Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Co zrobiłeś dla olsztyńskiej Starówki w ciągu ostatnich czterech lat?

 • 18/09/2018 10:18
 • 0

W piątek 14 września odbyła się pierwsza debata kandydatów na prezydenta Olsztyna, zorganizowana przez stowarzyszenie Starówka Razem. W debacie udział wzięli Monika Falej, Piotr Grzymowicz, Michał Wypij, Czesław Jerzy Małkowski, Andrzej Maciejewski i Krzysztof Kacprzycki.  Zabrakłojedynie Beaty Bublewicz. Debatę rejestrował Stanisław Olsztyn z bloga kuprawdzie.pl. Pierwsze pytanie skierowane do kandydatów brzmiało: co zrobiłeś dla olsztyńskiej Starówki w ciągu ostatnich czterech lat?

Piotr Grzymowicz:

Na szeroko rozumianą kulturę wydaliśmy z budżetu miasta przeszło milion sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o działalność związaną z przekształceniem przestrzeni publicznej, to w tym czasie przygotowaliśmy projekty, wsparte dotacją unijną, które zmieniły nasze Śródmieście.

To jest przede wszystkim budowa nowego Parku Centralnego, rewitalizacja Parku Podzamcze, uczytelnienie reliktów, budowa plantów, parking na ulicy Warszawskiej.

Czesław Jerzy Małkowski:

Z prawdziwą przyjemnością występuję na Starówce, bo to moje ukochane miejsc. To jest serce miasta, które powinno tętnić cały czas.

Rozpocząłem remont Amfiteatru. Zakończony został fatalnie, z ogrodzeniami, które przypominają bardziej miejsce przychówku zwierząt niż dla ludzi.

Chciałbym żeby Stare Miasto było piękne. Zrobię wszystko żeby Stare Miasto wróciło do życia. Żeby lokali przybywało, nie ubywało. Żeby ludzi ciągle było pełno.

Krzysztof Kacprzycki:

Nawet jeden radny jak się dobrze uprze i uważa, że to co robi dla mieszkańców i dla tego miasta, warte jest tego uporu, to się uda zrobić.

I możemy tutaj mówić o kilku rzeczach drobnych, a może i trochę większych. Po pierwsze: rondela (...)

Michał Wypij:

Robiłem, co mogłem i na ile miałem możliwości w tych sektorach, za które odpowiadałem. Jeżeli mogłem zdobyć dofinansowanie dla Szpitala Klinicznego to ...to zrobiłem.

Stare Miasto to nie są statystyki, to są ludzie. Moim zadaniem jest żeby spowodować, że ludzie wrócą na nasze Stare Miasto…

Andrzej Maciejewski:

Tak się składa, że ja swoje życie w Olsztynie rozpocząłem 30 lat temu. 30 lat temu słyszałem to samo, co słyszę dzisiaj. Toalety... brak. Parkingi... brak. Kwestia elewacji, wyglądu... widzimy. Starówka umiera. Mówimy o tematach dyżurnych.

Zrobiłem wszystko, aby maksymalnie promować jako poseł i zapraszać moich gości z kraju i zagranicy właśnie na Stare Miasto do Olsztyna.

I komentarz Stanisława Olsztyna:

- Oceniając dokonania poszczególnych kandydatów muszę stwierdzić, że najwięcej dla olsztyńskiej Starówki w ciągu ostatnich 4 lat zrobił Piotr Grzymowicz. Ale obecnie urzędującego Prezydenta należy oceniać przede wszystkim poprzez pryzmat tego, co powinien zrobić, a nie zrobił! I tu kontrkandydaci mieli duże pole do popisu Całe wypowiedzi na załączonym filmie - ocenia Stanisław Olsztyn.

Zachęcamy do obejrzenia wspomnianego filmu.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia Strzebielinek

Sztandar ufundowany został przez członków i sympatyków stowarzyszenia, byłych internowanych, różne struktury NSZZ Solidarność i... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 13:01
 • 1
 • Express.olsztyn.pl
 • .

Ustawa dekomunizacyjna nadal obowiązuje!

Komuniści nigdy nie dbali o interes Polski. Celnie zauważył to już w 1946 roku wielki Polski Patriota, Płk. Ignacy Matuszewski... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 11:35
 • 4
 • warmiak

Uwaga! Potrzebna pomoc dla dwóch rodzin z Sętala. Dziś w pożarze straciły one dach nad głową

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale siedem osób, w tym dwójka małych dzieci potrzebują wsparcia! Gmina Dywity zabezpiecza... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 11:06
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego