Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

I po PO

 • 10/08/2018 11:37

Chociaż trwa okres kanikuły i chce się odpoczywać, relaksować, to nie uniknęliśmy zdarzeń, które skłaniają do refleksji. Daje temu okazję „opozycja totalna”, jak się sama przezwała, i która sama dokłada wszelkich starań, by znaleźć się na śmietniku historii. A to „Czaskowski” (sam się tak z krakowskiego nazwał) zaskoczy swoimi pomysłami walki ze znienawidzonym PiS-em, a to HGW swoją desperacją przed „kroczącym faszyzmem”, złodziejstwa kamienic nie wspominając, a to prezydent Gdańska, Adamowicz, który niczym gauleiter Wolnego Miasta Gdańsk nie chce znać Wojska Polskiego. Ostatni sondaż, który daje zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w dziesięciu województwach, a w dwóch, w tym naszym, remis ze wskazaniem na PiS jest oznaką schyłku „totalsów”.

Po wyrzuceniu trzech i samowolnym odejściu z PO paru innych członków nikt już teraz nie tylko nie chce się przyznać, ale nawet pamiętać hasła: „ulica i zagranica”, które to miało pomóc nieszczęśnikom oPOzycji obalić znienawidzony PiS. Teraz nawet nie chcą się afiszować z  KODziarzmi i jego złodziejską twarzą - Mateuszem Kijowskim, na tyle bezczelnym, że wyraził zgodę na ujawnienie nazwiska, a który jest oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy na ponad 120 tysięcy złotych od biednych, ale naiwnych datkowiczów, wpłacających po 5 zł na „obronę demokracji”. No to mają „demokrację złodzieja”, o alimentach nie wspominając. Coraz mniej widać twarzy od: „dość dyktatury kobiet”, „weszliśmy do polityki, żeby nie być politykami” – to Scheuring-Wielgus. A to Petru: „czyli mała rzecz niby, ale konkretna, tj. przepraszam, mała w sensie … duża”, również: „Cieszę się, że Tusk jest szefem … prezydentem Unii Europejskiej …, może Komisji Europejskiej, przepraszam … Rady Europejskiej?!”. A także Mucha, a nawet „ministra”, której uroda jest odwrotnie proporcjonalna do inteligencji, a która uważa, że rządzenie większościowe i przegłosowywanie większościowe „to jest bolszewizm! Dokładnie bolszewizm a nie demokracja!”. Szczerba – <trzeba się w tej sprawie wypowiedzieć albo po stronie imperium, po „stranie” władzy i przemocy, czy po „stranie” rebelii - czyli prawdy, prawa i nadziei>. O wielbicielu „szczawiu i mirabelek”, Stefanie Niesiołowskim już zapomniano. Radek Sikorski, specjalista od „wyżynania watah”, zaszył się w Chobielinie i nie wyściubia nosa. Jacek Vincent-Rostowski będzie się jeszcze tłumaczył przed komisją z afery VAT na ponad 250 mld złotych. Nie starczy mu tam bezczelności tak jak przed komisją ds. Amber Gold (0.9 mld zł).

Pomysły Rafała Trzaskowskiego na Warszawę, a właściwie przeciwko bohaterskiej stolicy – wykorzystywanie symboliki cierpienia Polaków (rozstrzeliwania - głupie tłumaczenie się Michała Żebrowskiego) w walce politycznej, preferowanie Berlina, rozwiązań komunikacyjnych (kładek i ścieżek rowerowo-pieszych zamiast szerokich arterii i mostów), czy ostatnio walki z PiS-em zamiast budowy autostrad (dotyczy połączenia, w ramach Via Baltica, Mazur z Warszawą), pogrążają jego samego i ciągną PO w dół.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, którzy chce być „niezależny” nawet od „swojej” Platformy, niby udzielny gauleiter nie chce widzieć Wojska Polskiego na obchodach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a gdzie może tam wprowadza niemieckie nazwy. Łaskę robi, że Wojsko Polskie na Westerplatte będzie … jak 79 lat temu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakręciła się swoją decyzją o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego jak „słoik”. Zrobiła to, bo jej zdaniem wśród narodowców znalazła się koszulka „propagująca ustrój totalitarny”!? I tu uwaga! Chociaż towarzysz Grzymowicz robi dobrą minę do złej gry i „cieszy się” z nazywania go arbuzem („bardzo pożytecznym owocem, z wierzchu zielonym a w środku czerwonym”), to teraz, w przeciwieństwie do Adamowicza przykleja się (które to już przefarbowanie?) do Nowoczesnej Platformy. Z tej racji mógłby wziąć sobie do serca zarządzenie bądź co bądź prominentnego członka Platformy nazywającej się Obywatelską. A Hanna ni mniej ni więcej tylko „zakazała używania zakazu używania zakazanego prawem symbolu totalitarnego" – sierpa i młota. Dla mniej wtajemniczonych: zakazała koszulki ze znakiem zakazu na sierpie i młocie. Tak to Platforma gryzie się już we własny ogon. Schetynie już od pewnego czasu mowę odjęło, bo nie może ogarnąć swojej trzódki.

Przy Platformie cała „totalna opozycja” popada „w totalną rozsypkę” – nawet spolegliwe jej media to zauważają. Tak to jest, gdy oPOzycja do kryterium ulicznego używa zdezelowanej platformy. PONowoczesna nie chce wiedzieć, że odpada od niej tak jak pewien polityk z Biłgoraja. PSL/ZSL w kamaszach drepce za nią, chcąc się przylepić do łajby i powiedzieć: „Płyniemy!”.

Trójkółką – ulicą, zagranicą i takim przywództwem – „totalsi” już daleko nie ujadą.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego