Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Jest akt oskarżenia przeciwko olsztyńskiemu adwokatowi Krzysztofowi K. Przed sądem odpowiedzą też jego ...rodzice

 • 05/03/2018 14:05
 • 0

Sprawą znanego olsztyńskiego adwokata, Krzysztofa K. zajęliśmy się pod koniec 2016 roku. Krzysztof K. oprócz obrony i reprezentowania swoich klientów w różnego rodzaju sprawach sądowych, zajmował się też udzielaniem pożyczek na procent. Tymczasem pożyczek takich generalnie udzielać nie powinien, gdyż jest to sprzeczne z zasadą etyki adwokackiej.

Udzielanie pożyczek to jedno, natomiast sposób udzielania i ich egzekwowania to drugie. Osoby, które uważają się za pokrzywdzone na skutek działalności Krzysztofa K. (nazwiska tych osób do wiadomości Redakcji) opowiadają, że kazał on też wystawiać weksle. Poza tym na umowie nie zawsze wpisywał kwotę pożyczki. Często zdarzało mu się o tym "zapomnieć", co kończyło się pozwem o zapłatę nieistniejącego długu.

Ofiarami Krzysztofa K. były osoby śmiertelnie chore, zdesperowane, z przysłowiowym nożem na gardle i ...ziemią, do której adwokat pałał swoistym pożadaniem. Jednocześnie były one pełne wiary w uczciwość adwokata, wszak reprezentował wymiar sprawiedliwości. Ten sam wymiar sprawiedliwości, przeciwko któremu dział, co znalazło uzasadnienie w postawionych zarzutach i szerokim uzasadnieniu tego faktu przez jednego z sędziów.

Od kilku miesięcy Krzysztof K. przebywa w areszcie, jednak jest nadzieja, że niebawem zamieni areszt na regularne więzienie.

Otóż 23 lutego Prokuratura Rejonowa  Olsztyn-Południe przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt  oskarżenia przeciwko Krzysztofowi  K., któremu zarzucono  popełnienie 24 przestępstw na szkodę 16  pokrzywdzonych. 

Dodajmy, że pełnomocnikiem jednego z pokrzywdzonych, Zbigniewa Z., jest mec. Lech Obara. To właśnie ten pokrzywdzony swoją nieustępliwością doprowadził do rozpoczęcia postępowania wobec Krzysztofa K.

- Dziesięć zarzutów dotyczy różnego rodzaju oszustw na łączną kwotę ponad 1,2 mln złotych,  trzy zarzuty dotyczą usiłowania oszustwa na łączną kwotę  240 tys.  złotych, jeden zarzut to przywłaszczenie powierzonych  pieniędzy w kwocie 90 tys. złotych, siedem zarzutów to różnego rodzaju przestępstwa przeciwko dokumentom,  zaś trzy zarzuty dotyczą podżegania innych osób do składania fałszywych zeznań.

Ponadto  oskarżono jeszcze jedną osobę, której zarzucono współudział w wyłudzeniu nieruchomości o wartości  1 mln złotych oraz sześć osób - w tym Jadwigę K.  i Romualda K. (rodzice adwokata, Krzysztofa K., przyp. red.) o udzielenie pomocy Krzysztofowi K. przy doprowadzeniu innych osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem przy sprzedaży nieruchomości - informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Wszystkim oskarżonym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego - kontrargumenty czytelnika na odpowiedź miejskich urzędników

  W związku z tym zadaliśmy szczycieńskiemu UM szereg pytań w przedmiotowej kwestii. Dodajmy, że działka znajduje się w centrum... Zobacz więcej »

  Dwa wypadki w gminie Barciany

  W środę około godz. 20:35 na drodze gminnej przed miejscowością Garbno w gminie Barciany kierujący fiatem cinquecento na łuku drogi... Zobacz więcej »
  • 22/06/2018 11:23
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Piłkarski Runmageddon w Ełku

   Letnia edycja Runmageddonu w Ełku stanie się nie tylko centrum ekstremalnej rozrywki, ale także świetnym miejscem dla wszystkich... Zobacz więcej »
   • 22/06/2018 10:47
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Zabytkowym ciągnikiem na Mundial

    Mecz Serbia - Szwajcaria zostanie rozegrany w piątek 22 czerwca w Kaliningradzie. - Spodziewamy się, że na granicy z Obwodem... Zobacz więcej »
    • 22/06/2018 08:57
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Komornik z Działdowa znów stanął przed sądem. Wyrok poznamy 5 lipca

     Sprawa dotyczy Sebastiana Sz., który wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy z dnia 2 sierpnia 2016 r. został skazany na karę 2 lat i 6... Zobacz więcej »

     Śledczy ustalili przyczynę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w jeziorze Długim w Olsztynie

     Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury... Zobacz więcej »
     • 21/06/2018 11:28
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego