blogu kuprawdzie.pl

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Rzecznik Praw Obywatelskich przerywa kampanię kłamstw niemieckiej telewizji ZDF

  Karol Tendera - były więzień niemieckiego obozu końcentracyjnego Auschwitz - wraz z prawnikami ze stowarzyszenia Patria Nostra wciąż... Zobacz więcej »
  • .

  Sto pytań do władz obecnej Warszawy Sergiusza Piaseckiego - wernisaż wystawy w Gietrzwałdzie

  Polski pisarz Sergiusz Piasecki opuścił zdominowaną przez komunistów przy wsparciu Armii Czerwonej ojczyznę w 1946 roku. Tuż przed... Zobacz więcej »
  • 22/08/2017 13:25
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego