Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Helper zaprzecza informacjom o rzekomej grabieży ośrodka w Jedwabnie

  • 11/01/2018 15:28
  • 4

Wczoraj opublikowaliśmy na naszych łamach artykuł "Co dalej z podopiecznymi Helpera?", w którym przedstawiliśmy stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, przesłane nam przez rzeczniczkę wojewody, Bożenę Ulewicz. Stanowisko to zawierało m. in. zdanie, że "9 stycznia, przedstawiciele stowarzyszenia (Helper, przyp. red.), przy biernej postawie wezwanej przez wójta policji, zabrali wyposażenie nieruchomości, które w całości stanowi  własność gminy Jedwabno.  O zaistniałej sytuacji Wydział Polityki Społecznej W-M UW poinformował policję i prokuraturę".

Dziś dotarła do nas prośba Helpera o sprostowanie informacji wprowadzających w błąd opinię publiczną. Poniżej publikujemy pełną tresć stanowiska Helpera w tej kwestii.

- W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami, jakoby Stowarzyszenie Helper zabrało wyposażenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie należące do Gminy Jedwabno, uprzejmie informujemy, że zgodnie z umową na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu ŚDS, wyposażenie jest własnością Stowarzyszenia Helper.

Paragraf 15 umowy głosi: "Zleceniobiorca zobowiązuje się do niezbywania związanych z realizacją zadania rzeczy zakupionych na swoją rzecz za środki pochodzące z dotacji przez okres 5 lat od dnia dokonania ich zakupu".

Zapis ten jednoznacznie stwierdza, że rzeczy ruchome zakupione z dotacji stanowią mienie Stowarzyszenia. To właśnie na Stowarzyszeniu Helper ciąży prawny obowiązek zabezpieczenia tych przedmiotów. Przez realizację prawnego nakazu dbania o to mienie nie można zarzucić niegospodarności w tym zakresie oraz zmowy z przedstawicielami gminy na uszczuplenie majątku Stowarzyszenia. Wyposażenie zostało zatem zabrane zgodnie z prawem, aby zwolnić budynek przeznaczony na ŚDS i przekazać go Gminie Jedwabno.

Prosimy o sprostowanie informacji wprowadzających w błąd opinię publiczną - czytamy w oświadczeniu Helpera.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 11/01/2018 15:47
A można wiedzieć, kto imiennie podpisał tę "prośbę"?
Express.olsztyn.pl 11/01/2018 16:07
Imiennie nikt. Podpis "zbiorowy" - Stowarzyszenie Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego HELPER
kir 12/01/2018 10:16
No to ciekawostkę mamy. Skoro nie ma niczyjego podpisu, a jedynie pieczątka, to równie dobrze mogła ją przystawić - za przeproszeniem - kucharka, sprzątaczka, któryś z podopiecznych, a Express Olsztyn natychmiast publikuje ową prośbę. Skoro stowarzyszenie Helper nie ma władz( a może już ma, tylko utajone) , to kto "rządzi" pieczątkami?
prawnik 11/01/2018 20:18
To wcale nie znaczy, że sprzęt jest własnością Stowarzyszenia, to oznacza zgodnie z umowami Stowarzyszenie, które kupuje to za publiczne środki nie może tego sprzedać przed upływem 5 lat od otrzymania dotacji. Typowe postanowienie dot. tak zwanej trwałości projektu. Poza tym od kiedy zleceniobiorca jest właścicielem majątku? On jedynie jest dysponentem. Ludzie od wojewody bierzcie się za złodziejstwo tego towarzystwa!!!!!!!!!!!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Szok i niedowierzanie! Wyrok polskiego sądu w sprawie przeprosin byłego więźnia Auschwitz nie musi być wykonywany w Niemczech

    Opublikowany wczoraj przez niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości wyrok głosi, że postanowienia polskiego sądu nie mogą być... Zobacz więcej »

      Kandydat na sędziego w SN pozbawiony stanowiska w Okręgowej Radzie Adwokackiej. Za karę? A przecież mamy demokrację

      Okręgowa Rada Adwokacka pozbawiła Grzegorza Hawryłkiewicza zarówno stanowiska wykładowcy prawa karnego procesowego, które zajmował... Zobacz więcej »
      • 21/08/2018 13:17
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Sprzedawcy dopalaczy mogą zamykać interes. Od dziś traktowane one są jak narkotyki

        Zmiany zdecydowanie nie ucieszą dilerów dopalaczy i właścicieli wszelkiego rodzaju "pachnących domów", gdzie pod pozorem sprzedaży... Zobacz więcej »