Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Jak policja w Pieniężnie pacyfikowała dziennikarzy, czyli gdzie funkcjonariuszka zostawiła legitymację służbową. Odpowiedź w filmie!

  • 04/05/2014 21:46
  • 41

Informowaliśmy już dziś o żenującym spektaklu w wykonaniu polskich policjantów pod pomnikiem sowieckiego generała, Iwana Czerniachowskiego, w Pieniężnie. Stróże prawa tak naprawdę ochraniali Rosjan, zaś Polacy byli przez nich traktowani jako element wywrotowy, który przyjechał zakłócić uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem kata żołnierzy Armii Krajowej. Policjanci umundurowani i nieumundurowani wiele czasu i energii poświęcali na robienie zdjęć dziennikarzom oraz uczestnikom happeningu. Dzielnie wspomagali ich w tym funkcjonariusze ABW, którzy chcieli nawet przeszukać samochód redaktora naczelnego Expressu Olsztyn w celu namierzenia czerwonego sprayu, którym ktoś zbeszcześcił w nocy pomnik. To jednak nie wszystko. Po skończonej uroczystości samochody policyjne dyskretnie eskortowały odjeżdżających dziennikarzy aż pod pobliską Ornetę, a część z przedstawicieli mediów została przez policję zatrzymana już na rogatkach Pieniężna. Między innymi wspomniany redaktor naczelny EO. Policjanci, mimo że wcześniej robili zdjęcia zarówno dziennikarzy jak i rejestracji samochodowych, postanowili spisać dodatkowo wszystkich uczestników happeningu, nie patrząc na legitymację dziennikarską i prawo prasowe.

- Powiedziano nam, że jesteśmy zatrzymani - użyto właśnie takiego słowa. Nie podano oczywiście powodu, powodem był sam fakt uczestniczenia i obserwowania dzisiejszego happeningu. Wypuszczono nas dopiero po kilkudziesięciu minutach po interwencji posła Jerzego Szmita i po tym, jak osoba z inicjatywy Wolne Jeziorany podeszła i zaczęła nagrywać akcję zatrzymania "elementu wywrotowego" - opowiada dziennikarz.

My zaś chcemy poinformować czytelników, że Wolne Jeziorany zdołały nakręcić film z zatrzymania dziennikarzy. Znajdują się na nim naprawdę kompromitujące dla policji fragmenty. Nie chcemy jednak uprzedzać faktów i wyjawić czytelnikom na przykład tego, dlaczego jedna z policjantek nie posiadała legitymacji. Chociaż ciekawsze jest, gdzie zostawiła ową legitymację.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

??? 04/05/2014 23:23
Czy ja dobrze słyszę? Funkcjonariuszka policji na pytanie zatrzymanego, gdzie ma legitymację - odpowiada: "zostawiłam w toalecie jak podpaskę zmieniałam"? Czy ja śnię? To jest demokratyczne państwo, czy już komuna wróciła?!
Leonard Borowski 05/05/2014 08:37
Komuna nie wróciła. Ona nigdy stąd nie odeszła. Cały czas tuczy się na pracy ciężko pracujących uczciwych ludzi. Zdegenerowana milicjantka, to jakiś automat do wszelkich usług. Także w roli tępego narzędzia w rękach rządzących bandytów. Czy ona aby nie grała na tym komisariacie w "Drogówce"?
były milicjant 05/05/2014 21:57
Nie obrażaj prawdziwych milicjantów z tamtej epoki, bo ta Pani nawet na takie porównanie nie zasługuje.
Natan 14/05/2014 10:50
A co, za komuny tylko się nosiło podpaski, a za kapitalizmu się nie nosi??? Ochłoń baranie!
kamikaze 04/05/2014 23:50
Jazda z nimi! Inspektorat KWP i Komenda Główna zrobią z paniusią porządek! Co za siksa głupi. Może broń też zostawiła?
CezaryA 05/05/2014 07:08
Nic nie zrobią.Swoich trzeba chronić, to rodzina jak w Ojcu Chrzestnym.
anonim 05/05/2014 11:51
A może powinni zrobić porządek z dziennikarzami, którym wydaje się, że wszystko mogą? Nie wiedziałem, że bycie dziennikarzem uprawnia do bycia chamem. Bezczelne przerywanie pracy policji, utrudnianie wykonywanych czynności i jeszcze rozmowy pana z nowiutkiego Jeepa, który przez telefon twierdzi, że komuś "jutro da", " co to za afera" itp. I dzwoni po komendantach. Wsłuchajcie się lepiej w słowa tego pana w samochodzie. To jest dopiero przykre, a nie postawa policji. Bo ja nie widzę tutaj nic złego w ich zachowaniu.
Mirek 05/05/2014 17:51
Czyli chciałbyś być tak potraktowany przez policję, która od ciebie egzekwuje prawo a samo go nie dotrzymuje? Taka sytuacja była z komuny i wszyscy którzy pamiętają cieszyli się końca tej epoki. Funkcjonariusz państwowy ma zachować powagę w każdej sytuacji. Sytuacja z filmiku nie sprawia wrażenia takiej, która powinna wyprowadzić policjanta z równowagi. Ta kobieta nie powinna pracować w mundurze bo przynosi mu wstyd.
Polin 05/05/2014 01:41
Hahaha kabaret... W jakim ja panstwie zyje... Won kible sprzatać koński łbie w mundurze!
oki 05/05/2014 01:42
To nie wygląda na rutynową kontrolę, tylko zlecone zatrzymanie. A funkcjonariusze mający z kimś stały kontakt telefoniczny, jedynie realizują wydawane im przez telefon polecenia. Czy ich zadaniem było sprowokowanie właściciela EO i Bogusława Owoca do niesubordynacji i umieszczenie w związku z tym w areszcie? Niestety, wszystko na to wskazuje!
CezaryA 05/05/2014 07:26
Jak przypuszczałem "agresywna" postawa Pana Owoca przysparza mu adwersarzy, oraz z jego kręgów przyjaciół. Oczywiście do końca nie jestem przekonany w wypowiedź policjantki aczkolwiek znając ich chamstwo i pewność siebie nie wykluczonym to jest. Fakt, że policja w Warmińsko - Mazurskim to mafia nie dziwi mnie. Działa na zlecenie Ojca chrzestnego z Urzędu Wojewódzkiego ( sic! ) lub samej warszawki.
imie 05/05/2014 07:41
sorry, ale macie wybujałą wyobraźnienazywając się dziennikarami hehe
Natan 14/05/2014 10:53
To nie dziennikarze tylko stado tępych buców granatem od pługa oderwanych!
dr gonzo 05/05/2014 08:08
Wolność w Polsce, to tylko " paszport w domu".
Żuczek 05/05/2014 08:49
Protest jak najbardzioej słuszny, zachowanie policjantki aroganckie, ale powoływanie się na prawo prasowe, kiedy jest tam się w roli organizatora protestu, a nie dziennikarza całkowicie chybione... Obawiam się, że filmik będzie raczej dowodem w sprawie przeciw Niczyczyprowiczowi i Owocowi niż policji...
sorry 05/05/2014 15:13
Sorry takom mamy pogode ,o sory, a gdzie mowa ,że to byli organizatorzy protestu. Żuczek, sorry ja siem nie obawiam o nich, bo organizował protest ktoś inny, albo idąc tym, sorry tokiem myślenia, to organizowało także radio olsztyn, ,polsat news,telewizja trwam,gazeta nieolsztyńska itd. sorry itp.
Feliks D 05/05/2014 09:29
jeszcze jedna sucz udowadnia Policyjną arogancje iu stosunek do obywatela
Hatred 05/05/2014 12:11
Policja nie przyjeżdża sobie, żeby Cię prosić. Policja wydaje polecenia, zrozum to wreszcie. Taka jest rola policji.
CezaryA 05/05/2014 13:43
W art. 14 ust. 3 ustawy o Policji znalazł się bardzo ogólny, acz znaczący zapis. Zgodnie z nim, policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka. Przepis ten, pomimo iż nie zawiera konkretnej normy prawnej, wskazuje jednak na pewne zasady, którymi powinni kierować się policjanci przy wykonywaniu swoich czynności. Zapisy regulacje czynności służbowe, znajdują się w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów. Zgodnie z § 2 ust. 1 policjant, który przystępuje do dokonania czynności (m.in. legitymowania, zatrzymania i kontroli osobistej) jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych. Policjant jest również zobowiązany podać podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej. W wielu przypadkach problematyczne jest zwłaszcza podanie przez funkcjonariusza podstawy prawnej podjęcia czynności służbowej. Notoryczne pomijanie podania przez policjantów dokładnej podstawy prawnej wynikać może z problemu zakwalifikowania danego czynu pod konkretny „paragraf”, jak również – niestety – z nieznajomości prawa przez samych funkcjonariuszy. Niewykonanie przez policjanta którejś z wymienionych w § 2 ust. 1 Rozporządzenia czynności skutkować może, zgodnie z art. 132 ust. 3 pkt. 3 ustawy o Policji, odpowiedzialnością dyscyplinarną policjanta, który nie dopełnił obowiązków służbowych. Zgodnie z § 2 ust. 2 w/w rozporządzenia, nieumundurowany policjant przy dokonywaniu czynności służbowych okazuje legitymację służbową, a na żądanie osoby, wobec której podjęto wykonywanie tych uprawnień, umożliwia odnotowanie danych w niej zawartych. W przepisie tym przewidziano zatem obowiązek wylegitymowania się policjanta „w cywilu” za każdym razem, kiedy dokonuje on czynności związanych m.in. z legitymowaniem osób, zatrzymaniem czy kontrolą.
nikt 06/05/2014 20:01
idąc twoim tokiem myslenia to jak przyjadą i polecą tobie zrobić laskę to co masz się na wszystko godzić.Oni też muszą przestrzegać prawa
res 05/05/2014 10:19
polecam, szczególnie od 30 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=xkWknnuObt4
war 05/05/2014 10:22
18.02.2014 roku, w Pieniężnie, hołd katu AKowców z Wileńszczyzny krasnoarmiejcowi, gen Czerniachowskiemu oddał poczet sztandarowy Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej z jego prezesem honorowym płk dr. Inż. Tadeuszem Kowalczykiem. I sami byli również tam 04.05.2014. To już nie tylko pachołki moskiewskie, ale agenci moskiewscy! http://www.rusemb.pl/
heniek 05/05/2014 10:43
bab to nie powinni brac do sluzby bo kompromituja swoim zachowaniem nasz kraj ,przyklad jak na tym wideo ,trzeba byc naprawde bezczelnym zeby komus w twarz cos szepnac ,gdzie sie zostawilo ,zaraz soltys wsi zalozy mundur i wyjdzie na droge i bedzie zatrzymywal bez legitymacji ,nie zna nawet slowa przepraszam czemu ci facececi z boku stojac sie nie odzywaja? siary takim zachowaniem narobi malo ze sobie to jeszcze kolegom po fachu.
Obiektyw 05/05/2014 11:09
Już Andrzej Rosiewicz śpiewał o przebierańcach.Ci jak widać są też przebierańcami intelektualnymi. Proszę odejść bo stoi Pani na środku drogi. Nic to ,że droga odgrodzona słupkami a zatem to tylko pobocze drogi głównej. Tak, obiektyw kamery przeszkodził telefonicznemu zleceniu dla gwiazdorki z filmu. Co na to komendant? Powie ,że nie jego ludzie? Może to kolejna tituszka? Czy z kurtuazją wchodzą tu bracia słowianie, jak na Krym czy wschodnią Ukrainę?
Matox 05/05/2014 14:01
Jestem z Pieniężna, bohaterka filmu to niedawno powołana kierowniczka komisariatu policji w Pieniężnie.
Olo 05/05/2014 15:20
Warto się zastanowić, czy nie ufundować czasem nagrody "podpaski roku". Jedną nominowaną zatem mielibyśmy w Pieniężnie
joannn 05/05/2014 15:33
z takim zachowaniem ta "pani"powinna pracować na ulicy ale w zupełnie innym charakterze...np równać asfalt jeśli tacy prostacy pracują jako funkcjonariusze,reprezentanci państwa to ja protestuję i nie chcę aby podatki mojej rodziny utrzymywały na etacie chamstwo i butę
pytanie 05/05/2014 17:06
ale ja na tym filmie nie słyszałem żeby policjantka coś takiego powiedziała.Powiedział to ten rozgniewany typek. W ten sposób można każdego wrobić.Ja mowię cicho coś a drugi powtarza nieprawdę głośno powtarzając słyszeliście???? naginane jek nic. Popatrzcie na twarze policjantów.Gdyby coś takiego powiedziała to by się smieli sami. Natomiast ten gość zwraca się na ty do policjantki"nie bądź taka"
zapytanie 05/05/2014 17:31
Śmieć się śmiać z przełożonej? pytanie co ty wypisujesz. Oni nic nie słyszą, odpowiadają półsłówkami, są jakby nieobecni. To tylko asysta, a prym wiedzie podpaska.
pytanie 05/05/2014 19:19
chyba masz słuch absolutny, bo ja nie słyszalem z nagrania jak mowi policjanta o podpaskach.
zapytanie 05/05/2014 22:25
Nie mam słuchu w ogóle. Czytałem z ruchu ust, choć jestem niewidomy. :-) Zadowolony?
war 05/05/2014 17:10
„Iwan Czerniachowski zginął pod Pieniężnem 18 lutego 1945 roku. … w sprawie okoliczności jego śmierci Rosjanie nie przeprowadzili śledztwa. … jechał wówczas z Kowna swoim luksusowym zdobycznym oplem admirałem. … Pod Pieniężnem … jechała kolumna czołgów T 34. … Generał się zdenerwował i zatrzymał czołgistów. Według jednej z wersji zastrzelił lub nakazał enkawudyście zastrzelić, ich dowódcę. Potem ruszył dalej. I wtedy ze strony kolumny poleciał pocisk. Nie trafił w samochód, ale rozerwał się i odłamek zranił ciężko generała, który zmarł w drodze do szpitala.” źródło: http://pieniezno.wm.pl/201492,Zdewastowano-pomnik-gen-Iwana-Czerniachowskiego-w-Pienieznie.html
bloody mary 05/05/2014 22:41
Ja pier... To są policjanci? To jacyś przebierańcy szczególnie, że bez legitymacji! A gdzie jest ich przełożony i jak on może na takie coś patrzeć?
pytanie 06/05/2014 06:53
Dla mnie ta paczka rozkrzyczanych gości zatrutych rusofobią to poruta i blamaż.To tak jakby biegać za każdą wycieczką z niemiec w koszulce z fastyką i krzyczeć "RAUS".Rosjanie i niemcy mordowali polaków.każdy to wie.ale to już historia.Czemu jezdzimy do Niemiec i harujemy tam. Czemu wyjeżdżamy do WB i pracujemy tam na zmywaku.Czemu ponad 2 mln młodych ludzi wyjechało z Polski.???/ I jakoś tam bohaterscy panowie ostatnich artykułów EO nie stoją pod sejmem w ramach protestu a znany plastyk od świń nie zbuduje jakieś rzeźby na miarę Michała Anioła. A tu jaka rzeżba taki artysta.Jaki protest taki działacz. Przez kretyńskie zachowania i fobie tracą tylko pracujący ciężko ludzie.Za chwilę Rosja zamknie import jabłek z Polski a są oni największymi odbiorcami z RP w Europie.Eksportujemy więcej do Rosji niż Chiny.Ile ludzi straci pracę????? Zaniknie mały ruch graniczny..ile ludzi straci możliwość utrzymania swoich rodzin????????? Już takich krzykaczy mieliśmy w historii wielu, nic oni zwykłym ludziom nie dali.no może biede.A ci wszyscy panowie co tak nenawidzą komunizmu niech zdadzą świadectwa szkole, dyplomy ze studiów, mieszkania.Bo w czasach komuny ukończyli bezpłatne szkoły i studia.dostałi mieszkania ze spóldzielni nie obarczone kredytami jak teraz.Ich żony rodziły w szpitalach zbudowanych przez ustrój który tak nienawidzą. Gdyby nie nawoływanie do rusofobii nikt by nie pomalował pomnika i nie trzebabyło takich sił policyjnych na zabezpieczenie. tO MY PRACUJĄCY PONOSIMY KOSZTY KILKU KRZYKACZY.Pomnik stoi od lat 70 a Rosjanie przyjeżdżają od kilku lat bez rozgłosu. ALE JEŻELI OBIECAŁO SIĘ MIEJSCE POD POMNIK NA STACJĘ ORLEN LUB BIEDRONKE NO TO INNA SPRAWA.
XXX 06/05/2014 07:47
Czyz to nie jest nowa Pani Kierownik posterunku w Pienieznie????. Na ostatniej sesji Rady Miasta w Pienieznie zupelnie inaczej sie przedstawiala. Wstyd nic wiecej
WWW 06/05/2014 08:42
każdy odpowiada za siebie.Pani Kierownik też.Ale nie byliśmy na miejscu więc po co ta fanfarada. Wkurza mnie jedno. Na miejscu był pan były wojewoda warminsko-mazurski pan O.Zajmując kiedys taka funkcję musiał on bardzo dobrze wiedziec jak ważna jest dla warminsko-mazurskiego regionu dobra wspólpraca z Kaliningradem.Musiał on wiedzieć ile ta dobra wspólpraca daje tu gdzie jest największe bezrobocie stanowisk pracy.Ale łatwiej jest pod płaszczykiem patriotyzmu załatwiać swoje sprawy.Pan O już z Pieniężna wyjechał a mieszkańcy zostałi sami ze swoimi problemami. Gośc o nicku pytanie dobrze napisał.
Creator 06/05/2014 19:28
Pan redaktor powinien złożyć zawiadomienie do prokuratory o popełnieniu przestępstwa, funkcjonariusz który legitymuje powinien posiadać kompletne umundurowanie oraz legitymacje. Skreśliłby jej "karierę" w Policji.
zniesmaczony 07/05/2014 20:02
Sorry Pani policjantko takich dżentelmenów(. gentlemanów) w Polsce mamy Owoc swoim zachowaniem prowokował policjantkę i wyszedł "owoc" kultury nienawiści.Słowa że nie przyjął odznaczenia to miedzy innymi dlatego że są tacy policjanci(zalecam wysłuchanie)nawiązywał do orzełka na czapce, jest żenujące.Poza tym Owoc nie zna stopni w policji ,policjantka jest aspirantem nie oficerem. Proszę zauważyć że policjantka legitymowała kierowcę(kierowca nie żądał okazania legitymacji) i w sposób taktowny oddała mu dokumenty.To po wylegitymowaniu kierowcy z samochodu wyskoczył Owoc i żądał legitymacji .Policjantka nie musiała mu okazywać. Owoc na zakończenie "popisu wokalnego" powiedział do policjantki "do miłeg..-rychłego zobaczenia". Tak powinien się spotkać i przeprosić za swoje zachowanie .Bukiet kwiatów mile widziany. Ps.Rzekoma odpowiedź policjantki gdzie pozostawiła legitymację jest wydrukowana na filmie przez redakcję, nie można tego wysłuchać na filmie. Tak więc słowo przeciw słowie?
jed 07/05/2014 20:44
faktycznie sie tam komuś role pomyliły, od legitymowania to jest policja, a nie odwrotnie
MB 07/05/2014 20:37
ale sie gimbusy napinają :) CezaryA zacytował przepisy, a tam jak byk ze legitymacje to nieumundurowani policjanci okazują, więc o co ta cała afera? ale co zrobić jak takie pokolenie i czytać nie potrafi. Inna sprawa, co kto komu tam gada, ale prawda jest taka, że jak by mnie ktos w pracy przeszkadzał to chyba bardziej dosadnie bym sie wypowiedział i wcale bym się nie zdziwił takimi słowami jeżeli do debila inne nie docierają. Dziwne ze gość zatrzymany nie został, bo na całym świecie za utrudnianie pracy policjantowi to zamykają, a w tym kraju to jakaś anarchia panuje, przydało by się troszke komuny, bo juz na tych wszelkiej maści debili mających wysokie mniemanie o sobie patrzeć nie można.
halina 08/05/2014 19:50
gdzie to babe ponioslo do munduru buty za ciezkie i stroj a co dopiro z pala chodzic ,ja stara jestem ale czegos takiego jo nie widziala coby baba w mundurze byla a gdzie baby na wojnie byly w domu zaraz mi ktory chlop powie ze baba i czolgiem jezdzila

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Czas na nową kadencję

    Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 15:34
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

        Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
        • 16/11/2018 10:46
        • 0
        • S. Antoni Poniatycki

          Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

          Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »