Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Główny Punkt Zasilania nabiera warmińskiego kolorytu

 • 14/01/2016 09:33
 • 4

Firma Energa udostępniła Forum Rozwoju Olszyna zaktualizowane rysunki prezentujące elewację obiektu Głównego Punktu Zasilania, który ma być zbudowany na tyłach obserwatorium astronomicznego przy ulicy Żołnierskiej.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku FRO zaalarmowało mieszkańców o tym, że proponowany wówczas projekt jest nieestetyczny i będzie szpecił otoczenie zabytku techniki, jakim jest obserwatorium, dawniejsza wieża ciśnień.

- Postanowiliśmy więc sami zaproponować inwestorowi zmiany w jego projekcie. Na naszą pracę zwróciła uwagę firma Energa i urzędnicy miejscy. Zaowocowało to trójstronnym spotkaniem, podczas którego reprezentanci inwestora mogli wysłuchać naszych uwag i otrzymać nasze propozycje w postaci szeregu wizualizacji. Taka dyskusja stanowi naszym zdaniem nową jakość w kształtowaniu przestrzeni miasta. Stylistyka urządzeń technicznych w naszym mieście od dawna budziła przecież duże kontrowersje.
Dziś uważamy że warto było walczyć o GPZ. Jak sami Państwo mogą się przekonać, zatwierdzony ostatecznie projekt znacznie lepiej wpisywał się będzie w zabytkowe otoczenie. Zastosowanie bardziej naturalnych dla Warmii materiałów, jak płytki imitujące ręcznie formowaną cegłę i stonowanej kolorystyki - grafitowe panele - to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od proponowanych wcześniej jasnoszarych płyt elewacyjnych. Udało się również rozbić przysadzistą bryłę obiektu pasami kolorów, dzięki czemu nie sprawia ona już wrażenia wielkiego monolitu. Naszym zdaniem to dobre zmiany, chociaż oczywiście odbiegają one nieco od naszych propozycji. Mamy nadzieję, że sama firma również jest zadowolona z takiego obrotu sprawy, a w przypadku kolejnych inwestycji będzie zwracała więcej uwagi na kwestie estetyki - informuje Krzysztof Suchowiecki z FRO.

Pierwotny projekt firmy Energa

Ostateczny projekt elewacji

 

Zaakceptowana propozycja FRO

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

erazm z rotterdamu 14/01/2016 10:40
Z tego co widze to faktycznie warto było walczyć. Gratulacje, i szacunek dla tej firmy że posłuchała innych opinii!
refleksja 14/01/2016 23:09
Super sprawa! Chociaż raz coś się ludziom udało.
Krzywa12 14/01/2016 23:20
Dobrze że ludziska z Forum Rozwoju powalczyli - tak jest dużo lepiej
z mazur 15/01/2016 11:07
brawo FRO! niestety urzędnikom nadal wszystko jedno!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Znieważył bezdomną kobietę. Teraz sobie za to popracuje społecznie

  To postępowanie zostało zainicjowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który 27 lipca 2018 r... Zobacz więcej »

   Historia pewnej pralki

   Kilka dni temu do jednego z olsztyńskich centrów handlowych przyjechali mieszkańcy innego powiatu. Para miała zaplanowane zakupy, a... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 10:59
   • 0
   • del
   • .

   Quo Vadis Polsko czyli Mała Skarga

   Piotr Kubiak w latach 80 napisał setki wierszy i tekstów piosenek. Dopiero po wielu latach owe teksty znalazły się na płycie... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 08:13
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Rękopis znaleziony w stanie wojennym

   Do generała[1] Za słowo kłamstwem splugawione, za mundur bratnią krwią splamiony, za ręce siłą rozłączone, za Naród... Zobacz więcej »
   • 13/12/2018 07:57
   • 1
   • warmiak

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego