Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Diabeł w skórze kobiety

 • 23/10/2012 10:07
 • 11

Joanna Kos-Krauze (40 l.), pochodząca z Olsztyna reżyser i scenarzystka, czwarta żona wybitnego polskiego reżysera Krzysztofa Krauze (59 l.) („Plac Zbawiciela”), nie ma dobrej opinii wśród starych znajomych.

Sama Kos-Krauze nie ukrywa, że ma trudny charakter, przyznaje w wywiadach, że jest osobą bardzo ekspresyjną i kłótliwą, jednak jej znajomi twierdzą, że to zbyt mało powiedziane! – Już w czasach liceum wszyscy mówili, że bardzo się wywyższa, głównie to w jej zachowaniu rzucało się w oczy – mówi w rozmowie z Expressem Olsztyn jej znajoma z czasów liceum.

Według niej Kos-Krauze (wtedy Susek) w szkole wyróżniała się nie tylko inteligencją, ale i wybujałymi ambicjami: – Wszyscy wiedzieliśmy, że Aśka coś w życiu osiągnie, dla sukcesu zrobiłaby wszystko – twierdzi kolejna koleżanka ze szkolnej ławki. Aby postawić siebie w lepszym świetle kłamała, a jeśli coś nie szło po jej myśli, bywała agresywna. Ona zrobiłaby wszystko, żeby nie mówiono o niej źle! – Kiedyś pobiła naszą wspólną koleżankę, bo postawiła ją w złym świetle, polała się krew! – mówi koleżanka. Prawdziwym ciosem dla Joanny była niezdana matura z języka polskiego. Oczywiście ambitna dziewczyna twierdziła, że to wina nauczycieli. Co ciekawe, pomimo porażki na maturze z polskiego, po liceum studiowała polonistykę. W końcu udało jej się wyrwać z Olsztyna.

Podczas studiów poznała Mateusza Kosa (40 l.), który pochodzi z bardzo szanowanej żydowskiej rodziny. Jego matką była Ninel Kameraz-Kos, znana w świecie sztuki artystka-malarka. – Gdyby Aśka miała wybierać pomiędzy prawdziwą miłością, a taką, która dałaby jej pozycję, z pewnością wybrałaby to drugie – mówi koleżanka. Po ślubie z Mateuszem zmieniła nazwisko na Kameraz- Kos, po matce męża. Dobre nazwisko pozwoliło jej zaistnieć i realizować marzenia o sławie. Przynależąc do elity, z dobrym nazwiskiem, nie była już zwykłą, anonimową dziewczyną z małego miasta. Być może niezauważyła nawet jak dążąc do celu, raniła uczucia innych osób. Niestety, Joanna nie znalazła czasu żeby z nami porozmawiać i skomentować tej sprawy. Być może nie chce wracać do wspomnień z lat młodości.

Teraz jest żoną znanego i cenionego reżysera, i według niektórych, tylko dzięki jego pomocy utrzymuje się w elicie. Teraz, aby o niej nie zapomniano co jakiś czas pojawia się w telewizjach śniadaniowych i programach telewizyjnych. Według jej znajomej tam zakłada maskę innej osoby. Co jak co, ale Krauze potrafi udawać! Obecnie przygotowuje swój nowy film ,,Papusza’’. Część zdjęć powstała w Ornecie. Według naszych źródeł, Kos-Krauze nie odwiedziła wtedy Olsztyna, bo nie ma tu do kogo wracać.

Oceń
Autor: aka

KOMENTARZE

Ea 23/10/2012 13:27
Aśka i jej czerwone oczy. Diabeł!
greg 23/10/2012 19:18
ale sensacja
zuza 23/10/2012 17:51
Jej matka jest taka sama
Monika 23/10/2012 21:23
Uwielbiam w gazetach tak zwanych "starych znajomych", "tajemniczych informatorów", "bliskich przyjaciół", czy "jedne z lepszych koleżanek". Słowa - klucze, mające uwiarygodnić steki bzdur.
Monika 23/10/2012 21:25
Co nie zmienia faktu, że nieźle jej Pani pojechała. I należało się. Wiem, bo moja mama zna jej ciotkę i mówi, że to sama prawda.
Edek 23/10/2012 21:28
Ale tym razem to prawda! Znałem susek i wiem...
muszka 24/10/2012 19:58
Ale bedzie draka jak aśka poda was do sądu! ona nie odpuści- taki typ... kazdy kto ja znal moze potwierdzic ze to prawda ale gwarantuje ze NIKT nie zezna przed sadem . tyle w temacie
Os 25/10/2012 07:31
a ty myślisz ze ona nic tylko czyta ten bzdurny szmatlawiec... smiech na sali
Beata 16/05/2013 15:56
Bardzo cenię tą kobietę! za ambicję, ciekawą osobowość i za to co realizuje! razem robią dobre filmy! mają ciekawe pomysły! fajna babka!
max 04/02/2014 23:50
No tak, szukajcie sensacji, szukacie... Akurat w Olsztynie odbyło się sporo przygotowań do filmu, więc niepotrzebne to ostatnie zdanie. Kto pamięta Aśkę z liceum, ten wie, że obie z Majką były świetnymi kumpelami. Tak czy inaczej, fajnie zobaczyć zdjęcie z tamtych czasów. Pozdrawiam Cię Asia i życzę sukcesów.
ewa_ityle 10/04/2015 16:17
niezrownowazona alkohliczka. zobaczymy jak sobie teraz poradzi

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

   Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
   • 16/01/2019 13:26
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

    My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

     Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

     Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 11:41
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

     - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:52
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

      Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
      • 16/01/2019 09:21
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego