Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

To już pewne! Policja doprowadzi do więzienia skazanego prawomocnie komornika z Działdowa

 • 29/06/2017 18:08
 • 2

Sąd Rejonowy w Nidzicy wydał wczoraj nakaz przymusowego doprowadzenia Sebastiana Sz. - komornika skazanego na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności - do Aresztu Śledczego w Działdowie.

Sebastian Sz. wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy  z dnia 2 sierpnia 2016 został skazany na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd wymierzył mu także grzywnę w wysokości 10 tys. zł, orzekł środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu komornika na okres 5 lat oraz zobowiązał do naprawienia szkody w wysokości 190,7 tys. zł pokrzywdzonemu w tej sprawie Wiktorowi Chruścielowi, przedsiębiorcy z Nidzicy. Wyrok ten uprawomocnił się 18 kwietnia 2017 r.

Sąd Rejonowy w Nidzicy już pod koniec maja wszczął procedurę osadzenia Sebastiana Sz. poprzez wezwanie go do dobrowolnego stawienia się w Areszcie Śledczym w Działdowie w dniu 13 czerwca 2017 r. Jednak skazany nie stawił się w tym terminie w areszcie, ponieważ przebywał w tym czasie w szpitalu, o czym obrońca Sebastiana Sz. poinformował sąd dopiero na dzień przed upływem tego terminu.

Sąd Rejonowy w Nidzicy w dniu 29 czerwca otrzymał informację, że Sebastian Sz. wyszedł na przepustkę ze szpitala. Sąd uznał, że skazany może celowo opóźniać rozpoczęcie odbywania kary pozbawienia wolności, dlatego jeszcze tego samego dnia wydał nakaz przymusowego doprowadzenia Sebastiana Sz. do Aresztu Śledczego w Działdowie. Sebastian Sz. został już zatrzymany przez mławską policję i w najbliższym czasie zostanie przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary.


- Jednocześnie w związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami prasowymi sugerującymi, że sąd nie zabezpieczył majątku Sebastiana Artura Sz., uprzejmie wyjaśniam, co następuje.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w toku postępowania przygotowawczego podczas przesłuchania Sebastiana Sz. w dniu 14 kwietnia 2014 roku ustalił stan majątkowy podejrzanego. Sebastian Sz. podał wówczas, że jest wyłącznym właścicielem mieszkania w Mławie o wartości 200 tys. zł, obciążonego kredytem mieszkaniowym, który jest zabezpieczony hipoteką, zaś innych lokali oraz nieruchomości nie posiada. Zeznał też, że posiada samochód ciężarowy marki Kia Sorento o wartości 50 tys. zł, który jest obciążony kredytem. W tamtym czasie nie zarabiał i był na utrzymaniu matki oraz babki. Był również zobowiązany do płacenia alimentów na dziecko w kwocie 300 zł miesięcznie.

Z kolei już w akcie oskarżenia z dnia 30 marca 2015 roku prokurator zawarł informację, że Sebastian Sz. płaci tylko alimenty na córkę w kwocie 300 zł miesięcznie. Natomiast na rozprawie w dniu 9 listopada 2015 r. Sebastian Sz. podał, że ma zasądzone na dziecko alimenty w kwocie 300 zł miesięcznie, jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy z prawem do zasiłku i - poza zasiłkiem dla bezrobotnych - nie uzyskuje innych dochodów, nie posiada też nieruchomości ani majątku ruchomego. W trakcie postępowania sądowego nie stosowano zabezpieczenia majątkowego, ale też ani pokrzywdzony Wiktor Chruściel, ani jego pełnomocnik nie występowali z wnioskiem o takie zabezpieczenie.

Ponadto informuję, że w dniu 18 kwietnia 2017 r. Wiktor Chruściel zawarł umowę cesji wierzytelności z osobą fizyczną na mocy, której sprzedał przysługującą mu na podstawie prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Nidzicy wierzytelność - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

 

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

celowniczy 09/07/2017 09:45
I tak go wypuszczą na stan zdrowia jeśli wyszedł na przepustkę ze szpitala to na jakiej podstawie sąd bez opinii biegłych z dziedziny medycyny sądowej poszedł tak daleko by zatrzymać skazanego? Sad może wszystko łamać prawo, niszczyć ludzi jednego co nie robi nie przestrzega prawa. Nie stoję na straży wolności skazanych prawomocnie łakomych komorników, mentorów prezesów od których pobierali nauki zawodu w "łupieniu". Jednak coś tu jest nie tak ...
Bredek Polny 26/07/2017 11:51
Miał na kredyt mieszkanie i auto i teraz nie ma majątku? Szybko spłacił kredyty i spieniężył. Jak to mają w zwyczaju bezrobotni. "W tamtym czasie nie zarabiał i był na utrzymaniu matki oraz babki."

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

"Szubienice" znów w sądzie

Antoni Górski          Olsztyn 24.11.2017 r. Sąd Rejonowy w Olsztynie II Wydział... Zobacz więcej »
 • 24/11/2017 15:23
 • 1
 • warmiak

  W okrutny sposób zabił psa. Zapadł wyrok...

  44-letni Piotr K. odpowiadał za to, że w listopadzie ubiegłego roku, działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił swojego... Zobacz więcej »
  • 24/11/2017 14:25
  • 0
  • amark
  • .

  Szokujące ustalenia portalu TVP Info: - Rosyjska bezpieka przez kilka miesięcy rozpracowywała ABW

  - Oficjalnym celem wizyty miało być tropienie przez służby grupy przestępczej, która działa w Polsce i w Obwodzie Kaliningradzkim... Zobacz więcej »
  • 24/11/2017 11:44
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

   Od nowego roku szkolnego klasa mundurowa będzie w każdym powiecie

   Dziś odbyło się spotkanie ministrów z dyrektorami oraz gronem pedagogicznym szkół ponadgimnazjalnych, gdzie, w ramach programu... Zobacz więcej »
   • 24/11/2017 10:48
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pijany kierowca busa wiózł pasażerów z Olsztyna do Szczytna

    Wczoraj przed godziną ósmą policjanci z olsztyńskiej drogówki podczas patrolowania centrum miasta zauważyli na ul. Dworcowej... Zobacz więcej »
    • 24/11/2017 10:22
    • 0
    • del
    • .

    Ergo odszedł na zasłużoną emeryturę

    Po 10 latach pracy w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej owczarek niemiecki o imieniu Ergo przeszedł na zasłużoną... Zobacz więcej »
    • 24/11/2017 09:23
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego