Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

I po PO

 • 10/08/2018 11:37
 • 3

Chociaż trwa okres kanikuły i chce się odpoczywać, relaksować, to nie uniknęliśmy zdarzeń, które skłaniają do refleksji. Daje temu okazję „opozycja totalna”, jak się sama przezwała, i która sama dokłada wszelkich starań, by znaleźć się na śmietniku historii. A to „Czaskowski” (sam się tak z krakowskiego nazwał) zaskoczy swoimi pomysłami walki ze znienawidzonym PiS-em, a to HGW swoją desperacją przed „kroczącym faszyzmem”, złodziejstwa kamienic nie wspominając, a to prezydent Gdańska, Adamowicz, który niczym gauleiter Wolnego Miasta Gdańsk nie chce znać Wojska Polskiego. Ostatni sondaż, który daje zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w dziesięciu województwach, a w dwóch, w tym naszym, remis ze wskazaniem na PiS jest oznaką schyłku „totalsów”.

Po wyrzuceniu trzech i samowolnym odejściu z PO paru innych członków nikt już teraz nie tylko nie chce się przyznać, ale nawet pamiętać hasła: „ulica i zagranica”, które to miało pomóc nieszczęśnikom oPOzycji obalić znienawidzony PiS. Teraz nawet nie chcą się afiszować z  KODziarzmi i jego złodziejską twarzą - Mateuszem Kijowskim, na tyle bezczelnym, że wyraził zgodę na ujawnienie nazwiska, a który jest oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy na ponad 120 tysięcy złotych od biednych, ale naiwnych datkowiczów, wpłacających po 5 zł na „obronę demokracji”. No to mają „demokrację złodzieja”, o alimentach nie wspominając. Coraz mniej widać twarzy od: „dość dyktatury kobiet”, „weszliśmy do polityki, żeby nie być politykami” – to Scheuring-Wielgus. A to Petru: „czyli mała rzecz niby, ale konkretna, tj. przepraszam, mała w sensie … duża”, również: „Cieszę się, że Tusk jest szefem … prezydentem Unii Europejskiej …, może Komisji Europejskiej, przepraszam … Rady Europejskiej?!”. A także Mucha, a nawet „ministra”, której uroda jest odwrotnie proporcjonalna do inteligencji, a która uważa, że rządzenie większościowe i przegłosowywanie większościowe „to jest bolszewizm! Dokładnie bolszewizm a nie demokracja!”. Szczerba – <trzeba się w tej sprawie wypowiedzieć albo po stronie imperium, po „stranie” władzy i przemocy, czy po „stranie” rebelii - czyli prawdy, prawa i nadziei>. O wielbicielu „szczawiu i mirabelek”, Stefanie Niesiołowskim już zapomniano. Radek Sikorski, specjalista od „wyżynania watah”, zaszył się w Chobielinie i nie wyściubia nosa. Jacek Vincent-Rostowski będzie się jeszcze tłumaczył przed komisją z afery VAT na ponad 250 mld złotych. Nie starczy mu tam bezczelności tak jak przed komisją ds. Amber Gold (0.9 mld zł).

Pomysły Rafała Trzaskowskiego na Warszawę, a właściwie przeciwko bohaterskiej stolicy – wykorzystywanie symboliki cierpienia Polaków (rozstrzeliwania - głupie tłumaczenie się Michała Żebrowskiego) w walce politycznej, preferowanie Berlina, rozwiązań komunikacyjnych (kładek i ścieżek rowerowo-pieszych zamiast szerokich arterii i mostów), czy ostatnio walki z PiS-em zamiast budowy autostrad (dotyczy połączenia, w ramach Via Baltica, Mazur z Warszawą), pogrążają jego samego i ciągną PO w dół.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, którzy chce być „niezależny” nawet od „swojej” Platformy, niby udzielny gauleiter nie chce widzieć Wojska Polskiego na obchodach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a gdzie może tam wprowadza niemieckie nazwy. Łaskę robi, że Wojsko Polskie na Westerplatte będzie … jak 79 lat temu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakręciła się swoją decyzją o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego jak „słoik”. Zrobiła to, bo jej zdaniem wśród narodowców znalazła się koszulka „propagująca ustrój totalitarny”!? I tu uwaga! Chociaż towarzysz Grzymowicz robi dobrą minę do złej gry i „cieszy się” z nazywania go arbuzem („bardzo pożytecznym owocem, z wierzchu zielonym a w środku czerwonym”), to teraz, w przeciwieństwie do Adamowicza przykleja się (które to już przefarbowanie?) do Nowoczesnej Platformy. Z tej racji mógłby wziąć sobie do serca zarządzenie bądź co bądź prominentnego członka Platformy nazywającej się Obywatelską. A Hanna ni mniej ni więcej tylko „zakazała używania zakazu używania zakazanego prawem symbolu totalitarnego" – sierpa i młota. Dla mniej wtajemniczonych: zakazała koszulki ze znakiem zakazu na sierpie i młocie. Tak to Platforma gryzie się już we własny ogon. Schetynie już od pewnego czasu mowę odjęło, bo nie może ogarnąć swojej trzódki.

Przy Platformie cała „totalna opozycja” popada „w totalną rozsypkę” – nawet spolegliwe jej media to zauważają. Tak to jest, gdy oPOzycja do kryterium ulicznego używa zdezelowanej platformy. PONowoczesna nie chce wiedzieć, że odpada od niej tak jak pewien polityk z Biłgoraja. PSL/ZSL w kamaszach drepce za nią, chcąc się przylepić do łajby i powiedzieć: „Płyniemy!”.

Trójkółką – ulicą, zagranicą i takim przywództwem – „totalsi” już daleko nie ujadą.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

never 10/08/2018 15:43
Witam czy to prawda ze był Pan zawodowym żołnierzem Ludowego Wojska Polskiego?
politruk A.G. 12/08/2018 10:51
to chyba jasne, gdyby nie byl, juz dawno by to napisal
Jontek chwytaj za widły... 14/08/2018 11:43
Pan Górski A. swoje tezy ( wg mnie hipo...) wysnuwa na poczuciu obowiązku dzielenie się fantastyką polityczna z obywatelami... Ma jednak swoich fanów choćby Staśka z Olsztyna

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Jest oświadczenie Archidiecezji Warmińskiej w sprawie księdza Romana K.

- W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi sprawy ks. Romana K. informujemy, że biorąc pod uwagę obowiązujące obecnie... Zobacz więcej »
 • 20/10/2018 12:44
 • 1
 • Express.olsztyn.pl

  Personel medyczny w wojskach obrony terytorialnej

  - Chcemy zadbać o to, by w odpowiedni sposób wykorzystać i rozwijać umiejętności personelu medycznego. Na Warmii i Mazurach jest... Zobacz więcej »
  • 20/10/2018 09:38
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Zobacz film z instrukcją głosowania!

  W Olsztynie jest 101 obwodów głosowania, z czego 14 to odwody odrębne m.in. w szpitalach, areszcie czy domach pomocy. Aby sprawdzić, do... Zobacz więcej »
  • 20/10/2018 09:05
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Katarzyna Adamas i jej czas na dobrą zmianę

  Hasło Katarzyny Adamas to "czas na dobrą zmianę". Nie ukrywa ona, że liczy się dla niej każdy głos i każdy jest wyjątkowo ważny... Zobacz więcej »
  • 19/10/2018 19:27
  • 5
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Wioletta Machniewska kandydatką na burmistrza Bartoszyc

  Zdaniem Wioletty Machniewskiej, Bartoszyce sukcesywnie z miasta stają się ...miasteczkiem, z którego ze względu na zastój w rozwoju i... Zobacz więcej »
  • 19/10/2018 19:16
  • 3
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Przypominamy, kto był za nocną prohibicją w naszym mieście, a kto przeciw. Jak głosowali olsztyńscy radni?

  Tymczasem, jak to w naszym mieście - konsultacje sobie, a miejscy radni swoje. I tu pojawia się pytanie, jaki jest cel organizowania... Zobacz więcej »
  • 19/10/2018 17:12
  • 3
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego