Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego - kontrargumenty czytelnika na odpowiedź miejskich urzędników

 • 22/06/2018 12:58
 • 0

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na naszych łamach artykuł "Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego", dotyczący kłopotów naszego czytelnika, pana Tomasza (nazwisko do wiadomości Redakcji) z Urzędem Miasta w Szczytnie. W tle tej historii znajduje się podział działki, plany zagospodarowania terenu, wydawane i niewydawane zgody, a gra toczy się o olbrzymią stawkę - być albo nie być naszego czytelnika.

W związku z tym zadaliśmy szczycieńskiemu UM szereg pytań w przedmiotowej kwestii. Dodajmy, że działka znajduje się w centrum Szczytna, blisko ronda, przy drodze krajowej nr 53 i jest to położenie bardzo dogodne.

Chcieliśmy m. in. wiedzieć, dlaczego Urząd Miasta w Szczytnie odmawia podziału działki pana Tomasza, mimo zgody GDDKiA oraz dlaczego sąsiednia działka taką zgodę uzyskała.

W odpowiedzi dowiedzieliśmy się m. in., że Urząd Miasta przychyla się do zaproponowanego podziału, przedstawionego przez pana M., jednakże "dostęp do drogi publicznej powinien odbywać się zgodnie z warunkami określonymi przepsami prawa".

Szczegółowo pisaliśmy o tym TU

Zapowiedzieliśmy też, że do odpowiedzi miejskich urzędników odniesie się na łamach portalu nasz czytelnik, pan Tomasz, którego zdaniem odpowiedź ta to brak zrozumienia intencji jego dotychczasowych wniosków jako że we wcześniejszych pismach informował on bardzo wyraźnie, że projekt podziału, który wykonał uprawniony geodeta miał służyć konkretnym celom.

- Miasto Szczytno przygotowało projekt miejscowego planu zagospodarowania w obrębie ulic Kościuszki – Pasymska, który obszarowo dotyczy moich nieruchomości przy ul. Kościuszki 22 (działka nr 193/3, 193/8 i 193/23). Mając na względzie mój słuszny interes oraz rozwiązanie komunikacyjne chroniące mój interes i niesprzeczne z interesem Miasta Szczytno zaproponowałem podział moich nieruchomości uwzględniający możliwość komunikacyjną w następujący sposób - działka planowana (do zaopiniowania, a nie do zatwierdzenia na tym etapie) nr 193/25 z komunikacją bezpośrednią, zgodną ze stanem faktycznym z ulicy Kościuszki (zjazd widoczny na mapach z ośrodka geodezyjnego) oraz działka planowana (do zaopiniowania, a nie do zatwierdzenia na tym etapie) nr 193/26 z dostępem komunikacyjnym zgodnym z PLANOWANYM OBSZAREM KOMUNIKACJI KD (oznaczonej w projekcie planu miejscowego) - wyjaśnia pan Tomasz.

Pan Tomasz uważa też, że zaopiniowanie wstępne podziału dla stanu planowanego w miejscowym planie zagospodarowania, byłoby materiałem wyjściowym do zmodyfikowania projektu planu miejscowego uwzględniającego jego słuszny interes.

- Przyjęcie proponowanego przeze mnie rozwiązania w żaden sposób nie spowoduje szkody dla interesu miasta i nie zmieni planowanego obszaru komunikacyjnego KD proponowanego w projekcie planu do uchwalenia.

Rozwiązanie przedstawione przeze mnie jest zgodne z wstępną opinią GDDKiA Oddział w Olsztynie przedstawioną w piśmie i oczywiście dotyczącą stanu planowanego a nie aktualnie obowiązującego - podsumowuje nasz czytelnik.

O tym, czy pan Tomasz dojdzie do porozumienia z urzędem miejskim w Szczytnie będziemy naszych czytelników informować na bieżąco. Mamy nadzieję, że finał tej historii będzie pozytywny, gdyż tak naprawdę wystarczy odrobina dobrej woli, aby wszyscy byli zadowoleni.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Finał głosowania OBO już za kilka godzin

  Niespełna sześć godzin - tyle właśnie zostało, by wskazać projekty zgłoszone przez olsztynian, jakie miałyby być zrealizowane w... Zobacz więcej »
  • 23/09/2018 18:17
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Muzyczny bieg na 6 łap

   Jego głównym celem jest zbiórka karmy, koców, pościeli i zabawek dla zwierzaków z olsztyńskiego Schroniska. - Zima za pasem. Chcemy... Zobacz więcej »
   • 23/09/2018 09:19
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Po wytrzeźwieniu stwierdzam, że nie zostałem napadnięty, a pieniądze przegrałem w kasynie

    Do tego rozboju miało dojść wieczorem 13 września przy ul. 1 Maja w Elblągu. To właśnie tam zostali wezwani policjanci. Na miejscu... Zobacz więcej »
    • 23/09/2018 08:22
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Jarosław Kaczyński w Olsztynie: - Ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów

     Prezes PiS w swoim przemówieniu zawarł kwestię, która stanowi gorący temat w naszym regionie. Temat, który wywołuje wiele emocji, a... Zobacz więcej »
     • 23/09/2018 08:05
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Prywatny przewoźnik komunikacji miejskiej przestał obsługiwać pasażerów

      Bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi... Zobacz więcej »
      • 22/09/2018 10:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Drzewa na dachu. Czy to Prypeć? Nie, to Olsztyn

      Drzewa rosnące na dachu i na murach, powybijane szyby, nadpalone stropy, powyrywane metalowe części... To obraz zabytkowych koszar przy... Zobacz więcej »
      • 22/09/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego