Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Jeden był panem tego domu, inny rozpoczął awanturę ze szwagrem, a zakończył z rodzicami

 • 09/10/2018 11:59
 • 0

Lidzbarscy policjanci zatrzymali agresywnych mieszkańców gminy, którzy będąc pod wpływem alkoholu wszczęli awantury z najbliższymi. Sprawcy trzeźwieją w policyjnych celach. Rodziny zostały objęte procedurą Niebieskiej Karty.

Wczoraj policjanci z lidzbarskiego patrolu interweniowali dwukrotnie w mieszkaniach na terenie gminy, gdzie doszło do awantur domowych.

Około godziny 18:00 pokrzywdzona kobieta poinformowała oficera dyżurnego lidzbarskiej policji, że jej mąż wyzywa ją i nie chce się uspokoić. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali zgłaszającą oraz jej męża. 57-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna chwilę przed zdarzeniem pił alkohol ze znajomymi. W pewnym momencie bez powodu zaczął oskarżać pokrzywdzoną o zdradę. Mężczyzna szarpał żonę za ubrania i krzyczał, że ją załatwi. W trakcie interwencji 57-latek krzyczał, że jest "panem tego domu" i będzie robił co mu się podoba. Mimo wydawanych poleceń do uspokojenia, mężczyzna nadal był agresywny, dlatego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Do policyjnego aresztu trafił też 19-latek, który kilka minut po godzinie 23:00 wszczął awanturę ze swoim szwagrem. Kiedy ojciec awanturnika zaczął rozdzielać mężczyzn, ten swoją agresję skierował wobec niego i matki. 19-latek zaczął wyzywać rodziców i zaczął uderzać pięściami ojca. Zatrzymany mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Rodziny zostały objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowanie sprawcy przemocy w rodzinie.

Przypominamy, że kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego