Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Jeden śmiertelny

  • 11/09/2017 10:34
  • 0

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z  udziałem motocyklistów. W pierwszym, 37-latek kierując motocyklem zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło wczoraj w gminie Iława, gdzie 25-latek kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń młody mężczyzna, niestety zmarł.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło  w sobotę kilka minut po godz. 11:00 na terenie gminy Zalewo. Ze wstępnych ustaleń  policjantów wynika, że 37-latek kierujący motocyklem na łuku drogi w lewo z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Przybyła na miejsce karetka pogotowia przetransportowała ciężko rannego mężczyznę do szpitala. Okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami.

Natomiast wczoraj kilka minut przed godziną 16:00 w gminie Iława doszło do kolejnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, tym razem tragicznego w skutkach. Według wstępnych ustaleń policji, 25-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. 25-latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie, jednak w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

 

Motocykl jest pojazdem, który nie posiada pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem zwykle kończy się tragicznie.

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Statystyki policyjne wskazują, że do większej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie podczas dobrej widoczności, przy dobrych warunkach panujących na drodze i na prostym odcinku.

 

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego