Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dwa śmiertelne wypadki jednego dnia

 • 14/10/2017 08:53
 • 0

Kierowco - uważaj na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści zadbajcie o swoje bezpieczeństwo. W Elblągu 68-latek zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię i został potrącony przez samochód. Niestety, mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. Z kolei w Rudzienicach 21-letni mieszkaniec gminy Iława zginął pod kołami osobowego audi. Mężczyzna szedł poza obszarem zabudowanym po zmroku nieprawidłową stroną drogi i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego o tej porze roku na drogach dramatycznie maleje. Do tego z powodu opadów deszczu i liści zalegających na jezdniach, długość drogi hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego - w pierwszej kolejności muszą zadbać oni sami. Dlatego powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zadbać o to, żeby byli widoczni z daleka na drodze. Natomiast kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność poza obszarem zabudowanym i podczas dojeżdżania do przejść dla pieszych oraz ścieżek i przejazdów rowerowych.

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają, co potem skutkuje tragicznymi zdarzeniami na drodze. Tak też niestety stało się w czwartek, kiedy w ciągu jednego dnia na drogach regionu zginął jeden rowerzysta i jeden pieszy.

Elbląg

Około godz. 9:00 w na ul. Mickiewicza w Elblągu 68-letni rowerzysta jadący chodnikiem w kierunku ul. Grunwaldzkiej zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię, gdzie został potrącony przez osobowego vw passata. Kierowca auta był trzeźwy. W wyniku doznanych obrażeń wewnętrznych rowerzysta, niestety, zmarł w szpitalu. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem w Polsce rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach. Niemniej jednak, gdyby mężczyzna miał go na głowie, jest wielce prawdopodobne, że on uratowałby mu życie.

Iława

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło także w czwartek około godz. 18:00 na drodze krajowej nr 16 w Rudzienicach w powiecie iławskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Iława szedł poza obszarem zabudowanym prawym poboczem jezdni – a więc niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Pomimo zmroku mężczyzna nie miał na sobie jakichkolwiek wyróżniających go elementów odblaskowych. W pewnym momencie wszedł na jezdnię wprost pod jadące od strony Rudzienic osobowe audi. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego pojazdem 28-latka. Był trzeźwy. Teraz iławska policja pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Skanda w nowej odsłonie

Plaża nad jeziorem Skanda jest jednym z popularniejszych miejsc wypoczynku olsztynian. Mieszkańcy kilku dużych osiedli mają ją w... Zobacz więcej »
 • 22/06/2018 18:38
 • 1
 • Express.olsztyn.pl

  Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego - kontrargumenty czytelnika na odpowiedź miejskich urzędników

  W związku z tym zadaliśmy szczycieńskiemu UM szereg pytań w przedmiotowej kwestii. Dodajmy, że działka znajduje się w centrum... Zobacz więcej »

  Dwa wypadki w gminie Barciany

  W środę około godz. 20:35 na drodze gminnej przed miejscowością Garbno w gminie Barciany kierujący fiatem cinquecento na łuku drogi... Zobacz więcej »
  • 22/06/2018 11:23
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Piłkarski Runmageddon w Ełku

   Letnia edycja Runmageddonu w Ełku stanie się nie tylko centrum ekstremalnej rozrywki, ale także świetnym miejscem dla wszystkich... Zobacz więcej »
   • 22/06/2018 10:47
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Zabytkowym ciągnikiem na Mundial

    Mecz Serbia - Szwajcaria zostanie rozegrany w piątek 22 czerwca w Kaliningradzie. - Spodziewamy się, że na granicy z Obwodem... Zobacz więcej »
    • 22/06/2018 08:57
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Komornik z Działdowa znów stanął przed sądem. Wyrok poznamy 5 lipca

     Sprawa dotyczy Sebastiana Sz., który wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy z dnia 2 sierpnia 2016 r. został skazany na karę 2 lat i 6... Zobacz więcej »

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego