Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Cios w plecy

 • 14/09/2018 10:57
 • 1

Jest w Jersey City pomnik jakiego nikt nie odważył się w Polsce, nawet w „wolnej” Polsce postawić. A i tam kłuje lewactwo w oczy. Zakneblowany i ze związanymi do tyłu rękoma Żołnierz Polski z wbitym w plecy rosyjskim bagnetem. Tak, to jest makabryczne. Nie jest to jednak makabryczne ze względu na figurę, kompozycję, lecz ze względu na wymowę tego dzieła. Makabryczne jest to co spotkało jego i setki tysięcy Żołnierzy Polskich 17 września 1939 roku.

Z rozkazu Naczelnego Wodza („Sowiety wkroczyły. Nakazuję ogólne wycofanie na Rumunię i Węgry najkrótszymi drogami. Z bolszewikami nie walczyć, chyba w razie natarcia z ich strony lub próby rozbrojenia oddziałów”) Żołnierze Polscy mieli nie podejmować walki z Rosjanami. Polacy zaufali (który raz?) Słowianom(?), zapominając, że to dzicz ze Wschodu. Od rozpoczęcia agresji na Polskę Armia Czerwona dokonała wielu zbrodni wojennych, mordując w bestialski sposób jeńców (przykład: Obrońcy Grodna rozjeżdżani czołgami, 22 500 oficerów zamordowanych strzałem w tył głowy w katowniach sowieckich, których symbolem jest Katyń) i masakrowała ludność cywilną (1 300 000 aresztowanych i wywiezionych w głąb Rosji i do łagrów). Wziętym do niewoli Żołnierzom Polskim sowieci odmawiali statusu jeńców wojennych, gdyż fałszywie twierdzili jakoby „państwo polskie nie istniało”, a zatem wszystkie obowiązujące pakty (cztery) o nieagresji uznali za „nieobowiązujące”. 20 września w Moskwie został podpisany sowiecko-niemiecki protokół wojskowy uzgadniający szczegóły linii demarkacyjnej między wojskami obu agresorów, który przewidywał „wspólne niszczenie polskich oddziałów i band”. Pod przykrywką „uproszczonej formy walki z bandami” (jak byli „bezpaństwowcami”!?) rozstrzeliwano bez sądów polskich oficerów oraz „polskich burżuazyjnych nacjonalistów[?]”.[1]

NKWD dokonywało masowych aresztowań lub egzekucji elit lokalnych według uprzednio przygotowanych przy pomocy lokalnej agentury komunistycznej list proskrypcyjnych. Poduszczona przez sowieckie służby specjalne miejscowa ludność zamieszkująca Zachodnią Białoruś i Ukrainę, by „bronią, kosami, widłami i siekierami biła swoich odwiecznych wrogów – polskich panów”, zorganizowana w bojówki komunistyczne, grupy OUN, złożone po części z uzbrojonych dezerterów z Wojska Polskiego i marginesu społecznego, paląc wsie dokonywała zbrodni na „pańskich” Polakach a i polskim chłopom też nie odpuszczając.

Czy można sobie wyobrazić większą makabryczność?

Agresja sowiecka była konsekwencją paktu Ribbentrop – Mołotow. To wszystko mogło się zdarzyć tylko w ścisłej współpracy z drugim barbarzyńcą, hitlerowskimi Niemcami, którym sowieci wydatnie dopomogli w zwycięstwie nad Polską. W nagrodę za to dostali większą część terytorium Polski. W dniu 22 września sowieci i hitlerowcy urządzili w Brześciu wspólną „paradę zwycięstwa” nad Polską jeszcze walczącą. Sama twierdza brzeska jeszcze się broniła. Walczyła Warszawa i bronił się Hel. Przed Niemcami była jeszcze za dwa tygodnie bitwa pod Kockiem. Gdyby nie sowieci to 250 000 żołnierzy wziętych do sowieckiej niewoli i 80 000 żołnierzy, którzy przedostali się do sąsiednich państw, stanowiących potężną, 330 000 armię (armia „Poznań” liczyła ok.100 000), mogłoby być użyte i skutecznie stawiać opór Niemcom. Gdyby nie niewypowiedziana, ale rzeczywista wojna Rosji Sowieckiej z Polską w 1939 roku II wojna światowa by się nie zdarzyła. Hitler utknąłby w poleskich bagnach, (gdzie były polskie zapasy wojenne) na długie, mokre i zimowe miesiące. Tym bardziej, że zużycie niemieckiego sprzętu wojskowego było tak duże, że wymagało generalnego remontu, a zapasów amunicji Niemcom pozostało na ok. 2 tygodnie walki.

Bolszewicy nie mogli pogodzić się z tym, że Polska zagrodziła im drogę do światowego komunizmu. Całe pokolenia w ZSRR wychowano w poczuciu zawodu i żądzy odwetu. A więc nadarzyła się okazja by pod przykrywką „konieczności obrony ludności ukraińskiej i białoruskiej przed … przyjacielem Hitlerem”[!?] „wkroczyć” do Polski. Nazywali to również „wyzwoleniem”. Tymczasem Wiaczesław Mołotow, podsumowując agresję sowiecką na Polskę stwierdza, że „uderzenie [!] [a jednak – A.G.] Armii Czerwonej razem z Wermachtem doprowadziło do rozbicia państwa polskiego – pokracznego bękarta traktatu wersalskiego”.[2] Bolszewicka fałszywość jest widoczna i teraz w krajach podbitych przez Federację Rosyjską - Czeczenia, Gruzja, Ukraina. Znamy te bolszewickie metody.

Za to wszystko, po drugim (w sumie trzecim, uwzględniając 1920 rok), „udanym wyzwoleniu” w 1945 roku sowieci stawiali i kazali stawiać sobie w Polsce setki pomników, w tym olsztyńskie „szubienice” ku czci i chwale z wyrazami wdzięczności dla Armii Czerwonej. Co z kolei lewactwa nie kłuje w oczy.

Antoni Górski

1. Polska Wielka Księga Historii, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2012]
2. jw.

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Never 14/09/2018 16:39
Zgadzam sie z powyższym felietonem zwłaszcza że w podręcznikach historii w podstawówce jest to samo

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Most w Starych Jabłonkach już gotowy!

  W grudniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace na inwestycji polegającej na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego. W efekcie... Zobacz więcej »
  • 17/10/2018 14:28
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Gorąca debata w Giżycku. Padło mnóstwo niecenzuralnych słów, będzie zadośćuczynienie

   Dziś dowiedzieliśmy się, że krewka kandydatka na radną Giżycka wpłaci datek na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Jest to... Zobacz więcej »
   • 17/10/2018 12:10
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Skandal w Galerii Dobro trwa, a Prezydent Olsztyna nadal milczy

    Otóż w Galerii „Dobro” 3 października br. została otwarta wystawa pod tytułem „Polacy w Europie”. Jak informuje MOK na swojej... Zobacz więcej »
    • 17/10/2018 09:53
    • 0
    • Marianna Hołubowska

     Jarosław Kaczyński: - Klamka zapadła. Kanał powstanie

     W uroczystości symbolicznego wbicia łopaty, która odbyła się w Nowym Świecie koło Kątów Rybackich udział wzięli m. in. ... Zobacz więcej »
     • 17/10/2018 07:58
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Skontrolowali koczowiska przed zimą

      Sprawdzili, ile osób mieszka w altanach, szałasach, bunkrach i czy nie potrzebują pomocy. - Kontrola tych miejsc jeszcze przed okresem... Zobacz więcej »
      • 17/10/2018 07:44
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

       Jedynka z iluminacją

       Jest najstarszą publiczną szkołą średnią w Olsztynie, jednocześnie pierwszą polską szkołą na Warmii i Mazurach. Sam budynek, w... Zobacz więcej »
       • 17/10/2018 07:34
       • 0
       • Express.olsztyn.pl

       Polecane firmy

       Reklama konta firmowego