Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Filmy zakwalifikowane do Festiwalu Filmu Niezależnego Okno

 • 22/10/2017 10:07
 • 1

Znamy  filmy, które walczyć będą o nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza oraz Prokuratora Krajowego, Bogdana Święczkowskiego podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu Niezależnego Okno, który odbędzie się 26-28 października w  Olsztynie.

"Panna Lodzia" - reż. Agata Gregorczyk-Janik. Autorka filmu ukończyła w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej  wydział nauczycielski, kierunek multimedia. Agata Gregorczyk-Janik jest założycielką Konstancińskiej Grupy Artystycznej POD PRĄD.

Zdjęcia - Jacek Krajewski
Montaż - Jacek Krajewski
Muzyka - Igor Przebinowski, muzyka z płyty "Panny Wyklęte" Fundacji Niepodległości

"SW-Historia Solidarności Walczącej" - reż. Paweł Przewoźny. Autor jest raperem znanym pod pseudonimem UNDER. Trener szkoleń i warsztatów filmowych.

Montaż - Paweł Przewoźny
Zdjęcia - Paweł Przewoźny, Paweł Grzegorczuk, Kamil Grzegorczuk, Patryk Buta

"Przyjaźń w cieniu Kremla - dzisiaj Gruzja" - reż. Maciej Grabysa, Wojciech Jachymiak. Autorzy są scenarzystami i reżyserami filmów dokumentalnych, reportaży i programów telewizyjnych.

Montaż - Marcin Dulemba
Zdjęcia - Wojciech Jachymiak

"Tworzyliśmy Solidarność. Region Konin 1980-1989" - reż. Andrzej Moś. Twórca filmu jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Filmowej w Łodzi. Dziennikarz, scenarzysta, autor wielu filmów dokumentalnych poświęconych lokalnej kulturze i historii. Był zwolniony po weryfikacji dziennikarzy w 1982 roku.

Zdjęcia - Andrzej Moś
Montaż - Zdzisław Siwik
Muzyka - Krystian Weber

"Błudko" - reż. Janusz Hanas. Autor jest byłym operatorem TV Lublin i założycielem Lubelskiej Wytwórni Filmowej.

Zdjęcia - Janusz Hanas, Grzegorz Filipiak, Artur Pawłowski
Montaż - Janusz Hanas

"Operacja Tannenberg" - reż. Anna piasek-Bosacka. Autorka jest scenarzystką, absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Stypendystka Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zdjęcia - Mateusz Macur
Montaż - Mariusz Lisecki

"Krok po kroku" - reż. Adam Wasiak. Reżyser jest autorem filmów poświęconych nurkowaniu, operatorem zdjęć podwodnych, instruktorem nurkowania oraz współautorem Festiwalu Filmów o Nurkowaniu i Podwodnym Świecie. Adam Wasiak ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie.

Zdjęcia - Adam Wasiak
Montaż - Adam Wasiak


"Wojciech Ziembiński droga niepodległości" - reż. Andrzej Ryszard Arwar. Zawodowo był związany ze stołeczną Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Jest absolwentem Akademii Filmu i Telewizji.

Zdjęcia - Andrzej Ryszard Arwar
Montaż - Andrzej Ryszard Arwar


"Mów mi Rico" - reż. Szymon Piegza. Autor filmu jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Katowicach.

Zdjęcia - Jakub Stoszek
Montaż - Jakub Stoszek

"Wszystkich Świętych" - reż. Dariusz Parczewski. Twórca "Wszystkich Świętych" jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nadto jest  animatorem kultury, nauczycielem, dziennikarzem, producentem i reżyserem. Od czasów studiów związany jest  z filmem niezależnym, teatrem alternatywnym, sztuką współczesną, literaturą, poezją.

Zdjęcia - Dariusz Parczewski
Montaż - Dariusz Parczewski

"Prorok" - reż. Agnieszka Kozaczka-Gralak. Autorka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się projektowaniem ubioru, scenografią, kostiumem do filmu i teatru.

Zdjęcia - Agnieszka Kozaczek-Gralak
Montaż - Agnieszka-Gralak
Muzyka- Agnieszka Kozaczek-Gralak

 

 

Po raz pierwszy w ramach tegorocznej edycji Festiwalu zostaną pokazane filmy studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dzieła młodych adeptów sztuki filmowej będą rywalizować o nagrodę Okna Na Świat w kategorii niezależnego filmu studenckiego.

Filmy oceniać będzie jury w składzie Leszek Ciechonski, dr Jerzy Targalski, Jerzy Zalewski, dr Paweł Zyzak.

Współorganizatorami są Stowarzyszenie Ruch Kontroli Władzy-Ruch Kontroli Wyborów, Stowarzyszenie Ruch Republikański, Grupa Artystyczna  Pod Prąd oraz CEIiK w Olsztynie.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

ha ha ha 12/10/2017 10:34
CEiIK z dyrektorem K. Stachowskim, niektorzy pamietaja jego zaangazowanie polityczne w WSN w Olsztynie...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego - kontrargumenty czytelnika na odpowiedź miejskich urzędników

  W związku z tym zadaliśmy szczycieńskiemu UM szereg pytań w przedmiotowej kwestii. Dodajmy, że działka znajduje się w centrum... Zobacz więcej »

  Dwa wypadki w gminie Barciany

  W środę około godz. 20:35 na drodze gminnej przed miejscowością Garbno w gminie Barciany kierujący fiatem cinquecento na łuku drogi... Zobacz więcej »
  • 22/06/2018 11:23
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Piłkarski Runmageddon w Ełku

   Letnia edycja Runmageddonu w Ełku stanie się nie tylko centrum ekstremalnej rozrywki, ale także świetnym miejscem dla wszystkich... Zobacz więcej »
   • 22/06/2018 10:47
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Zabytkowym ciągnikiem na Mundial

    Mecz Serbia - Szwajcaria zostanie rozegrany w piątek 22 czerwca w Kaliningradzie. - Spodziewamy się, że na granicy z Obwodem... Zobacz więcej »
    • 22/06/2018 08:57
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Komornik z Działdowa znów stanął przed sądem. Wyrok poznamy 5 lipca

     Sprawa dotyczy Sebastiana Sz., który wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy z dnia 2 sierpnia 2016 r. został skazany na karę 2 lat i 6... Zobacz więcej »

     Śledczy ustalili przyczynę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w jeziorze Długim w Olsztynie

     Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury... Zobacz więcej »
     • 21/06/2018 11:28
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego