Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

[email protected], dokąd zmierzasz?

 • 20/05/2018 09:33
 • 5

W komentarzu do artykułu [email protected] z dn. 19,05.2018 r.: <A. Górski: „[email protected]” powiela kłamstwo, że autorem „szubienic” jest Dunikowski”. Odpowiedź A.Sochy> ustosunkowałem się do odpowiedzi Pana Sochy. Nie wiem, czy zapoznał się z nim, więc zamieszczam go w rozszerzonej formie jeszcze raz na szerszych łamach.

Szanowny Panie Adamie Socha.

Nie kwestionuję przytoczonych przez Pana cytatów. Ale czy z tego wynika prawda? Bo przecież nie można powiedzieć: półprawda, czy częściowa prawda, prawda jednego czy drugiego. Prawda jest jedna, niepodzielna. Czy dochowano wierności umowy z Dunikowskim ze strony ówczesnego Ministerstwa Kultury i Sztuki? Czy wypłata wynagrodzenia może świadczyć o wykonaniu faktycznych usług? Vide dzisiejsze (dzisiaj wychodzą na światło dzienne) wynagrodzenia pracowników warszawskiego ratusza przydzielone przez aferzystkę Gronkiewicz –Waltz. Jak ognia unika Pan cytatu z opracowania dr hab. Ryszarda Tomkiewicza: „Prawa do ostatecznych decyzji o kształcie artystycznym pomnika nie miał zagwarantowanych ani Dunikowski, ani też olsztyński Komitet Budowy Pomnika. Wyglądem monumentu żywo interesowali się przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Sztuki, zwani w dokumentach Komisją Ministerialną”. I to jest kluczowa informacja tycząca autorstwa pomnika.

Panie Adamie Socha.
W swojej manipulacji, bo oparł się  Pan na wybranych cytatach (wygodnych do udowodnienia „swojej” prawdy) pogubił się Pan sromotnie. „Podłożył się” Pan jak dziecko następującymi cytatami: „Terminy te były ciągle przesuwane, gdyż ministerstwo kultury i sztuki ciągle wprowadzało do projektu poprawki.” „Komisja proponowała różne poprawki.”

Szanowny Panie.
Czy „wybitnemu artyście” potrzebne są poprawki podpowiadane przez jakąś „Komisję”? Albo to jest dzieło artysty, albo z czyimiś poprawkami nie jest. Koniec kropka!

Do manipulacji należy również nie  zamieszczenie dalszej części mojego artykułu, tej o „gwiazdkach Grzymowicza”. Czy [email protected] zabrakło odwagi by obnażać kuriozalne pomysły prezydenta Grzymowicza? Kogo [email protected] się boi? A może: komu służy?

Myślałem, że stać Pana na lepszą argumentację. Pana koronnym argumentem jest przytoczony cytat Pana dr Tomkiewicza: „Dziś niemal każdy mieszkaniec Olsztyna, który chociaż trochę interesuje się przeszłością miasta, wie że projektantem i wykonawcą stojącego do dziś pomnika był znany rzeźbiarz Xavery [Xawery–A.G.] Dunikowski”. No fakt! Niezaprzeczalny! A dlaczego „każdy mieszkaniec Olsztyna … wie że projektantem i wykonawcą … pomnika był Dunikowski”? Bo [email protected] tak mówi! A dlaczego [email protected] tak „mówi”? Bo „każdy mieszkaniec wie… I tak można w kółko.

Więcej analitycznego myślenia Panie Adamie. Pozdrawiam.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Antoni Górski 20/05/2018 09:39
Jeśli chodzi o "wybitnego artystę" to warto dodać jeszcze jeden cytat z Dr Tomkiewicza: "Dunikowski przyjaźnił się z Moczarem [sowietem, agentem GRU - A.G.] także po jego wyjeździe z Olsztyna, jak również darzył sympatią ówczesnego prezydenta Olsztyna [Browińskiego, działacza komunistycznego - A.G.]". - Komunikaty Mazursko-Warmińskie, 1998, nr 3(221), Ryszard Tomkiewicz, Kulisy powstania w Olsztynie Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej, str. 415
ciekawostka 20/05/2018 09:47
Nic za darmo. Polska zapłaci za użytkowanie działki w Jersey City. Polska zapłaci niemal pół miliona złotych za możliwość użytkowania działki, na której stoi pomnik katyński – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. – Dzięki porozumieniu działka warta wiele milionów dolarów będzie na 99 lat przekazana we władanie polskiego konsulatu –przekonywał Dworczyk w Telewizji Polskiej. Polska ma zapłacić za działkę od 400 do 450 tys. złotych. Dworczyk dodał, że premier Morawiecki zdecydował o rewitalizacji terenu wokół monumentu. Sam pomnik ma zostać przesunięty z obecnego miejsca o około 50 metrów. https://dorzeczy.pl/kraj/64740/Polska-zaplaci-za-uzytkowanie-dzialki-w-Jersey-City-Wiadomo-juz-ile.html
MP 20/05/2018 18:23
Panowie Górski i Socha zajmujecie się,, pierdołami'' roztrząsacie sprawy które dla mieszkańców Olsztyna nie przyniosą miejsc pracy ,rozwoju Olsztyna.Panowie dlaczego nie zajmiecie się władzami,samorządowcami Olsztyna którzy by tylko wszystko sprzedawali ,prywatyzowali a przecież jest to majątek nas wszystkich.
Jan 21/05/2018 03:49
Nadużyciem przez Autora jest wykorzystanie jako ilustracji okładki miesięcznika "Debaty". Portal Debata a miesięcznik "Debata" to jednak dwie odmienne jednostki redagowane przez różne osoby. Więc proszę nie ilustrować okładką miesięcznika "Debaty", polemik z artykułami, które ukazują się na portalu "Debaty". Red. nacz. miesiecznika "Debata" Jan Rosłan
Antoni Górski 21/05/2018 14:39
Jan, nie podszywaj się pod inną osobę, bo można cię zidentyfikować.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

13 grudnia zapal Światło Wolności

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do postawienia 13 grudnia w oknach domów, mieszkań oraz urzędów światełek dla upamiętnienia 37... Zobacz więcej »
 • 11/12/2018 08:22
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Nietrzeźwy i poszukiwany jechał rowerem. Z odsieczą przyszło dwóch kolegów - jeden również nietrzeźwy, a drugi poszukiwany

  W minioną niedzielę w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego zauważyli w Stawigudzie rowerzystę poruszającego się... Zobacz więcej »
  • 11/12/2018 07:44
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Wchodzą w życie lokalne standardy urbanistyczne

   Specustawa umożliwia realizowanie inwestycji mieszkaniowych w oderwaniu od planów miejscowych. Przyjęte w niej zapisy określają w... Zobacz więcej »
   • 11/12/2018 06:44
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Brałeś pożyczkę w parabanku Profi Credit? Przeczytaj refleksje na tle orzeczenia TSUE

    Z grudniowego raportu Rzecznika Finansowego wynika, że proceder omijania prawa przez parabanki kwitnie do dziś. Tysiące ludzi... Zobacz więcej »
    • 11/12/2018 06:22
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Prywatny folwark w Urzędzie Wojewódzkim

     Nie jest tajemnicą, iż od wielu lat pewna grupa Zjednoczonej Prawicy w Olsztynie okopała się szczelnie w towarzystwie wzajemnej... Zobacz więcej »
     • 11/12/2018 06:11
     • 0
     • Aleksandra Greune

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego