Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

To już pewne! Policja doprowadzi do więzienia skazanego prawomocnie komornika z Działdowa

 • 29/06/2017 18:08
 • 2

Sąd Rejonowy w Nidzicy wydał wczoraj nakaz przymusowego doprowadzenia Sebastiana Sz. - komornika skazanego na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności - do Aresztu Śledczego w Działdowie.

Sebastian Sz. wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy  z dnia 2 sierpnia 2016 został skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd wymierzył mu także grzywnę w wysokości 10 tys. zł, orzekł środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu komornika na okres 5 lat oraz zobowiązał do naprawienia szkody w wysokości 190,7 tys. zł pokrzywdzonemu w tej sprawie Wiktorowi Chruścielowi, przedsiębiorcy z Nidzicy. Wyrok ten uprawomocnił się 18 kwietnia 2017 r.

Sąd Rejonowy w Nidzicy już pod koniec maja wszczął procedurę osadzenia Sebastiana Sz. poprzez wezwanie go do dobrowolnego stawienia się w Areszcie Śledczym w Działdowie w dniu 13 czerwca 2017 r. Jednak skazany nie stawił się w tym terminie w areszcie, ponieważ przebywał w tym czasie w szpitalu, o czym obrońca Sebastiana Sz. poinformował sąd dopiero na dzień przed upływem tego terminu.

Sąd Rejonowy w Nidzicy w dniu 29 czerwca otrzymał informację, że Sebastian Sz. wyszedł na przepustkę ze szpitala. Sąd uznał, że skazany może celowo opóźniać rozpoczęcie odbywania kary pozbawienia wolności, dlatego jeszcze tego samego dnia wydał nakaz przymusowego doprowadzenia Sebastiana Sz. do Aresztu Śledczego w Działdowie. Sebastian Sz. został już zatrzymany przez mławską policję i w najbliższym czasie zostanie przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary.


- Jednocześnie w związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami prasowymi sugerującymi, że sąd nie zabezpieczył majątku Sebastiana Artura Sz., uprzejmie wyjaśniam, co następuje.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w toku postępowania przygotowawczego podczas przesłuchania Sebastiana Sz. w dniu 14 kwietnia 2014 roku ustalił stan majątkowy podejrzanego. Sebastian Sz. podał wówczas, że jest wyłącznym właścicielem mieszkania w Mławie o wartości 200 tys. zł, obciążonego kredytem mieszkaniowym, który jest zabezpieczony hipoteką, zaś innych lokali oraz nieruchomości nie posiada. Zeznał też, że posiada samochód ciężarowy marki Kia Sorento o wartości 50 tys. zł, który jest obciążony kredytem. W tamtym czasie nie zarabiał i był na utrzymaniu matki oraz babki. Był również zobowiązany do płacenia alimentów na dziecko w kwocie 300 zł miesięcznie.

Z kolei już w akcie oskarżenia z dnia 30 marca 2015 roku prokurator zawarł informację, że Sebastian Sz. płaci tylko alimenty na córkę w kwocie 300 zł miesięcznie. Natomiast na rozprawie w dniu 9 listopada 2015 r. Sebastian Sz. podał, że ma zasądzone na dziecko alimenty w kwocie 300 zł miesięcznie, jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy z prawem do zasiłku i - poza zasiłkiem dla bezrobotnych - nie uzyskuje innych dochodów, nie posiada też nieruchomości ani majątku ruchomego. W trakcie postępowania sądowego nie stosowano zabezpieczenia majątkowego, ale też ani pokrzywdzony Wiktor Chruściel, ani jego pełnomocnik nie występowali z wnioskiem o takie zabezpieczenie.

Ponadto informuję, że w dniu 18 kwietnia 2017 r. Wiktor Chruściel zawarł umowę cesji wierzytelności z osobą fizyczną na mocy, której sprzedał przysługującą mu na podstawie prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Nidzicy wierzytelność - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

celowniczy 09/07/2017 09:45
I tak go wypuszczą na stan zdrowia jeśli wyszedł na przepustkę ze szpitala to na jakiej podstawie sąd bez opinii biegłych z dziedziny medycyny sądowej poszedł tak daleko by zatrzymać skazanego? Sad może wszystko łamać prawo, niszczyć ludzi jednego co nie robi nie przestrzega prawa. Nie stoję na straży wolności skazanych prawomocnie łakomych komorników, mentorów prezesów od których pobierali nauki zawodu w "łupieniu". Jednak coś tu jest nie tak ...
Bredek Polny 26/07/2017 11:51
Miał na kredyt mieszkanie i auto i teraz nie ma majątku? Szybko spłacił kredyty i spieniężył. Jak to mają w zwyczaju bezrobotni. "W tamtym czasie nie zarabiał i był na utrzymaniu matki oraz babki."

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Otworzyła się pokrywa komory silnika i kierowca uderzył w drzewo

  W piątek po godzinie 8:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze... Zobacz więcej »
  • 24/06/2018 09:57
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Uważajcie na zmiany przy dworcu. Zamknięte ważne skrzyżowanie

   Nowa organizacja ruchu wprowadzona została w nocy z soboty na niedzielę (23/24 czerwca). Ma to związek z przebudową skrzyżowania ulicy... Zobacz więcej »
   • 24/06/2018 09:24
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Apel Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów SDP

    Apel Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do  dziennikarzy, pracowników i właścicieli mediów w... Zobacz więcej »
    • 24/06/2018 09:11
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     ASF w gminie Pieniężno. Jest reakcja wojewody

     W sobotę w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, pod przewodnictwem wojewody Artura Chojeckiego, odbyło się posiedzenie Zespołu... Zobacz więcej »
     • 24/06/2018 08:36
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Premier powołał Adama Abramowicza na Rzecznika MŚP

      Kandydaturę Adama Abramowicza na Rzecznika MŚP zgłosiła minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz. Wcześniej... Zobacz więcej »
      • 24/06/2018 08:14
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

       Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej, czyli Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie

       - Wezwania Matki Bożej wpisywały się w tę myśl - od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej, która mówi o tym, jakie były... Zobacz więcej »
       • 24/06/2018 07:48
       • 0
       • Express.olsztyn.pl

       Polecane firmy

       Reklama konta firmowego