Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dwa śmiertelne wypadki jednego dnia

 • 14/10/2017 08:53
 • 0

Kierowco - uważaj na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści zadbajcie o swoje bezpieczeństwo. W Elblągu 68-latek zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię i został potrącony przez samochód. Niestety, mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. Z kolei w Rudzienicach 21-letni mieszkaniec gminy Iława zginął pod kołami osobowego audi. Mężczyzna szedł poza obszarem zabudowanym po zmroku nieprawidłową stroną drogi i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego o tej porze roku na drogach dramatycznie maleje. Do tego z powodu opadów deszczu i liści zalegających na jezdniach, długość drogi hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego - w pierwszej kolejności muszą zadbać oni sami. Dlatego powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zadbać o to, żeby byli widoczni z daleka na drodze. Natomiast kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność poza obszarem zabudowanym i podczas dojeżdżania do przejść dla pieszych oraz ścieżek i przejazdów rowerowych.

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają, co potem skutkuje tragicznymi zdarzeniami na drodze. Tak też niestety stało się w czwartek, kiedy w ciągu jednego dnia na drogach regionu zginął jeden rowerzysta i jeden pieszy.

Elbląg

Około godz. 9:00 w na ul. Mickiewicza w Elblągu 68-letni rowerzysta jadący chodnikiem w kierunku ul. Grunwaldzkiej zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię, gdzie został potrącony przez osobowego vw passata. Kierowca auta był trzeźwy. W wyniku doznanych obrażeń wewnętrznych rowerzysta, niestety, zmarł w szpitalu. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem w Polsce rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach. Niemniej jednak, gdyby mężczyzna miał go na głowie, jest wielce prawdopodobne, że on uratowałby mu życie.

Iława

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło także w czwartek około godz. 18:00 na drodze krajowej nr 16 w Rudzienicach w powiecie iławskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Iława szedł poza obszarem zabudowanym prawym poboczem jezdni – a więc niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Pomimo zmroku mężczyzna nie miał na sobie jakichkolwiek wyróżniających go elementów odblaskowych. W pewnym momencie wszedł na jezdnię wprost pod jadące od strony Rudzienic osobowe audi. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego pojazdem 28-latka. Był trzeźwy. Teraz iławska policja pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Jechali w nieznane, do miasta leżącego jeszcze trzy tygodnie wcześniej na linii frontu, by przywrócić je do życia...

  Na budynku przy dzisiejszej ul. Marii Zientary-Malewskiej 2 (dawniej ul. Waryńskiego), w którym zostali zakwaterowani, wywiesili... Zobacz więcej »
  • 19/02/2018 19:50
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zdążyli w ostatniej chwili. Nieprzytomna mieszkanka Olsztyna odnaleziona w podkarpackim hotelu

   Wczoraj o godzinie 12:00 do olsztyńskiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów o możliwości... Zobacz więcej »
   • 19/02/2018 14:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Już dość tego postsowieckiego myślenia

   I język?! Niby pisze się artykuły na ten sam temat, ale ich wymowa, czyli jak było naprawdę jest  zupełnie inna. Tak... Zobacz więcej »
   • 19/02/2018 13:37
   • 4
   • Andrzej Dramiński

    Dlaczego sąd nie chce oddać dzieci Karolinie Lorkowskiej?

    Na początku lutego zwrociliśmy się do sądu z pytaniem, na jakim etapie jest obecnie sprawa kilkuletniej Oliwki i jej młodszego brata... Zobacz więcej »

    Dwa tragiczne w skutkach pożary w Lidzbarku Warmińskim

    W minioną sobotę kilka minut przed godziną 7:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o pożarze w jednym z... Zobacz więcej »
    • 19/02/2018 12:33
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego