Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Jakie wieści skrzynka mieści

  • 25/10/2014 09:29

W dniu wczorajszym pojawiły się w skrzynkach pocztowych materiały informujące, jakie to dokonania miały miejsce ostatnimi laty w Olsztynie

Treść bogato ilustrowana i ładnie wydana. Coś jakby wyborcza agitacja, ale pewnie się mylę. Mam jednak małe ale. Opis nowej arterii komunikacyjnej Artyleryjska z wiaduktem ulicy Wojska Polskiego jest mocno zubożony. Dlaczego? To przedstawia film z youtube wraz z komentarzem cyt. "Nowo przebudowany wiadukt nad torami. Brawa dla projektu i budowniczych. Problem tylko z komunikacją miejską, że wysyłają w tą trasę przegubowce nie mogące swobodnie przemieszczać się swoim wąskim pasem ruchu. Czy nie można tą trasą puszczać autosanów czy lepiej osinobusów. Te bez problemu i wjazdu na sąsiedni pas ruchu pokonają ten nowo wybudowany, unijny wszak obiekt."

Po prostu potrzeba wymiany taboru komunikacji miejskiej na mało gabarytowy i wiadukt spełni bezkolizyjnie swą rolę.

W dziale edukacja i cele społeczne także niedosyt dokonań. Przykład z ulicy Kopernika. Połowa chodnika zajęta przez zjazd do garażu. Oczywiście bez żadnych barierek ochraniających niepełnosprawnych na wózkach czy niewidomych. Drugi przykład to ulica Wańkowicza. W ciągu komunikacyjnym mieszkańców ośrodka dla niewidomych postawiono wiatę przystanku komunikacji miejskiej. Fajnie, nie muszą moknąć na deszczu. Rozbite nosy czy inne to już ich problem, bo przeciez mogą wybrać inną drogę do sklepów czy przychodni.

Wiata nagminnie dewastowana, bo zajmuje połowę i tak wąskiego chodnika.

Chcieliście to macie i nie mokniecie. Cel społeczny osiagnięty. Co nas jeszcze zaskoczy?

Dziury w Olsztyńskich chodnikach czy jezdniach to norma, więc tego rodzaju osiągnięć już nie poruszam.

 

Oceń
Autor: Obiektyw

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Polecane firmy

Reklama konta firmowego