Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Czy infamia dopadnie kogoś z regionu?

 • 14/01/2018 10:09
 • 0

Wydawać by się mogło, że pojęcia infamia, infamisi to pojęcia odległe, nie mające odniesienia w obecnej rzeczywistości. Nic bardziej mylnego. Społeczny Trybunał Narodowy jest organem, który ma za zadanie wskazywać osoby, które w świetle prawa - nawet komunistycznego - okazały się przestępcami, zdrajcami, nikczemnikami, a wskutek okrągłostołowego przekrętu pozwolono im nadal żyć bez kary, napiętnowania, często w luksusach, a nawet uzyskiwać zgodę na pochówki w miejscach dla zasłużonych.

By odnieść się nieco do rysu historycznego przypomnę, iż infamis był człowiekiem wyrzuconym poza nawias społeczeństwa z powodu na przykład rozbojów, kradzieży, gwałtów i innych czynów haniebnych. Z infamisami zabronione były kontakty, nie wolno było im udzielać schronienia i pomocy.

Logicznym posunięciem z powodu ewidentnych błędów różnych urzędów po 1945 roku... ba! Powiedzmy wprost - świadomym rozciągnięciem parasola ochronnego nad wszelkiej maści bandytami w białych rękawiczkach - było powołanie Społecznego Trybunału Narodowego. Obecnie jnfamisa najkrócej można zdefiniować jako jednostkę, która z pełną świadomością i premedytacją występuje przeciw Ojczyżnie jako dobru wspólnemu - także współczesnych Targowiczan - wiszących na klamkach w Brukseli, wprowadzających bałagan pojęciowy i moralny wykorzystując tak zwaną ulicę i zagranicę.

Czekałem cierpliwie z tym artykułem od 13 grudnia 2017 r., gdy ogłoszono infamisami Wojciecha Jaruzelskiego, prokuratora Wacława Langego i funkcjonariusza UB, Jerzego Stachowicza z Krakowa. Chciałem nabrać pewnego dystansu czasowego i przemyśleć biografie poprzednio ogłoszonych infamisów - Bolesława Bieruta i Władysława Gomułki, z żyjących - prokuratora Zbigniewa Domino i sędziego Stefana Michnika. Wszystkim wymienionym dotychczas infamisom zarzucono aresztowania, więzienie w nieludzkich warunkach, znęcania się fizyczne i psychiczne, organizowanie obław, dręczenie rodzin aresztowanych, tortury w śledztwach, niesłuszne stawianie zarzutów przed PRL-owskimi sądami, wykonywanie skrytobójczych wyroków i chowanie ciał w nieznanych miejscach, tuszowanie zbrodni i ich zaprzeczanie. Wskutek zbrodniczych działań straciliśmy tysiące obywateli polskich, w tym dzielnych żołnierzy i działaczy niepodległościowych.

Tak więc Społeczny Trybunał Narodowy może w każdej chwili dotrzeć do sprawców komunistycznych zbrodni z szeregów UB, SB, KBW, ZOMO, Głównego Zarządu Informacji, współpracowników i donosicieli aparatu przymusu, sprawców masakr w Poznaniu, na Wybrzeżu i stanu wojennego.

Nie mogą spać spokojnie prokuratorzy i sędziowie, którzy sprzeniewierzyli się autorytetowi togi sędziowskiej.

Ja ze swej strony chciałbym wierzyć, ale nie jest to takie łatwe, że Warmia i Mazury pozostanie miejscem wolnym od infamisów. Czy tak się stanie? Czas pokaże!

Oceń
Autor: S. Antoni Poniatycki

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Super Krwawy Księżyc Wilka już w poniedziałek nad ranem

  Księżyc będzie znajdywał się bliżej Ziemi niż zazwyczaj, będzie większy o 30 proc. i o 14 proc. jaśniejszy niż zwykle. Podczas... Zobacz więcej »
  • 19/01/2019 10:33
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  W Elblągu nie lubią szlabanów?

  Może elblążanie wybitnie nie lubią szlabanów i należałoby je pousuwać z przestrzeni miasta? Zanim jednak do tego dojdzie, policja... Zobacz więcej »
  • 19/01/2019 09:20
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Otwarcie kolejnego odcinka obwodnicy Olsztyna

  Obecnie trwają odbiory odcinka przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jeśli wszystko będzie w porządku, kierowcy po raz... Zobacz więcej »
  • 19/01/2019 08:35
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego