Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Czy Stomil jest spisany na straty? Kłopoty olsztyńskiego klubu

 • 13/09/2018 13:50
 • 0

Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami Maciej Radkiewicz - prezes olsztyńskiego Stomilu  poinformował, że klub jest zadłużony na ponad 1,5 mln złotych wobec dostawców, urzędów oraz  piłkarzy. Jego zdaniem istnieje realne zagrożenie, że Stomil może nie dokończyć rundy jesiennej i wycofać się z rozgrywek 1 ligi, w których obecnie zajmuje 15 miejsce.

Wobec obecnych i byłych zawodników zadłużenie klubu wynosi prawie 450 tysięcy złotych.

Sprawa ta jest szeroko komentowana w mediach społecznościowyuch. Wygląda na to, że los Stomilu i w ogóle olsztyńskiej piłki nożnej będzie jednym z elementów kampanii wyborczej. Wszak głos kibiców to cenny głos.

Do sprawy odniósł się też na swoim profilu na facebooku obecny prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, ubiegający się jak wiadomo o reelekcję. Grzymowicz stwierdził, że o rzeczywistej sytuacji spółki Stomil będzie można powiedzieć więcej po audycie, już zleconym, pokazującym faktyczny stan finansów klubu.

- Stomil nie jest wyjątkiem, bo i inne drużyny piłkarskie w kraju są w podobnej sytuacji, a jego problemy finansowe w porównaniu z innymi klubami nie są największe. Można postawić pytanie, czy miasto, wnosząc w ostatnim czasie do Stomilu S.A. dwumilionowy kapitał i wykładając ponad dziesięć milionów złotych na oświetlenie i nową murawę, powinno być największym udziałowcem utrzymującym klub, zwłaszcza że działalność zawodowego klubu piłkarskiego nie jest zadaniem własnym samorządu miejskiego? Szkolenie dzieci i młodzieży- owszem tak, i o tym staramy się zawsze pamiętać. Jednak tworząc spółkę akcyjną daliśmy klubowi przysłowiową wędkę - i to zarząd musi się skupić na "łowieniu ryb""! - czytamy we wpisie Piotra Grzymowicza.

Prezydent kilka zdań poświęcił też poprzedniemu zarządowi Stomilu.

- Dwa miesiące temu oceniliśmy, że poprzedni zarząd wyczerpał możliwości sprawnego zarządzania klubem oraz pozyskiwania środków na jego utrzymanie i dlatego nie przedłużyliśmy mu umowy na kolejną kadencję oraz wybraliśmy nowe władze spółki. Otrzymaliśmy też zapewnienie, że sytuacji spółki jest znana, a konieczność poszukiwania inwestorów i sponsorów oczywista. Dlatego wierzę, że działania nowego prezesa do tego doprowadzą i będziemy mogli mówić o zmianie jakościowej w funkcjonowaniu klubu.

Spółka "Stomil" jest po ocenie bilansu za ubiegły rok, łącznie z oceną biegłego rewidenta. Jeżeli audyt wykaże jakieś rażące nieprawidłowości w jej pracy, to będą one skutkowały wszelkimi konsekwencjami prawnymi, wynikającymi z Kodeksu spółek handlowych - zagroził Grzymowicz.

Nas zainteresował komentarz jednego z internautów, który opublikował link do artykułu z jednego z popularnych piłkarskich portali, zatytułowany "W Stomilu co roku to samo..."

Jaki więc los czeka Stomil?

Czekamy na sugestie czytelników.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

  Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 10:29
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

  Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
  • 22/09/2018 08:40
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego