Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Boisko i rower. Bo mamy rok wyborczy?

 • 16/05/2018 08:18
 • 0

Dwie długo oczekiwane w naszym mieście inwestycje są coraz bliżej realizacji. Właśnie zostały ogłoszone przetargi na uruchomienie roweru miejskiego oraz budowę nowego boiska na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Przed następnym sezonem stadion powinien zyskać zupełnie nową murawę. Ta ma zostać przygotowana zgodnie z dokumentacją przygotowaną na potrzeby przebudowy stadionu.

Nowa płyta będzie podgrzewana, z systemem zraszaczy - łącznie 19 sztuk - oraz wyposażona w odwodnienie. Dodatkowo wykonawca ma dostarczyć po dwie bramki piłkarskie oraz do rugby. Zakres zadania dotyczy też kupna nowoczesnej kosiarki.

- Przetarg na budowę nowej murawy to nie jedyna dobra informacja - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Został także ogłoszony przetarg na system Olsztyńskiego Roweru Miejskiego! O jego przyszłości zadecydują mieszkańcy i turyści. Dlatego chcemy jak najszybciej uruchomić system, najlepiej z początkiem wakacji.

Pojazdy, jakie mają być używane w naszym mieście nie mogą ważyć więcej niż 20 kg. Każdy z nich będzie mieć co najmniej sześciobiegową tylną piastę, koła o średnicy między 26" a 28". Rowery mają być pomalowane "po olsztyńsku", czyli rama i kierownica – jasny szary, błotniki, korby pedałów oraz osłona łańcucha – ciemny szary zaś obręcze i kosz – limonka.

W skład systemu wejdzie też szereg innych elementów. To strona internetowa, która umożliwi m.in. zarejestrowanie się w systemie. Nie zabraknie także aplikacji mobilnej, dzięki której ma być możliwa lokalizacja rowerów i stacji parkowania, rezerwacja roweru albo wyznaczenia trasy do najbliższego pojazdu.

Podstawowe zamówienie dotyczy setki rowerów, które miałyby być umiejscowione w dziesięciu stacjach. Ich lokalizacje to:

Oczapowskiego/Dybowskiego (Biblioteka Uniwersytecka);
Prosta/Stare Miasto (przy Bibliotece)
okolice Placu Konstytucji 3 Maja (przy węźle przesiadkowym)
Piłsudskiego/Kościuszki
Kapitańska (okolice pętli Plaża Miejska)
Wilczyńskiego/Kanta/Boenigka
Wańkowicza/Orłowicza
Piłsudskiego (okolice Aquasfery)
Plac Roosevelta
Jagiellońska/Limanowskiego/Sybiraków

Otwarcie ofert w sprawie roweru miejskiego zaplanowano na 23 maja. Chętnych na przebudowę płyty boiska mamy natomiast poznać kilka dni później - 29 maja.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Hiszpański portal nie chce przeprosić za polskie obozy

  Niestety, redakcja Playgroundmag.net nie kwapi się do zmiany słów o „polskich obozach koncentracyjnych”, przechodząc w swym... Zobacz więcej »
  • 27/05/2018 10:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Na ratunek lasom

   Akcja opryskiwania lasu z samolotów obejmie osiem nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie... Zobacz więcej »
   • 27/05/2018 09:58
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Zakręt śmierci w Trękusku

   Tym razem na drodze nr 53 zderzyły się trzy samochody osobowe. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.  Przypomnijmy... Zobacz więcej »
   • 27/05/2018 09:30
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego