Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

 • 02/03/2019 11:52

Znając już datę wyborów do Europarlamentu, 26.05.2019r., totalna opozycja zintensyfikowała gorączkowe zabiegi scalania się z rozmaitych grupek. Uruchamiając różnych zwieraczy, scalaczy i spinaczy próbuje zebrać do kupy to co się jej nie trzyma. Wymyśliła Konglomerat Egzotyczny, nazywając to Koalicją Europejską. Podobno po to, by bronić Europę przed … Polakami?! No przed tymi, którzy Europejczykami „nie chcą być”. Jak i czym oni to skleją? Przypomina to robienie przez dzieci babek z piasku (budowa zamków to zbyt trudna dla „totalsów” sztuka) bez odrobiny wody. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak odejmą wiaderka (skończą się wybory).

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej zbieraninie jego partia zbierze więcej głosów i … zachowa tożsamość!? Tego to nawet chłopu nie wciśnie. Dobrze się stało, że wreszcie PSL-owi spadła maska pozoranta i ujawnił swoją prawdziwą tożsamość. W swoich artykułach zawsze podkreślałem dualność „chłopskiej partii” – PSL/ZSL. Pod przykrywką PSL-u ta partia „rządziła zawsze, ktokolwiek by nie wygrywał”. PSL, odwołując się do 124-letniej historii, uzurpuje sobie tradycje niezależnego ruchu chłopskiego. Jako ZSL był partią satelicką PZPR-u i realizował jej politykę wobec wsi. Akceptował jej dominację polityczną, kolektywizację wsi, jak również sojusz z Rosją Sowiecką. Przystępując do KE PSL/ZSL chce „zachować tożsamość” nie tylko wśród lewicy (jak za PRL-u), ale i wśród wszelkiej maści lewactwa, od dewiacyjnych środowisk LGBTQ (Q – queer - dziwny, dziwaczny, mętny, podejrzany, pedalski, ciotowaty, pomylony) do aborcjonistów - morderców bezbronnych? Próbuje przy tym wmówić, że jest partią chrześcijańską?!

Jeszcze większą panikę wśród szeregów „totalnych” sprawiło dorzucenie do „piątki Morawieckiego” „piątki Kaczyńskiego”. I się zaczęło!

Grabiec, rzecznik prasowy PO: „To nasze postulaty!” Izabela Leszczyna, nauczycielka, wiceminister finansów za PO-PSL/ZSL: „Kaczyński ogłosił nasz program!”. A tymczasem Schetyna z Neumannem: „To korupcja polityczna!” Kierwiński: „To przekupstwo ludzi!” Podoba mi się takie zestawianie porównań. Czy oni w ogóle potrafią myśleć i ze sobą się dogadywać? Na wprowadzenie tych pomysłów mieli 8 lat!

Zgodnym chórem głoszą: „PiS hojnie rozdaje pieniądze!” A tych „piniendzy po prostu nie ma i nie będzie” - oznajmiał Vincent-Rostowski, minister finansów za PO-PSL/ZSL. I o zgrozo … dla Polaków! „PiS obiecuje, ile może!” Toż to epokowe odkrycie! W Platformie chcącej się nazywać Obywatelską można obiecywać nawet tyle, ile się nie może. Chyba dlatego Ryszard Petru (koalicjant) alarmuje: „Dla władzy zniszczą gospodarkę!” Przez „peowskie postulaty”?! Wśród swoich mają takich ekonomistów, co liczą na to, że się im głosy zsumują. Sam uczeń Balcerowicza wygłasza takie „mądrości”. „Wart Pac pałaca a pałac Paca”. Wszyscy są takimi ekonomistami z Ministerstwa Finansów, które za czasów PO-PSL/ZSL wiedziało o nieprawidłowościach VAT, a „zachowywali się jak dziecko we mgle” i „przyglądali się jak nas rabuje mafia vatowska”. A może do tej mafii również należeli? Mam nadzieję, że postępowanie karne właściwie to wykaże.

Jarosław Kalinowski „troskliwie” upomina się o nauczycieli (modny temat). I ten wicepremier za PO-PSL/ZSL nie wie, że wśród emerytów są i nauczyciele?

Zbierają się, a jakżeby, w TVN-nie, „mistrzowie” na „drugim śniadaniu”, by zaradzić „pisowskiej katastrofie”. Jeden z „mistrzów” (nie będę go reklamował) przestrzega: „Obudzenie części szarej, niegłosującej to może być zasilenie w 100 % elektoratu pisowskiego. I oni [PiS] w to grają, i to jest super przemyślane, i super mądre”. I na tym samym wdechu kontynuuje: <Jedyna nadzieja w tym, żeby przekonać ludzi, że oni [PiS] startujący w wyborach europejskich, to jest tak jak stowarzyszenie „Płaska Ziemia”, startujący w wyścigu „Dookoła świata” [haa, haa, haa]>. Zacofane (płaska ziemia) „super przemyślane”, zacofane „super mądre”?! „W piętkę gonią”? Nie wiedzą co to oksymoron? „Chodzący oksymoron”, „Bolek” Wałęsa wytłumaczyłby im to „pomrocznie-jasno”.

Kurczę, w tym PO to są sami „mistrzowie”! Następny, Arkadiusz „Belzebub” Myrcha tak się rozpędził, że KE porównał do "Kapitana Planety”, który „swoją siłę czerpał z połączenia przeciwstawnych żywiołów”. „Bida, panie”! Co z takiego związku wyjdzie, jak jeden „intelektualista” wiąże się z drugą „intelektualistką”, Kingą Gajewską, też z PO?

Celnie takie coś nazwał lider zespołu „Bayer Full”, Sławomir Świerzyński, nie zgadzając się na „taki miszmasz, kogel-mogel, firli-mirli”. Wyznał też, że będąc 11-letnim chłopakiem był molestowany przez dwie osoby z kręgu PO. Już nie jest członkiem PSL i nie  będzie w KE. Wie jak się w końcu zachować.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego