Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Jan Olszewski, Wielki Polak

 • 15/02/2019 13:22

Dnia 07.02.2019 odszedł od nas Jan Olszewski, Premier RP, Wielki Polak, Wielki Patriota, Mąż Stanu, Kawaler Orła Białego. Wcześniej uczestnik ruchów niepodległościowych, z piękną kartą Szarych Szeregów. Doradca NSZZ „Solidarność”, obrońca poszkodowanych przez reżim komunistyczny. Pokazywał od strony prawnej, jak nie dać się komunistom.

Można powiedzieć, że mimo, a może dla naszych ułomności, jako obywateli i całości, jako Narodu, Opatrzność czuwa nad nami i daje nam takich ludzi jak Jan Olszewski. Dołącza On do grona Wielkich Postaci, jak Św. Jan Paweł II, Ronald Reagan, Margaret Thatcher, Kardynał Stefan Wyszyński. To dzięki nim komunizm nie rozpanoszył się na świecie.

Został Premierem RP w bardzo trudnym, początkowym okresie, tzw. „transformacji ustrojowej”. Prawdę powiedziawszy – powszechnej, dzikiej, a właściwie złodziejskiej, prywatyzacji. Jednym słowem - uwłaszczenia komunistów, ekonomistów z dyplomami socjalistycznej ekonomii. Okresu wyprzedawania majątku narodowego (słynne zawołanie Balcerowicza: „kapitał nie ma narodowości” – a juści!) za „psie pieniądze” w obce ręce. To samo stało się z IV władzą, oddaną zagranicznym mediom, które dotąd sieją zamęt w głowach Polaków, szczując jednych na drugich, tym sposobem nas dzieląc.

Dla Jana Olszewskiego data 04.06 ma podwójny wymiar. W 1989 roku był to „triumf” „Solidarności” i wszystkich Polaków po „obaleniu” komunizmu. Wszyscy cieszyli się z tego „częściowego” „obalenia”. Z oporem, po wielu latach docierało do nas, że „trudno mówić o wyborach, kiedy z góry jest reglamentowany skład Sejmu. W trakcie aktu wyborczego została zmieniona ordynacja wyborcza, umożliwiająca komunistom będącym na liście krajowej wejście do Sejmu. To było w demokracji europejskiej coś egzotycznego. Nie zaspokajało to aspiracji polskiego społeczeństwa” [Jan Olszewski].

I trzy lata później, w 1992r., był to triumf tego co z komunizmu zostało. Był to również osobisty triumf Donalda Tuska, który wtedy skrupulatnie „liczył głosy” przeciw Premierowi Olszewskiemu. Chyba „Ruch 04.06” (który to już „ruch” w III RP?), który teraz zakłada odnosi się do tej daty jego triumfu. Do dzisiaj odbiera nagrody od Niemiec i innej Zagranicy za „konfrontowanie z własnym narodem”!? (jakim?) Sam beneficjent tego ruchu, tej „nocnej zmiany”, Waldemar Pawlak (został premierem po Janie Olszewskim) stwierdził, że „to jest trochę gangsterski chwyt”.

Dzięki Janowi Olszewskiemu nie mamy EWG-bis, NATO-bis i nie mamy przede wszystkim sowieckiej Polski Joint venture (wspólne przedsięwzięcie), za czym optował Wałęsa ze stronnictwa sowieckiego/rosyjskiego. Dzięki Janowi Olszewskiemu mamy wreszcie odbudowywanie polskiej gospodarki, polskiej obrony, polskiej pozycji w świecie. Idzie to niestety z mozołem, bo w wyniku tej „gangsterki”, której inicjatorem był idol wszystkich Polaków – Lech Wałęsa, a który okazał się kapusiem Bolkiem, Polska nie tyle, że pozostawała w stagnacji, co została rozgrabiona (i rozbrojona) we wszystkich dziedzinach. Niestety też mocno kuleje lustracja, w tym całkowicie leży we wszechwładnej „nadzwyczajnej kaście”.

Jaką zadrą Jan Olszewski był dla POKO, spadkobierców „nocnej zmiany”, świadczy fakt, że 21 senatorów z tej partii wstrzymało się od głosu nad przyjęciem uchwały oddającej Mu hołd.

„Jan Olszewski pozostał wierny ideałom Polski niepodległej, demokratycznej i praworządnej; dobrze zapisał się w historii Narodu Polskiego, jako Patriota, Mąż Stanu i wzór do naśladowania. Senat oddaje mu hołd” – głosi przyjęta przez Senat uchwała upamiętniająca Premiera Olszewskiego.

„Kiedy się to wreszcie skończy [słowa Premiera Olszewskiego przed głosowaniem nad jego odwołaniem] będę mógł wyjść na ulice tego miasta, wyjść i popatrzeć ludziom w oczy”. Mogłeś Panie Premierze popatrzeć w oczy wszystkim Polakom. I zachowałeś się „jak trzeba”.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego