Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Gruba krecha, czyli powrót sekretarzy a prawdziwe oblicze Marcina Kulaska

 • 19/10/2018 13:23
 • 0

Jak już informowaliśmy - kandydatem numer 1 Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do sejmiku województwa będzie Marcin Kulasek - sekretarz generalny SLD i zarazem obecny radny wojewódzki. O Marcinie Kulasku na naszych łamach pisaliśmy już kilkakrotnie, a dziś przypomnimy czytelnikom jego największe "osiągnięcia" na przestrzeni ostatnich lat. Wnioski każdy może wyciągnąć sobie sam...

Pierwszą akcją, którą "wsławił się" Marcin Kulasek było zorganizowanie w listopadzie 2013 r. happeningu pod biurem ówczesnego posła PiS, Jerzego Szmita, w rocznicę śmierci Barbary Blidy, kiedy to działacze SLD oskarżyli o tę śmierć partię Prawo i Sprawiedliwość.

- Pan Kulasek z grupą działaczy SLD umieszczał zdjęcia w miejscach do tego nieprzeznaczonych - ocenił wówczas sytuację Jacek Adamas.

O happeningu SLD pisaliśmy w artykule "Happeningi w Olsztynie. Są równi i równiejsi, czyli hipokryzja niektórych partii politycznych".

Inicjatorów happeningu nie spotkały z tego powodu żadne nieprzyjemności, co jest o tyle dziwne, że zaledwie kilka miesięcy później happening o wiele mniejszym kalibrze został zorganizowany pod ówczesnym biurem poselskim Tadeusza Iwińskiego z SLD. Happening pokojowy, w którym nikt nikogo nie oskarżał bezpodstawnie o spowodowanie czyjejś śmierci...

Chodzi o głośny w całym kraju happening, zorganizowany przez Jacka Adamasa, a polegający na umieszczeniu tablicy z napisem "Komitet Wojewódzki PZPR w Olsztynie Tow. Sekretarz Iwiński" na budynku, w którym mieściło się biuro posła SLD.

Marcin Kulasek zerwał wówczas i zniszczył  tablicę KW PZPR  bez wiedzy administratora i przed przyjazdem policji, którą sam zresztą wezwał. Zrobił to przed sporządzeniem protokołu z zajścia.

W tym miejscu warto przypomnieć czytelnikom drugą część filmu, nakręconego podczas happeningu, zorganizowanego przez Jacka Adamasa. Tytuł happeningu - Gruba krecha, czyli powrót sekretarzy. Jedną z głównych ról w tym filmie gra właśnie Marcin Kulasek, "jedynka" SLD w wyborach do Sejmiku Województwa.

Pierwszą część prezentowaliśmy już na łamach Expressu Olsztyn.

Obie części stanowiły dowód rzeczowy w sprawie sądowej o ukaranie Jacka Adamasa, Katarzyny Adamas i Alfreda Surmy. Cała trójka oskarżona była o to, że "działając wspólnie i w porozumieniu" umieściła tablicę z napisem Komitet Wojewódzki PZPR w Olsztynie, Tow. Sekretarz Iwiński, bez zgody zarządzającego tym miejscem".

Po apelacji sąd odstąpił od wymierzenia artyście kary, zaś Katarzynę Adamas i Alfreda Surmę uniewinnił.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

   Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
   • 16/01/2019 13:26
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

    My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

     Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

     Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 11:41
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

     - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:52
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

      Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
      • 16/01/2019 09:21
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego