Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dlaczego większość olsztyńskich radnych boi się odpowiedzieć na pytanie odnośnie wykształcenia? Kontynuacja tematu i czarna lista radnych

 • 24/05/2017 13:19
 • 0

Krzysztof Kacprzycki, Monika Rogińska-Stanulewicz, Zbigniew Dąbkowski, Agnieszka Jabłońska, Nelly Antosz, Halina Ciunel oraz Krystyna Flis - oto olsztyńscy radni, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o to, aby podzielili się z mieszkańcami Olsztyna - przyszłymi wyborcami informacjami o swoim wykształceniu, ukończonej szkole i temacie pracy magisterskiej - jeśli dotyczy. Wczoraj do listy dołączył kolejny radny - Robert Szewczyk z PO.

Robert Szewczyk posiada wykształcenie wyższe i tytuł magistra administracji. Ukończył Wydział Prawa i Administracji UWM, kierunek administracja. Tytuł mojej pracy magisterskiej to "System ulg i zwolnień w podatkach i opłatach lokalnych".

- Obecnie pracuję jako zastępca dyrektora departamentu kultury i edukacji w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego. Wcześniej przez 8 lat byłem zastępcą dyrektora gabinetu marszałka, a także koordynatorem zespołu d/s polityki informacyjnej w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego. Rozpoczynałem pracę w administracji od stażu w 2004 r. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie, a następnie pracę w zespole obsługi funduszy europejskich w urzędzie wojewódzkim - mówi Robert Szewczyk.

Co skłoniło Roberta Szewczyka do zostania radnym?

- Lubię i potrafię pracować z ludźmi, nie boję się angażować w rozwiązywanie problemów mieszkańców. Już w czasie liceum, a następnie podczas studiów pracowałem w organizacjach pozarządowych i społecznych. Byłem także członkiem rady osiedla Gutkowo, jestem absolwentem Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Te doświadczenia i nabyte umiejętności umożliwiły mi skuteczne staranie się w 2010 roku o uzyskanie mandatu radnego Olsztyna i kontynuowanie pracy na rzecz mojego miasta - odpowiada radny Szewczyk.

 

Nas martwi i niepokoi, że nie dostaliśmy ani jednej odpowiedzi z klubu radnych PiS. Czy aż tak pewni są - po sukcesie wyborów prezydenckich i parlamentarnych - wygranej w wyborach samorządowych?

A kto konkretnie nie raczył zaszczycić nas odpowiedziami na zadane pytania? Otóż są to:

Klub Radnych PiS: Grzegorz Smoliński, Jarosław Babalski, Maciej Tobiszewski, Dariusz Rudnik, Leszek Araszkiewicz, Ewa Piotrowska oraz Elżbieta Wirska.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej: Jan Tandyrak, Ewa Zakrzewska, Łukasz Łukaszewski oraz Joanna Misiewicz.

Klub Radnych Ponad Podziałami: Mirosław Gornowicz, Marian Zdunek.

Klub Radnych Demokratyczny Olsztyn: Czesław Jerzy Małkowski.

Oprócz nich odpowiedzi nie udzieliła radna Maja Antosik z PSL oraz radny Tomasz Głażewski z Nowoczesnej.

 

Zapamiętajmy te nazwiska! A pytania o wykształcenie "idą" do szefów partii - na przykład na ul. Nowogrodzką w Warszawie - jeśli do końca miesiąca nie otrzymamy odpowiedzi. Może tam uda się zdyscyplinować naszych radnych i przekazać, że w ten sposób nie traktuje się swoich wyborców, zaś na pytania dziennikarza wypada odpowiedzieć, tym bardziej że nie ma w nich nic podchwytliwego...

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego