Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Jest akt oskarżenia przeciwko olsztyńskiemu adwokatowi Krzysztofowi K. Przed sądem odpowiedzą też jego ...rodzice

 • 05/03/2018 14:05
 • 0

Sprawą znanego olsztyńskiego adwokata, Krzysztofa K. zajęliśmy się pod koniec 2016 roku. Krzysztof K. oprócz obrony i reprezentowania swoich klientów w różnego rodzaju sprawach sądowych, zajmował się też udzielaniem pożyczek na procent. Tymczasem pożyczek takich generalnie udzielać nie powinien, gdyż jest to sprzeczne z zasadą etyki adwokackiej.

Udzielanie pożyczek to jedno, natomiast sposób udzielania i ich egzekwowania to drugie. Osoby, które uważają się za pokrzywdzone na skutek działalności Krzysztofa K. (nazwiska tych osób do wiadomości Redakcji) opowiadają, że kazał on też wystawiać weksle. Poza tym na umowie nie zawsze wpisywał kwotę pożyczki. Często zdarzało mu się o tym "zapomnieć", co kończyło się pozwem o zapłatę nieistniejącego długu.

Ofiarami Krzysztofa K. były osoby śmiertelnie chore, zdesperowane, z przysłowiowym nożem na gardle i ...ziemią, do której adwokat pałał swoistym pożadaniem. Jednocześnie były one pełne wiary w uczciwość adwokata, wszak reprezentował wymiar sprawiedliwości. Ten sam wymiar sprawiedliwości, przeciwko któremu dział, co znalazło uzasadnienie w postawionych zarzutach i szerokim uzasadnieniu tego faktu przez jednego z sędziów.

Od kilku miesięcy Krzysztof K. przebywa w areszcie, jednak jest nadzieja, że niebawem zamieni areszt na regularne więzienie.

Otóż 23 lutego Prokuratura Rejonowa  Olsztyn-Południe przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt  oskarżenia przeciwko Krzysztofowi  K., któremu zarzucono  popełnienie 24 przestępstw na szkodę 16  pokrzywdzonych. 

Dodajmy, że pełnomocnikiem jednego z pokrzywdzonych, Zbigniewa Z., jest mec. Lech Obara. To właśnie ten pokrzywdzony swoją nieustępliwością doprowadził do rozpoczęcia postępowania wobec Krzysztofa K.

- Dziesięć zarzutów dotyczy różnego rodzaju oszustw na łączną kwotę ponad 1,2 mln złotych,  trzy zarzuty dotyczą usiłowania oszustwa na łączną kwotę  240 tys.  złotych, jeden zarzut to przywłaszczenie powierzonych  pieniędzy w kwocie 90 tys. złotych, siedem zarzutów to różnego rodzaju przestępstwa przeciwko dokumentom,  zaś trzy zarzuty dotyczą podżegania innych osób do składania fałszywych zeznań.

Ponadto  oskarżono jeszcze jedną osobę, której zarzucono współudział w wyłudzeniu nieruchomości o wartości  1 mln złotych oraz sześć osób - w tym Jadwigę K.  i Romualda K. (rodzice adwokata, Krzysztofa K., przyp. red.) o udzielenie pomocy Krzysztofowi K. przy doprowadzeniu innych osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem przy sprzedaży nieruchomości - informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Wszystkim oskarżonym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Jechał fordem buspasem, potrącił 9-letnią dziewczynkę

Niestety, w wyniku tej skrajnej nieodpowiedzialności doszło do potrącenia dziewczynki. Kierowca forda już utracił prawo jazdy. Z... Zobacz więcej »
 • 25/09/2018 12:29
 • 0
 • Express.olsztyn.pl
 • .

Echa artykułu o "Prowincjonalnej nadzwyczajnej kaście"

Prokuratura Krajowa „przygląda się uważnie oczami" ...Prokuratury, której właśnie też trzeba się przyjrzeć. Mam poważne... Zobacz więcej »
 • 25/09/2018 11:28
 • 2
 • warmiak

  Ukradł samochód, podrabiał przelewy. Osiem zarzutów dla ...nastolatka

  To był taki sposób na zarobienie pieniędzy - mówił w rozmowie z policjantami 18-letni elblążanin. Wyszukiwał on auta do... Zobacz więcej »
  • 25/09/2018 10:59
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Nocne rajdy na ulicach Olsztyna udręką dla mieszkańców

   Działania policjantów to również reakcja na sygnały ze strony mieszkańców, dotyczące ścigających się i driftujących aut, które... Zobacz więcej »
   • 25/09/2018 09:57
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego