Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Czy świat jest czarno-biały?

 • 24/03/2018 10:35

Wczoraj kobiety wyszły na ulicę. Zarówno te białe jak i czarne. Jedne były przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, drugie za. Tylko że świat nie jest czarno-biały, a życie z reguły mieni się w odcieniach szarości.

Ubrane na czarno kobiety opanowały także starówkę w Olsztynie. Były za tym, aby kobieta miała wybór, czy urodzić czy nie. Z tym, że taki wybór już mają choćby mając możliwość stosowania środków antykoncepcyjnych. Czy zastanowiły się jednocześnie nad tym, że pozostawiając wybór matce czy ma dokonać aborcji, odbiera ten wybór nienarodzonemu dziecku? Czy to jest prawdziwa wolność? Niepełnosprawnych nikt w łonie matki nie pyta czy chcą się urodzić, co ciekawe, wszystkie takie osoby już w dorosłym życiu nie popierają aborcji. Wszyscy stawiają nade wszystko możliwość życia. Dlatego wiele takich osób m.in. z zespołem Downa wolało uczestniczyć w białym marszu. Czy „czarne” kobiety powiedziały kiedykolwiek jakiemuś dziecku na wózku inwalidzkim w twarz, że wolałyby, aby się ono nie urodziło? Czy wolą krzyczeć często wulgarnymi transparentami, że aborcja to nie zabijanie, a dawanie wyboru? No właśnie komu? Bo nie dzieciom.

Oczywiście nic w przyrodzie nie jest czarno-białe i w chwili zagrożenia życia matki, w przypadku gdy np. ciąża jest pozamaciczna, nie ma co dyskutować, skoro zarodek i tak nie ma szans na przeżycie poza macicą. Ale już w przypadku, gdy para dowiaduje się, że urodzi im się dziecko z zespołem Downa, dyskusja jest jak najbardziej wskazana. Bo niby czemu takie dziecko ma się nigdy nie urodzić? Czy ktoś spytał ludzi obarczonych tą chorobą czy, jeśli mieliby wybór, woleliby się nie narodzić? Myślę, że jest to pytanie retoryczne…

Drugi przykład tego, gdzie zaczyna, a gdzie kończy wolność wyboru. Para spodziewa się dziecka. Kobieta jednak go nie chce, za to ojciec chce. Chce się nim zająć tuż po porodzie, przejąć nad nim opiekę. Matka jednak mówi, że to jej ciało i jej wybór. Gdzie w takim razie podziała się wolność wyboru mężczyzny? Czy dziecko należy tylko do matki czy do obojga rodziców?

Czy kobiety, które ubrane na czarno, wyszły wczoraj na ulicę, do końca wiedziały po co tam się znalazły i przeciwko czemu protestują? Patrząc na wiele transparentów wydaje się, że nie protestowały przeciwko zaostrzeniu ustawy, a raczej były za dozwalaniem aborcji w każdym przypadku, zawsze gdy kobieta chce usunąć ciążę, podpierając się właśnie ową wolnością wyboru.

Oprócz wątku życia i śmierci, jak to w życiu bywa, pojawił się wątek także ściśle polityczny i to na naszym olsztyńskim podwórku. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewicz przed 1 marca zarzekał się, że nie chce mieszać się w politykę oraz mieszać swej działalności w jakiekolwiek rozgrywki polityczne. Wszakże kultura powinna być wolna od polityczności. Dlatego też odmówił udostępnienia sceny staromiejskiej organizatorom marszu Żołnierzy Wyklętych.  Czy marsz miał wydźwięk polityczny? Obchody tego dnia odbywały się niemal we wszystkich miastach w Polsce i uczestniczyli w nich przedstawiciele różnych opcji...

Czy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony zaledwie kilka lat temu, ma coś wspólnego z polityką? Widocznie według Mariusza Sieniewicza bardzo dużo. Co ciekawe, wydźwięku politycznego, według niego, nie miał wczorajszy czarny marsz. Bo na to wydarzenie, dyrektor nie miał obaw, aby udostępnić staromiejską scenę. Czy tutaj polityka nie grała żadnej roli? Czy protesty w pewien sposób nie były uderzeniem w partię rządzącą, której to politycy zdecydowali, że projekt w tej sprawie trafi pod obrady Sejmu?

Oceń
Autor: kng

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego