Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dlaczego większość olsztyńskich radnych boi się odpowiedzieć na pytanie odnośnie wykształcenia? Kontynuacja tematu i czarna lista radnych

 • 24/05/2017 13:19
 • 0

Krzysztof Kacprzycki, Monika Rogińska-Stanulewicz, Zbigniew Dąbkowski, Agnieszka Jabłońska, Nelly Antosz, Halina Ciunel oraz Krystyna Flis - oto olsztyńscy radni, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o to, aby podzielili się z mieszkańcami Olsztyna - przyszłymi wyborcami informacjami o swoim wykształceniu, ukończonej szkole i temacie pracy magisterskiej - jeśli dotyczy. Wczoraj do listy dołączył kolejny radny - Robert Szewczyk z PO.

Robert Szewczyk posiada wykształcenie wyższe i tytuł magistra administracji. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UWM, kierunek administracja. Tytuł mojej pracy magisterskiej to "System ulg i zwolnień w podatkach i opłatach lokalnych".

- Obecnie pracuję jako zastępca dyrektora departamentu kultury i edukacji w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego. Wcześniej przez 8 lat byłem zastępcą dyrektora gabinetu marszałka, a także koordynatorem zespołu d/s polityki informacyjnej w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego. Rozpoczynałem pracę w administracji od stażu w 2004 r. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie, a następnie pracę w zespole obsługi funduszy europejskich w urzędzie wojewódzkim - mówi Robert Szewczyk.

Co skłoniło Roberta Szewczyka do zostania radnym?

- Lubię i potrafię pracować z ludźmi, nie boję się angażować w rozwiązywanie problemów mieszkańców. Już w czasie liceum, a następnie podczas studiów pracowałem w organizacjach pozarządowych i społecznych. Byłem także członkiem rady osiedla Gutkowo, jestem absolwentem Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Te doświadczenia i nabyte umiejętności umożliwiły mi skuteczne staranie się w 2010 roku o uzyskanie mandatu radnego Olsztyna i kontynuowanie pracy na rzecz mojego miasta - odpowiada radny Szewczyk.

 

Nas martwi i niepokoi, że nie dostaliśmy ani jednej odpowiedzi z klubu radnych PiS. Czy aż tak pewni są - po sukcesie wyborów prezydenckich i parlamentarnych - wygranej w wyborach samorządowych?

A kto konkretnie nie raczył zaszczycić nas odpowiedziami na zadane pytania? Otóż są to:

Klub Radnych PiS: Grzegorz Smoliński, Jarosław Babalski, Maciej Tobiszewski, Dariusz Rudnik, Leszek Araszkiewicz, Ewa Piotrowska oraz Elżbieta Wirska.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej: Jan Tandyrak, Ewa Zakrzewska, Łukasz Łukaszewski oraz Joanna Misiewicz.

Klub Radnych Ponad Podziałami: Mirosław Gornowicz, Marian Zdunek.

Klub Radnych Demokratyczny Olsztyn: Czesław Jerzy Małkowski.

Oprócz nich odpowiedzi nie udzieliła radna Maja Antosik z PSL oraz radny Tomasz Głażewski z Nowoczesnej.

 

Zapamiętajmy te nazwiska! A pytania o wykształcenie "idą" do szefów partii - na przykład na ul. Nowogrodzką w Warszawie - jeśli do końca miesiąca nie otrzymamy odpowiedzi. Może tam uda się zdyscyplinować naszych radnych i przekazać, że w ten sposób nie traktuje się swoich wyborców, zaś na pytania dziennikarza wypada odpowiedzieć, tym bardziej że nie ma w nich nic podchwytliwego...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Potrącił dziecko i uciekł!

  Do potrącenia chłopca doszło wczoraj w okolicach skrzyżowania ulicy Mławskiej z Wiejską w Lidzbarku Warmińskim, kilka minut po... Zobacz więcej »
  • 24/06/2017 10:59
  • 0
  • kng

  Uwaga na zamknięty fragment drogi!

  W najbliższy poniedziałek Budimex - wykonawca budowy części obwodnicy Olsztyna planuje zmiany w organizacji ruchu na drodze DP 1374N... Zobacz więcej »
  • 24/06/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Dwa tysiące sztuk dopalaczy! Kolejna próba walki z tymi narkotykami

  Wczoraj po południu policjanci wraz z prokuratorem i pracownikami sanepidu ponownie zrobili nalot na słynny już sklep z... Zobacz więcej »
  • 24/06/2017 10:41
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Kolejny odcinek siódemki otwarty!

   W ramach inwestycji powstało ok. 22,7 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S7. Wybudowane zostały drogi serwisowe, obiekty inżynierskie... Zobacz więcej »
   • 24/06/2017 10:04
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Uwaga kierowcy. Zmiany na olsztyńskich ulicach!

   Zmiany działania sygnalizacji będą wprowadzane etapami, w weekendy, począwszy od 1 lipca do 13 sierpnia. Celem tych działań jest... Zobacz więcej »
   • 24/06/2017 09:48
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego