Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dachowanie dwóch aut - kierowcy już stracili prawa jazdy

 • 01/02/2018 15:34
 • 0

Czasami poranki bywają trudne dla kierowców - i to z ich własnej winy. Przekonały się o tym dwie osoby, które rażąco naruszyły przepisy ruchu drogowego, powodując wypadek na krajowej "51" oraz kolizję na ul. Tuwima w Olsztynie. Groźnie wyglądająca kolizja, pomimo dachowania pojazdu, na szczęście skończyła się niewielkimi otarciami u kierującej i pasażera. Tego szczęścia nie miała kobieta, która doznała poważniejszych obrażeń, siedząc na fotelu pasażera terenowego auta, które również dachowało.

Wczoraj rano tuż po godz. 7:00 na drodze krajowej 51 w okolicy Stawigudy 33-letni mężczyzna, jadąc terenowym mitshubishi, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, stracił panowanie nad samochodem, uderzył w barierę energochłonną, a następnie dachował. Mężczyzna przewoził na fotelu pasażera 57-letnią kobietę. Obydwoje trafili do szpitala. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego pasażerka  będzie wymagała leczenia powyżej 7 dni. 33-latek już utracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła lekki lub średni uszczerbek na zdrowiu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego poranka tylko kilkadziesiąt minut później i kilkanaście kilometrów dalej, na terenie Olsztyna, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 21-letnia studentka, jadąc skodą ulicą Tuwima, podczas zmiany pasa ruchu straciła kontrolę nad autem, przebiła się przez barierki dzielące jezdnię i wywróciła pojazd na dach. W samochodzie znajdowała się jeszcze jedna osoba. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami studentka przyznała się, że miała na liczniku około 90 km/h, ponieważ spieszyła się na egzamin. Młoda kierująca już utraciła prawo jazdy. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci nie ukarali kobiety mandatem, lecz skierowali sprawę do sądu.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zaniedbań w Stomilu

  Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawozdaniach finansowych sportowej... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 16:26
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Obwodnica Olsztyna na finiszu. Zobacz galerię!

  Z powodu przerwy zimowej na budowie, roboty na obwodnicy Olsztyna są okrojone, nie wszystkie prace w niskich temperaturach można... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 13:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego