Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Czesław Jerzy Małkowski zapowiada pozwanie Rzeczpospolitej za artykuł Mariusza Kowalewskiegona temat rzekomej seksafery, a także rozliczenie jej inicjatorów

 • 02/01/2019 06:15
 • 5

W miniony piątek Czesław Jerzy Małkowski został uniewinniony przez olsztyński sąd od dwóch poważnych zarzutów - gwałtu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i gwałcie urzędniczki. Po ogłoszeniu wyroku były prezydent Olsztyna nie skomentował sprawy. Zrobił to w poniedziałek, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej.

Konferencja odbyła się w kancelarii byłego obrońcy C. J. Małkowskiego, Marka Gwaryluka. Piszemy "byłego", bo jakiś czas temu Małkowski zrezygnował z jego usług mówiąc, że nie chce, aby po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego ktoś mu zarzucił, że wybronił go adwokat.

- Nie chcę, by ktokolwiek mówił, że obrońca składa kolejne wnioski, że obrońca mnie obronił. Mnie obroni prawda, nikt więcej - argumentował Czesław Jerzy Małkowski.

Także na poniedziałkowej konferencji prasowej były prezydent powiedział, że jego uniewinnienie "jest ukoronowaniem prawdy" i że w jego sprawie "nigdy nie było dowodów winy".

- Nie musiałem ani kombinować, ani zmyślać, ani dodawać - stwierdził były prezydent.

Na konferencji C. J. Małkowski pojawił się z egzemplarzem Rzeczpospolitej, w której ukazał się artykuł Mariusza Kowalewskiego na temat rzekomej seksafery w olsztyńskim magistracie. To właśnie po tym artykule nastąpiło aresztowanie Małkowskiego, a sam Kowalewski zeznawał jako świadek w tym procesie.

- Nie ma w tym artykule słowa prawdy. I to jest pierwsze, czego będę się domagał - żeby gazeta odpowiedziała za kłamstwa - zapowiedział Czesław Jerzy Małkowski.

C. J. Małkowski pytany o nagie zdjęcia wykonane na tle prezydenckiego gabinetu w ratuszu, czy wulgarne rozmowy nagrane na ratuszowej wieży powiedział, że sfotografowana osoba to nie on, zaś słynna rozmowa z wieży została zrobiona przez jednego z dziennikarzy telewizyjnych.

Małkowski zapowiedział też, że po uprawomocnieniu się wyroku zamierza pozwać "inicjatorów sprawy".

- Zapewniam Państwa, że jest to dzieło kilku osób. Nie mogę ujawniać żadnych szczegółów sprawy. Ta sprawa nie ma podłoża politycznego, a tylko czysto osobiste pewnych osób wobec mnie - wyjaśniał Czesław Jerzy Małkowski. - Kiedy zakończy się proces, wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej - dodał mec. Marek Gawryluk.

C. J. Małkowskiże odniósł się także do kwestii tego, że wyrok uniewinniający w jego sprawie nie zapadł przed jesiennymi wyborami samorządowymi odparł.

- Sąd zrobił wszystko, żeby proces zakończyć jak najszybciej. Nie mogę mieć pretensji o termin wyroku - ocenił były prezydent.

Z kolei jeden ze zwolenników Małkowskiego zapowiedział, że wspólnie z innymi zamierza przeprowadzić inicjatywę referendalną dotyczącą odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza i doprowadzenia do ponownych wyborów.

- Jeśli pan Małkowski zechce to się do nas przyłączy, a jak nie to zrobimy to sami - podsumował Krzysztof Teliczan.

 

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

jurek z nagórek 02/01/2019 15:03
"rzekomej sexafery" ? ; w internecie można znaleźć zdjęcia i nagrania Małkowskiego, które zupełnie nie pozwalają tej afery nazywać "rzekomą"
Express.olsztyn.pl 02/01/2019 15:17
Cytat z konferencji: "C. J. Małkowski pytany o nagie zdjęcia wykonane na tle prezydenckiego gabinetu w ratuszu, czy wulgarne rozmowy nagrane na ratuszowej wieży powiedział, że sfotografowana osoba to nie on, zaś słynna rozmowa z wieży została zrobiona przez jednego z dziennikarzy telewizyjnych".
Leon 02/01/2019 23:32
I wy wierzycie tak na słowo? Co z was za dziennikarze?
jarek z zielonej górki 03/01/2019 08:38
w EO nie ma dziennikarzy, tylko kilku nawiedzonych próbujących pisać
Wojtek 03/01/2019 11:37
Od początku tej afery nie wierzyłem w to, że CJM dopuścił się gwałtu. Zawsze mieszane uczucia budzi we mnie takie zgłaszanie gwałtów po kilku latach. Jednak on sam się przyznał do utrzymywania romansów z podległymi mu pracownicami. Chłop zbyt urodziwy nie jest więc do utrzymywania tych relacji musiał wykorzystywać swoją pozycję zawodową. Czyli po prostu utrzymującym z nim relację paniom wynagradzał to dając im zatrudnienie w ratuszu, podwyżki, awanse itd. Mówiąc krótko za swoje przyjemności płacił z pieniędzy podatników - mieszkańców Olsztyna. Z kolei takie zachowanie w mojej ocenie dyskwalifikuje go moralnie od zajmowania stanowiska prezydenta miasta. Pomijam przy tym kwestię zdjęcia czy też nagranych rozmów telefonicznych. Jednak nie wydaje mi się aby przy całej sprawie ktoś był tak głupi żeby je fałszować co byłoby łatwe do stwierdzenia przez biegłych. A tak na marginesie to te materiały również to kompromitują i dyskwalifikują , jako osobę pełniącą funkcję publiczną. Podsumowując: Nie wierzę żeby CJM był przestępcą, ale dla mnie jego zachowanie dyskwalifikuje to jako osobę pełniącą funkcję publiczne. Ja nie chcę aby był on Prezydentem Olsztyna.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Grzywna dla pracodawcy z Nidzicy za niezgodne z przepisami zatrudnianie cudzoziemców

  W ubiegłym roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie objęli kontrolą 64 cudzoziemców zatrudnionych przez jedną z... Zobacz więcej »
  • 20/01/2019 10:45
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Arcybiskup Józef Górzyński: - Problem człowieka współczesnego to brak powiązania Boga ze sprawiedliwością

   Czcigodny Księże Biskupie Pawle, Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie. W usłyszanych przed chwilą fragmentach Pisma św. mocno... Zobacz więcej »
   • 20/01/2019 10:18
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pamiętajcie o Powstaniu

    Okupiony krwią i cierpieniem zryw narodowy nie daje się do niczego porównać – bo też wcześniej w świecie podobne powstania się... Zobacz więcej »
    • 20/01/2019 08:39
    • 0
    • Paweł Pietkun

     Super Krwawy Księżyc Wilka już w poniedziałek nad ranem

     Księżyc będzie znajdywał się bliżej Ziemi niż zazwyczaj, będzie większy o 30 proc. i o 14 proc. jaśniejszy niż zwykle. Podczas... Zobacz więcej »
     • 19/01/2019 10:33
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     W Elblągu nie lubią szlabanów?

     Może elblążanie wybitnie nie lubią szlabanów i należałoby je pousuwać z przestrzeni miasta? Zanim jednak do tego dojdzie, policja... Zobacz więcej »
     • 19/01/2019 09:20
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego