Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

To już pewne! Policja doprowadzi do więzienia skazanego prawomocnie komornika z Działdowa

 • 29/06/2017 18:08
 • 1

Sąd Rejonowy w Nidzicy wydał wczoraj nakaz przymusowego doprowadzenia Sebastiana Sz. - komornika skazanego na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności - do Aresztu Śledczego w Działdowie.

Sebastian Sz. wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy  z dnia 2 sierpnia 2016 został skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd wymierzył mu także grzywnę w wysokości 10 tys. zł, orzekł środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu komornika na okres 5 lat oraz zobowiązał do naprawienia szkody w wysokości 190,7 tys. zł pokrzywdzonemu w tej sprawie Wiktorowi Chruścielowi, przedsiębiorcy z Nidzicy. Wyrok ten uprawomocnił się 18 kwietnia 2017 r.

Sąd Rejonowy w Nidzicy już pod koniec maja wszczął procedurę osadzenia Sebastiana Sz. poprzez wezwanie go do dobrowolnego stawienia się w Areszcie Śledczym w Działdowie w dniu 13 czerwca 2017 r. Jednak skazany nie stawił się w tym terminie w areszcie, ponieważ przebywał w tym czasie w szpitalu, o czym obrońca Sebastiana Sz. poinformował sąd dopiero na dzień przed upływem tego terminu.

Sąd Rejonowy w Nidzicy w dniu 29 czerwca otrzymał informację, że Sebastian Sz. wyszedł na przepustkę ze szpitala. Sąd uznał, że skazany może celowo opóźniać rozpoczęcie odbywania kary pozbawienia wolności, dlatego jeszcze tego samego dnia wydał nakaz przymusowego doprowadzenia Sebastiana Sz. do Aresztu Śledczego w Działdowie. Sebastian Sz. został już zatrzymany przez mławską policję i w najbliższym czasie zostanie przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary.


- Jednocześnie w związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami prasowymi sugerującymi, że sąd nie zabezpieczył majątku Sebastiana Artura Sz., uprzejmie wyjaśniam, co następuje.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w toku postępowania przygotowawczego podczas przesłuchania Sebastiana Sz. w dniu 14 kwietnia 2014 roku ustalił stan majątkowy podejrzanego. Sebastian Sz. podał wówczas, że jest wyłącznym właścicielem mieszkania w Mławie o wartości 200 tys. zł, obciążonego kredytem mieszkaniowym, który jest zabezpieczony hipoteką, zaś innych lokali oraz nieruchomości nie posiada. Zeznał też, że posiada samochód ciężarowy marki Kia Sorento o wartości 50 tys. zł, który jest obciążony kredytem. W tamtym czasie nie zarabiał i był na utrzymaniu matki oraz babki. Był również zobowiązany do płacenia alimentów na dziecko w kwocie 300 zł miesięcznie.

Z kolei już w akcie oskarżenia z dnia 30 marca 2015 roku prokurator zawarł informację, że Sebastian Sz. płaci tylko alimenty na córkę w kwocie 300 zł miesięcznie. Natomiast na rozprawie w dniu 9 listopada 2015 r. Sebastian Sz. podał, że ma zasądzone na dziecko alimenty w kwocie 300 zł miesięcznie, jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy z prawem do zasiłku i - poza zasiłkiem dla bezrobotnych - nie uzyskuje innych dochodów, nie posiada też nieruchomości ani majątku ruchomego. W trakcie postępowania sądowego nie stosowano zabezpieczenia majątkowego, ale też ani pokrzywdzony Wiktor Chruściel, ani jego pełnomocnik nie występowali z wnioskiem o takie zabezpieczenie.

Ponadto informuję, że w dniu 18 kwietnia 2017 r. Wiktor Chruściel zawarł umowę cesji wierzytelności z osobą fizyczną na mocy, której sprzedał przysługującą mu na podstawie prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Nidzicy wierzytelność - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

celowniczy 09/07/2017 09:45
I tak go wypuszczą na stan zdrowia jeśli wyszedł na przepustkę ze szpitala to na jakiej podstawie sąd bez opinii biegłych z dziedziny medycyny sądowej poszedł tak daleko by zatrzymać skazanego? Sad może wszystko łamać prawo, niszczyć ludzi jednego co nie robi nie przestrzega prawa. Nie stoję na straży wolności skazanych prawomocnie łakomych komorników, mentorów prezesów od których pobierali nauki zawodu w "łupieniu". Jednak coś tu jest nie tak ...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Kompletnie pijany kierowca z Ukrainy zatrzymany na skrzyżowaniu dzięki czujności mieszkańca Olsztyna

  Wczoraj po godzinie 16:00 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił mieszkaniec Olsztyna i poinformował, że... Zobacz więcej »
  • 22/07/2017 14:56
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Jutro mieszkańcy wybiorą wójta gminy Gietrzwałd

   I tak obóz Bóg Honor Ojczyzna wystawił Grzegorza Jacka Pawłowskiego (KWW Lepsza Gmina). Kandydatem obozu Wolność Równość... Zobacz więcej »
   • 22/07/2017 13:42
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Tu na razie jest lotnisko... I niech tak zostanie!

   Uzyskane przez nas dane jednak zdecydowanie temu przeczą. Od 1 stycznia 2016 r. do dziś wykonano 7841 operacji lotniczych statków... Zobacz więcej »
   • 22/07/2017 11:09
   • 0
   • amark

    Okradł matkę, bo chciał wyjechać za granicę

    Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 5:00 w jednej z miejscowości w w gminie Grunwald. Zgłaszająca interwencję 60-latka... Zobacz więcej »
    • 22/07/2017 10:38
    • 0
    • del

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego