Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dla rodziców w szczególności

  • 08/10/2015 14:25

Obecnie wielu rodziców zastanawia się jak wychowywać swoje dzieci. Porozumienie bez przemocy jest w tym bardzo pomocne.

Powielać schematy swoich rodziców? Nie, przecież nie chcemy bić swoich dzieci ani na nie krzyczeć. Chociaż to ostatnie zdarza się pewnie u niektórych dosyć często. Ale nie czujemy się z tym komfortowo.

A gdyby pozwolić dziecku robić to, na co ma ochotę? Niech sam poznaje świat, to się go szybciej nauczy. Są tacy, którzy wyznają taką ideę. Ale w ten sposób bardzo łatwo jest zniszczyć dziecko. Nie będzie się czuło ono bezpiecznie, a poza tym będzie to tak zwane "wychowanie bezstresowe", chociaż stresu będzie przy tym bardzo dużo.

Co więc robić? Jak wychowywać dziecko, żeby było jak najbardziej kompetentne, pewne siebie, żeby wiedziało, czego chce? Bardzo dużą wartość daje poznanie siebie i swoich potrzeb czyli tego, o co nam tak naprawdę chodzi, czego konkretnie w życiu chcemy. Jak już do tego dojdziemy, to zajmujemy się tą swoją potrzebą. Zajmijmy się też relacją dorosłych, rodziców. Czemu jest to takie ważne? Jest to ważne w kontekście dziecka, które jest zależne od tej relacji. Dzieci nie uczą się poprzez to, co im mówimy, ale poprzez to, co widzą. A obserwują nas cały czas.

Oceń
Autor: nvc

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Polecane firmy

Reklama konta firmowego