Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dojazd do cmentarzy w czasie Wszystkich Świętych

 • 01/11/2017 08:59
 • 0

Dziś i jutro tłumnie odwiedzamy groby naszych bliskich. Podpowiadamy jak  najłatwiej dostać się do olsztyńskich nekropolii.

Najsprawniej i najwygodniej można będzie dojechać do cmentarzy komunikacją miejską, która w okresie okołoświątecznym zwiększa liczbę kursów. Częstotliwość kursowania zwiększą linie 108, 112, 117 w kierunku cmentarza na Dywitach oraz  linie 108, 109, 112, 116, 126, 131, 136 w kierunku cmentarza przy ul. Poprzecznej. Dodatkowo od soboty 28 października zostaną uruchomione  linie C26 i C36, które będą w okresie świątecznym będą dowozić olsztynian do pobliskich nekropolii. 1 listopada na trasę w kierunku cmentarzy wyruszą kolejne autobusy linii C11, C16 oraz C17.

Mieszkańcom, którzy zdecydują się na podróż samochodem przypominamy, że w sąsiedztwie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych funkcjonować będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od wtorku 31 października od godziny 23:30 do czwartku 2 listopada do około godz. 4:00.

Cmentarz przy ul. Wadąskiej w Dywitach

Ulica Wadąska - od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do Kieźlin - stanie się drogą jednokierunkową. Pod cmentarz samochodem można będzie dojechać tylko od strony al. Wojska Polskiego. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin. Do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. W ruchu dwukierunkowym na ul. Wadąskiej będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery. W dniu Wszystkich Świętych policjanci kierujący ruchem mogą przywrócić dwukierunkowość na całej ulicy Wadąskiej. Będzie to zależało od natężenia ruchu w okolicach cmentarza i na drogach dojazdowych.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ul. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową - możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do ul. Poprzecznej. Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogli jedynie mieszkańcy ulicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna (możliwy przejazd od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej). Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Będzie ona jednokierunkowa.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Skanda w nowej odsłonie

Plaża nad jeziorem Skanda jest jednym z popularniejszych miejsc wypoczynku olsztynian. Mieszkańcy kilku dużych osiedli mają ją w... Zobacz więcej »
 • 22/06/2018 18:38
 • 1
 • Express.olsztyn.pl

  Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego - kontrargumenty czytelnika na odpowiedź miejskich urzędników

  W związku z tym zadaliśmy szczycieńskiemu UM szereg pytań w przedmiotowej kwestii. Dodajmy, że działka znajduje się w centrum... Zobacz więcej »

  Dwa wypadki w gminie Barciany

  W środę około godz. 20:35 na drodze gminnej przed miejscowością Garbno w gminie Barciany kierujący fiatem cinquecento na łuku drogi... Zobacz więcej »
  • 22/06/2018 11:23
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Piłkarski Runmageddon w Ełku

   Letnia edycja Runmageddonu w Ełku stanie się nie tylko centrum ekstremalnej rozrywki, ale także świetnym miejscem dla wszystkich... Zobacz więcej »
   • 22/06/2018 10:47
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Zabytkowym ciągnikiem na Mundial

    Mecz Serbia - Szwajcaria zostanie rozegrany w piątek 22 czerwca w Kaliningradzie. - Spodziewamy się, że na granicy z Obwodem... Zobacz więcej »
    • 22/06/2018 08:57
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Komornik z Działdowa znów stanął przed sądem. Wyrok poznamy 5 lipca

     Sprawa dotyczy Sebastiana Sz., który wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy z dnia 2 sierpnia 2016 r. został skazany na karę 2 lat i 6... Zobacz więcej »

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego